Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

forum użytkowników modelu Kia XCeed
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: amilmar »

Cocosh pisze: 14 lut 2023, 10:42
amilmar pisze: 14 lut 2023, 09:15 Ten typ tak ma. Ja zauważyłem, że gdy ustawię tą mała dźwigienkę w środkowej pozycji lub na pozycji "4 z 5" / "drugie od góry" to działa zauważalnie lepiej niż gdy ustawię na teoretycznie najwyższą czułość i w zasadzie jest przeważnie OK, nie muszę za często poprawiać tego systemu. Przy bardzo silnych opadach rezygnuję z automatu i odpalam normalny interwał.
A gdzie w tym aucie jest „normalny interwał” ?? Bo tego właśnie mi brakuje w tym aucie.
Przyjrzyj się oznaczeniom na manetce od wycieraczek. Wszystko jest tez opisane w instrukcji. Ruch manetki góra / dół
2 - zwykły interwał, bardzo szybka praca
1 - zwykły interwał szybka praca
Auto - tryb automatyczny, czułość sterowana osobnym małym przełącznikiem z 5 pozycjami do wyboru, od 1 kreski do 5 kresek
0 - wycieraczki wyłączone [domyślna pozycja manetki]
* - pojedyncze odpalenie wycieraczek
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Cocosh »

amilmar pisze: 14 lut 2023, 10:47
Cocosh pisze: 14 lut 2023, 10:42
amilmar pisze: 14 lut 2023, 09:15 Ten typ tak ma. Ja zauważyłem, że gdy ustawię tą mała dźwigienkę w środkowej pozycji lub na pozycji "4 z 5" / "drugie od góry" to działa zauważalnie lepiej niż gdy ustawię na teoretycznie najwyższą czułość i w zasadzie jest przeważnie OK, nie muszę za często poprawiać tego systemu. Przy bardzo silnych opadach rezygnuję z automatu i odpalam normalny interwał.
A gdzie w tym aucie jest „normalny interwał” ?? Bo tego właśnie mi brakuje w tym aucie.
Przyjrzyj się oznaczeniom na manetce od wycieraczek. Wszystko jest tez opisane w instrukcji. Ruch manetki góra / dół
2 - zwykły interwał, bardzo szybka praca
1 - zwykły interwał szybka praca
Auto - tryb automatyczny, czułość sterowana osobnym małym przełącznikiem z 5 pozycjami do wyboru, od 1 kreski do 5 kresek
0 - wycieraczki wyłączone [domyślna pozycja manetki]
* - pojedyncze odpalenie wycieraczek
Dokładnie przeczytałem instrukcje, ale chyba inaczej rozumiemy słowo „interwał”. Dla mnie interwał oznacza, ze wycieraczki nie chodzą non stop tylko maja przerwy - czyli interwał.
W oznaczeniach które mam w aucie na manetce - jak i w tych które przytoczyłeś, nie ma interwału. Pozycja 1 i pozycja 2 jest to ciągła praca wycieraczek. 1 wolniej, 2 szybciej.
Interwału tu nie ma.
Znalazłem starsza instrukcje od Ceed i tam interwał w instrukcji jak i na manetce jest oznaczony
„--- Praca z przerwami”.
Wydaje mi się, ze zastosowanie trybu Auto wyklucza interwał „- - -„
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: amilmar »

Zgadza się. Pisząc interwał miałem na myśli prace ze stałymi okresami między machnięciami. Można to tez w tym aucie określić praca ciągła myśle bo faktycznie te ramiona praktycznie się nie zatrzymują. Dlatego używam tego przy intensywnych opadach.

Pracy z wyraźnymi stałymi przerwami nie ma w xceed, zastępują ja tryb automatyczny, któremu na moje odczucia przy ustawieniu przełącznika na 3 lub 4 kreski nie trzeba nadmiernie często pomagać (moje subiektywne odczucia). Przy ustawieniu na 5 niemrawo działa. Podobnie 1 lub 2.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Cocosh »

amilmar pisze: 14 lut 2023, 11:18 Zgadza się. Pisząc interwał miałem na myśli prace ze stałymi okresami między machnięciami. Można to tez w tym aucie określić praca ciągła myśle bo faktycznie te ramiona praktycznie się nie zatrzymują. Dlatego używam tego przy intensywnych opadach.

