Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

forum użytkowników modelu Kia XCeed
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: QRST »

Tylko raz miałem ostrzeżenie w aplikacji dot. akumulatora. Co ciekawe podczas ładowania ( ctek w trybie agm). W okresie roku ładowałem go ok 6 razy i tylko raz pojawiło się ostrzeżenie. Z uwagi na pracę auto czasem stoi od kilku tyg do ponad miesiąca. Nie wiem dokładnie po jakim okresie pojawia się komunikat o wyłączeniu funkcji w appce ale tak w przybliżeniu 7- 10 dni od ostatniego uruchomienia auta.
Nie odnotowałem by przed przejściem w tryb uśpienia miał spadek napięcia. Wydaje mi się, że to czas decyduje o wyłączeniu/uśpieniu komunikacji appki z autem a nie poziom naładowania aku.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Cocosh »

dragonn pisze: 23 lut 2023, 16:28
Cocosh pisze: 23 lut 2023, 16:05 Mam to samo w PHEV i tez nie wiem czemu tak się dzieje.
W ustawieniach jest opcja doładowania baterii 12V z głównej baraterii trakcyjnej, nie wyłączyłeś jej sobie przypadkiem?
Ja na szczęście nie mam apki to nie zauważam problemu :lol: . Generalnie w PHEV stan baterii 12V ma znacznie mniejsze znaczenie bo nie odpowiada ona za start silnika spalinowego (przynajmniej z tego mi się udało ustalić).
Opcję tą mam włączoną.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: MarRa »

Przy okazji przeglądu zapytałem w ASO o co chodzi z tą kontrolką.
Zdziwienia z ich strony nie było. Powiedzieli, że to normalne jak samochód parkuje kilka dni. Dodali wprost, że po miesiącu postoju nie odpalę auta, a jeżeli byłbym gdzieś na urlopie, to w ciągu dwóch tygodni trzeba samochód przegonić, żeby nie było niespodzianek.
Zalecili odpięcie minusowej klemy przy dłuższym postoju jeżeli chcę mieć pewność, żeby się akumulator nie rozładował.

Nie wiem czy to prawda, czy może chcieli mnie spławić.
Nie traktuję tego jako prawdy objawionej, ale to właśnie usłyszałem.

Jak już ktoś napisał - gdyby nie apka, to bym w ogóle nie wiedział, że jest jakiś problem z poborem prądu.
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Asti »

Ja mam serwis w piątek to dopytam, zobaczymy co w moim powiedzą ;)
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Asti »

W moim serwisie powiedzieli, że nic takiego się nie dzieje, aplikacją tak ma, należy odświeżyć aplikacje i zignorować. Gdyby coś się działo, wyświetliłoby się w aucie.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Basti1908 »

Mnie się ta kontrolka świeci non stop, nawet po trasie kilkaset kilometrów. Akumulator powinien się ładować podczas tak długiej jazdy?
W dodatku system START/STOP już w ogóle nie działa.
Samochód odpala bez problemu.
Nie, żebym się martwił, ale rzadko, bo rzadko, chciałem go włączyć na jakimś lewoskręcie gdzie się czeka 2-3 minuty.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: MarRa »

U mnie gaśnie po zrobieniu 25-30 km. Sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze. Powinno być powyżej 12V. Jeżeli jest niższe pomimo długiej jazdy, to być może akumulator wymaga ładowania z prostownika.

Najprostszy miernik pod gniazdo zapalniczki kupisz w sklepie RTV za 30 zł, albo i za mniej.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Basti1908 »

MarRa pisze: 15 mar 2023, 12:42 U mnie gaśnie po zrobieniu 25-30 km. Sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze. Powinno być powyżej 12V. Jeżeli jest niższe pomimo długiej jazdy, to być może akumulator wymaga ładowania z prostownika.

Najprostszy miernik pod gniazdo zapalniczki kupisz w sklepie RTV za 30 zł, albo i za mniej.
Dzięki za podpowiedz. Kontaktowałem się tez z serwisem KIA i taka oto otrzymałem odpowiedz.

''Myślę, że tester napięcia nie pokażę stanu zdrowia naładowania akumulatora typu AMG. To można sprawdzić jedynie testerem diagnostycznym.''

Za miesiąc pierwszy przegląd po roku/15k km przegląd, także aż tak się nie pali, zaczekam.
Jak dojdę do tego co pobierało energie (całkiem możliwe, że dodatkowy alarm, bo wideorejestrator włączam już jedynie podczas jazdy mimo posiadania aktywnego trybu parkingowego low bitrate), to podzielę się z Wami ta informacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”