Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Asti »

Dzień dobry.
Czy ktoś może zna przyczynę świecącej się na pomarańczowo ikonki akumulatora (z napisem uwaga) w aplikacji kia?
W aucie nic się nie wyświetla, wszystko działa poprawnie. Nie posiadam rejestratora, aby miał kraść z akumulatora.
Załączniki
Screenshot_20230223_065413_Kia Connect.jpg
Screenshot_20230223_065413_Kia Connect.jpg (99.46 KiB) Przejrzano 1855 razy
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: MarRa »

Mam to samo w zwykłym ceedzie po 3 -4 dniach postoju. Samochód z maja 22.
Napięcie spada gdzieś do 11,8 v i pojawia się status "uwaga" (mam prosty miernik przez gniazdo zapalniczki). Po przejechaniu ok 25 km Aku się podładuje i kontrolka zmienia się na o.k. Napięcie wzrasta do 12,2v.
Poza tym, że nieaktywuje się start stop przy tym statusie uwaga, to z autem jest wszystko o.k.
Nie wiem czy to jest nieprawidłowość, ale z tym jeżdżę. Może problem z odpaleniem pojawiłby się np. po miesiącu postoju.
Na forum już była mowa, że trzeba zmierzyć pobór prądu na postoju, ale jakoś niepotrafię się zebrać.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Cocosh »

Mam to samo w PHEV i tez nie wiem czemu tak się dzieje.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: dragonn »

Cocosh pisze: 23 lut 2023, 16:05 Mam to samo w PHEV i tez nie wiem czemu tak się dzieje.
W ustawieniach jest opcja doładowania baterii 12V z głównej baraterii trakcyjnej, nie wyłączyłeś jej sobie przypadkiem?
Ja na szczęście nie mam apki to nie zauważam problemu :lol: . Generalnie w PHEV stan baterii 12V ma znacznie mniejsze znaczenie bo nie odpowiada ona za start silnika spalinowego (przynajmniej z tego mi się udało ustalić).
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Cocosh »

dragonn pisze: 23 lut 2023, 16:28
Cocosh pisze: 23 lut 2023, 16:05 Mam to samo w PHEV i tez nie wiem czemu tak się dzieje.
W ustawieniach jest opcja doładowania baterii 12V z głównej baraterii trakcyjnej, nie wyłączyłeś jej sobie przypadkiem?
Ja na szczęście nie mam apki to nie zauważam problemu :lol: . Generalnie w PHEV stan baterii 12V ma znacznie mniejsze znaczenie bo nie odpowiada ona za start silnika spalinowego (przynajmniej z tego mi się udało ustalić).
Sprawdzę.
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Asti »

MarRa pisze: 23 lut 2023, 14:16 Mam to samo w zwykłym ceedzie po 3 -4 dniach postoju. Samochód z maja 22.
Napięcie spada gdzieś do 11,8 v i pojawia się status "uwaga" (mam prosty miernik przez gniazdo zapalniczki). Po przejechaniu ok 25 km Aku się podładuje i kontrolka zmienia się na o.k. Napięcie wzrasta do 12,2v.
Poza tym, że nieaktywuje się start stop przy tym statusie uwaga, to z autem jest wszystko o.k.
Nie wiem czy to jest nieprawidłowość, ale z tym jeżdżę. Może problem z odpaleniem pojawiłby się np. po miesiącu postoju.
Na forum już była mowa, że trzeba zmierzyć pobór prądu na postoju, ale jakoś niepotrafię się zebrać.
Mój stał 7 dni (benzyna) ale dziwne, aby przy 7 dniach stracił już na tyle moc. Poza tym nawet człowiek nie wiedziałby o tym gdyby przypadkiem nie zajrzał do aplikacji. Na infolinii nie potrafili mi wyjaśnić. Zapytali tylko czy odświeżałam apkę...
Wczoraj już wszystko wróciło do normy czyli zapewne masz rację. Ale to w miarę nowe auto 03.2022, nie powinno tak się dziać. Niedługo mam serwis więc podpytam.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: Liquid »

Asti pisze: 24 lut 2023, 06:55 Ale to w miarę nowe auto 03.2022, nie powinno tak się dziać.
Niestety współczesne samochody to jeżdżące komputery. Pierdylion zamontowanych modułów i innych pożeraczy prądu. To niestety "normalne". Jeżeli samochód nie jeżdzi tydzień to napięcie może spaść. Samochodu nie jeżdżonego przez miesiąc w ogóle można nie odpalić.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: dragonn »

Obstawiam że samo posiadanie aplikacji znacznie skraca czas żywotności akumulatora na postoju. Cudów nie ma, to moduł który pracuje cały czas i do tego łączy się z siecią gsm co jest bardzo prądożerne.
QRST
Posty: 104
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: QRST »

dragonn pisze: 24 lut 2023, 08:27 Obstawiam że samo posiadanie aplikacji znacznie skraca czas żywotności akumulatora na postoju. Cudów nie ma, to moduł który pracuje cały czas i do tego łączy się z siecią gsm co jest bardzo prądożerne.
Nie dokońca tak jest...
Załączniki
Screenshot_20230224_112111_Kia Connect.jpg
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Kontrolka akumulatora w aplikacji KIA

Post autor: MarRa »

Ja tu zasadniczej sprzeczności nie widzę, a być może to jest właśnie wyjaśnienie.
W skrócie to ujmując słowami niefachowca - aplikacja pobiera prąd z akumulatora i w związku z tym są dwa progi ostrzeżenia jeżeli samochód jest na postoju. Pierwsze ostrzeżenie to status Uwaga!, a drugie to odłączenie poszczególnych funkcji aplikacji.
Ten pierwszy jest po to, żeby podładować akumulator (chociażby przez krótką jazdę) i uniknąć ograniczenia funkcjonalności samochodu do których potrzebne jest więcej "prądu" w akumulatorze, a ten drugi chroni przed całkowitym rozładowaniem aku w krótkim czasie.
Przy czym u mnie to drugie ostrzeżenie się jeszcze nigdy nie pojawiło.
Nie wiem czy tak jest na pewno, to tylko moje domysły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”