Pracy z wyraźnymi stałymi przerwami nie ma w xceed, zastępują ja tryb automatyczny, któremu na moje odczucia przy ustawieniu przełącznika na 3 lub 4 kreski nie trzeba nadmiernie często pomagać (moje subiektywne odczucia). Przy ustawieniu na 5 niemrawo działa. Podobnie 1 lub 2.
Dzięki sprawdzę u siebie ustawienie automatu na tych poziomach.
Mam ustawione na 5 i jest dramat.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: pabprs »

Cocosh pisze: 14 lut 2023, 11:26
amilmar pisze: 14 lut 2023, 11:18 Zgadza się. Pisząc interwał miałem na myśli prace ze stałymi okresami między machnięciami. Można to tez w tym aucie określić praca ciągła myśle bo faktycznie te ramiona praktycznie się nie zatrzymują. Dlatego używam tego przy intensywnych opadach.

Pracy z wyraźnymi stałymi przerwami nie ma w xceed, zastępują ja tryb automatyczny, któremu na moje odczucia przy ustawieniu przełącznika na 3 lub 4 kreski nie trzeba nadmiernie często pomagać (moje subiektywne odczucia). Przy ustawieniu na 5 niemrawo działa. Podobnie 1 lub 2.
Dzięki sprawdzę u siebie ustawienie automatu na tych poziomach.
Mam ustawione na 5 i jest dramat.
Na 3 i 4 też jest dramat, zatem jest on na każdej pozycji. Czasem pracują perfekcyjnie przy każdym ustawieniu a czasem zależnie od nie wiem czego, pracują jak im się chce. Chwilowe zejście na inną pozycję naprawia problem na chwilę, powiedzmy do kolejnego wybryku.
Na pocieszenie powiem, że w moim poprzednim Mondeo MK5 było podobnie.
Basti1908
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:03
model samochodu: Xceed

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Basti1908 »

U mnie tak samo tragicznie to dziala.
Porownujac do Forda sprzed 2 dekad w nowym Xceed to denerwuje a nie dziala.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Liquid »

Basti1908 pisze: 15 lut 2023, 09:29 U mnie tak samo tragicznie to dziala.
Porownujac do Forda sprzed 2 dekad w nowym Xceed to denerwuje a nie dziala.
Mam również Forda sprzed 1,5 dekady z czujnikiem deszczu i też on działa tak sobie. Mam również porównanie z marką Premium i tam również to wygląda nieciekawie. Jednym słowem, zapewne podobna konstrukcja, podobne problemy.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: Lunar GT »

Deszcz zawsze jest inny(inny kąt padania, inna prędkość, inna wielkość kropli) do tego samochód w ruchu również zmiennym i sensor deszczu + jakiś algorytm który tym steruje nie jest w stanie tego ogarnąć w sposób jaki się Wam marzy, trochę realizmu.
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: amilmar »

A czy ktoś wie jak w ogóle działa ta wajcha do sterowania tym trybem auto? Co dokładnie oznacza 5 kresek i co dokładnie oznacza 1 kreska? 5 kresek to jest najwyższa czułość czy najdłuższe przerwy między aktywacjami?

Może dlatego ja jestem relatywnie bardziej zadowolony z działania na 3 kreski niż na 5 kresek? Może to jakiś efekt placebo, ale jak dla mnie zdecydowanie mniej muszę ingerować w ten system gdy jest ustawiony na 3 lub 4 niż gdy jest ustawiony na 5.

Nie umiem też zinterpretować tego co jest napisane w instrukcji odnośnie funkcjonowania tego systemu, wydaje mi się że nie dość dokładnie tłumaczy co konkretnie oznaczają poszczególne poziomy.
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Automatyczny tryb wycieraczek - czułość

Post autor: marekc »

W samochodach dwóch różnych marek jakimi jeździłem przed Kią, działanie automatycznych wycieraczek również odbiegało od ideału. Działały podobnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”