Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

forum użytkowników modelu Kia XCeed
MateuszOtr
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2023, 23:39
model samochodu: Kia XCEED

Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: MateuszOtr »

Czy u was też tak słabo to chodzi? XCEED po lifcie dopiero 300 kilometrów nim zrobiłem ale ten tryb auto to niespecjalny, reaguje z dużym opóźnieniem więc jak bym sam nie zmieniał na tryb manualny to nic bym nie widział. Sprzedawca w salonie coś wspominał przy zakupie, że ten tryb auto to musi trochę popracować i że on się tak jakby uczy podczas korzystania ale nie sądzę żeby to aż tak inteligentne było. Czekam jeszcze troche ale myślę że ten tryb auto to już tak zostanie i będzie tak słaby z tą czułością
Sid
Posty: 371
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Sid »

Mam Ceeda, ale pewnie system ten sam. Automatyczny tryb wycieraczek to jakaś pomyłka. Działa, jak chcę. Obojętnie, jak mam ustawioną szybkość. Czasem, przy małym deszczy, wycieraczki zapierdzielają jak oszalałe. A przy zalanej już szybie działają opieszale. I uczy się tego system już od dwóch lat :lol: . Gamoń chyba jest :lol:? Co zauważyłem, czasem prędkość pracy uzależniona jest od szybkości jazdy. Jedziesz wolno, wolno wycieraczki pracują, niezależnie od intensywności opadów.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
_snufkin_
Posty: 69
Rejestracja: 14 paź 2021, 20:53
model samochodu: Kia XCeed 1.5 T-GDI 160KM 7DCT BL+AEB

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: _snufkin_ »

U mnie wprawdzie XCeed przedliftowy, ale mam to samo: raz działa to dobrze, raz nie działa w ogóle, generalnie niby system mam włączony, ale i tak najczęściej muszę machać dźwignią.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Cocosh »

Ja mam również MY22 i ten czujnik irytuje mnie od samego początku. I mówienie, że "system się uczy" to najzwyklej w świecie ściema, jak się nią ma co powiedzieć.
Przy deszczu często tryb auto jest niebezpieczny - za długie przerwy mimo ustawienia najwyższej czułości. Czasami, przy lekkiej mżawce wycieraczki chodzą jak szalone - po co???
Brakuje mi w tym aucie najzwyklejszego interwału przy uruchomianiu wycieraczek.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: adam12116 »

mam to samo, muszę ręcznie używać bo momentami nic nie widać, ustawienie czułości nic w zasadzie nie daje, nieraz na najmniejszej czułości zaczynają wycieraczki machać jak szalone. Używam głównie ręcznie bo automat do niczego się nie nadaje
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: amilmar »

Ten typ tak ma. Ja zauważyłem, że gdy ustawię tą mała dźwigienkę w środkowej pozycji lub na pozycji "4 z 5" / "drugie od góry" to działa zauważalnie lepiej niż gdy ustawię na teoretycznie najwyższą czułość i w zasadzie jest przeważnie OK, nie muszę za często poprawiać tego systemu. Przy bardzo silnych opadach rezygnuję z automatu i odpalam normalny interwał.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2023, 09:50 przez amilmar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Tolinek »

W wielu sytuacjach system działa zanim dosięgnę wajchy (więc w dużej mierze działa) ale do ideału mu daleko.
To jest pierwszy automat wycieraczkowy jakiego doświadczam więc, nie mam punktu odniesienia.
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: gruchson »

Potwierdzam, że działa bardzo słabo, a są auta, w których działa naprawdę dobrze (mam porównanie z Mazdą 6).
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: MarRa »

U mnie w zwykłym ceedzie SW III też cieniutko. Działa jak chce. Trochę lepiej przy wyższych prędkościach.
Dziwi mnie słaba praca tego czujnika, bo miałem go też w ceedzie II i tam działał bez zarzutu.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Cocosh »

amilmar pisze: 14 lut 2023, 09:15 Ten typ tak ma. Ja zauważyłem, że gdy ustawię tą mała dźwigienkę w środkowej pozycji lub na pozycji "4 z 5" / "drugie od góry" to działa zauważalnie lepiej niż gdy ustawię na teoretycznie najwyższą czułość i w zasadzie jest przeważnie OK, nie muszę za często poprawiać tego systemu. Przy bardzo silnych opadach rezygnuję z automatu i odpalam normalny interwał.
A gdzie w tym aucie jest „normalny interwał” ?? Bo tego właśnie mi brakuje w tym aucie. U mnie jest 0, auto, 1, 2. Interwału brak i to jest największy problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”