Zmiana kół z 16" na 18"

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: colins »

Słyszeliście o takich cudach, że w samochodzie, który istnieje tylko na papierze, to znaczy w złożonym zamówieniu, ale fizycznie go nie ma, bo nie trafił jeszcze do produkcji i prędko nie trafi, nie można założyć innych kół, których przecież też jeszcze fizycznie nie ma? :mrgreen:
Już tłumaczę w czym rzecz.
Niro, na które czekam, ma wyjechać z salonu na kołach 16".
W międzyczasie olśniło mnie jednak, że przecież na kołach 18", to auto prezentowałoby się lepiej.
No to cyk, kontakt do dealera, z którym ubijałem targu i przekonany o tym, że będzie to formalność jak u każdego innego cywilizowanego producenta samochodów, mówię mu, że chcę dokonać takiej drobnej korekty zamówienia, do którego przecież dopłacę.
A na to sprzedawca mi gada, że zmiana jest niemożliwa, bo wiązałaby się ze zmianą całego zamówienia więc to dotychczasowe trzeba by anulować i zrobić nowe, co wiązałoby się znowu z oczekiwaniem na auto jakby od początku. :shock:
Nie powiem, fajna ta polityka KIA, gdzie problem stwarza założenie innych kół na samochód, który dopiero ma powstać. Na dodatek klient chce jeszcze za to dopłacić, a oni nie chcą.
Hmm, a może ja mam za duże oczekiwania i faktycznie to problem? Choć z drugiej strony przypominam sobie, że na przykład w Oplu, gdzie kilka lat temu kupowałem nowy samochód, zmiana wyposażenia była możliwa niemal do momentu, gdy auto trafiało na linię produkcyjną.
Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: Tolinek »

Wygląda na to że KIA ma taką politykę sprzedażową bo tylko taka pasuje do logistyki którą na ten moment ogarnia w sferze produkcji.
Byłem w podobnej sytuacji co Ty, tylko chciałem odwrotnie. Nie chciałem kół 18 ale resztę gratów z pakietu BL/+ bym wziął za proporcjonalną
do ich wartości dopłatą. Takiej wersji wyposażenia niestety nie było w Polsce dostępnej. W każdym kraju pierwszego świata (GB, Rzesza ..)
taki pakiet istniał. Ale to wszystko. Nie było możliwości przebierania w wyposażeniu. W każdym kraju kia oferuje max 3 różne pakiety wyposażenia
których nie da się ani o jeden komponent zmienić. Widać że te zestawy dobierane są pod nację i popyt na graty których pragnie najbardziej.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: colins »

Chyba tak jest jak napisałeś.
W sumie jakoś nie zamierzam rwać sobie z tego powodu ostatnich kłaków z głowy.
Wygląd wyglądem, ale na 16" balonówach zapewne komfort jazdy większy, a spalanie mniejsze. :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: Tolinek »

Koła 18 w xceed/niro wyglądają zjawiskowo ale mają swoje wady. Mi się udało żonę przekonać jak raz zobaczyła inną szczęśliwą posiadaczkę pięknych kół która musiała wyjeżdżać z wąskiego podjazdu ograniczonego krawężnikami "na kwadratowo" zajmując przy tym połowę drugigo pasa przy skręcie.
Dotarło do niej (i do mnie) że to będzie koniec jeżdżenia po krawężnikach w stylu dowolnym. Na kołach 16 (moim zdaniem) prawie nie słychać kół w porównaniu do 18. Przy prędkościach okołoautostradowych słuchać wiatr na szybie i od słupków (zimówki conti) a na 18 od samego dołu słychać tylko opony(letnie conti) itp. itd. Nie ma tego złego colins :)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2023, 14:07 przez Tolinek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: colins »

Dzięki za słowa pociechy. :D
I jeszcze opony tańsze. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: Tolinek »

A jak nie będziesz mógł znieść widoku szesnastek to za max 3 kpln wyrwiesz śliczne używki 18 cali i to z rześkimi oponami.

W końcu się z naszymi wyborami nie żenimy.
/Paulo Coelho ;)
marcinos
Posty: 177
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: marcinos »

Nie no, Collins...16 na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciach a 18 go jednak niższy komfort. Po to się bierze hybrydę aby jednak ekonomiczniej jeździć a koła 18 tę ekonomię zakłócają. Już 17 w Oplu są dość głośne tak swoją drogą.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: colins »

Przekonałeś mnie Marcinie. :)
Jednak polityka KIA mnie nie przekonuje.
A dodam, że w międzyczasie wysłałem pytanie do centrali KIA w tej sprawie i potwierdzili to co powiedział dealer, że nawet taka drobna zmiana zamówienia skutkuje tym, że trzeba je anulować i podpisać nowe i okres oczekiwania liczy się od nowa.
Tak więc pozostaję przy dotychczasowym zamówieniu. Tym bardziej, że mój sprzedawca powiedział, że produkcja Niro zwolniła i odbiory się opóźniają. Wobec tego po 5 miesiącach mojego oczekiwania nie ma żadnych wieści na temat produkcji i tak naprawdę trudno powiedzieć czy przewidywany wstępnie termin odbioru do 10 miesięcy zostanie dochowany. :?
Dobrze, że nadal czas mnie nie goni i wobec takich wieści na pewno zdążę jeszcze przetestować nowego Hyundaia Konę, który oficjalnie ma być zaprezentowany w Europie już za kilka dni (bodajże 7 marca) i pewnie niedługo potem będą cenniki.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: Tolinek »

marcinos pisze: 03 mar 2023, 15:28 16 na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciach
Potwierdzam bo miałem tę samą rozterkę przed zakupem X-a. Okazało się że w symulatorze wyglądu samochodu w 3D
na stronie KIA wygląda to tak jak w rzeczywistości (czyli dobrze). Do tego stopnia dobrze że kupiłem taki sam komplet felg na zimę.

Najbardziej mną rzucało jak oglądałem zdjęcia tyłu samochodu na 16". Proporcje na zdjęciach wychodzą bardzo zaburzone. Do tej pory
jak zrobię zdjęcie to wygląda dyskusyjnie a jak podniosę wzrok i patrzę na żywo to jest ładnie. Dziwny paradoks. Tak czy inaczej,
dokonał bym tego wyboru ponownie tym razem już bez wahania.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2023, 21:31 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana kół z 16" na 18"

Post autor: Sid »

Nie da się zrobić aneksu do zamówienia :shock: :shock: :shock: :shock:?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”