Olej i wymian żarówek.

forum użytkowników modelu Optima
robursg1
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2023, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA 2019 2.0 163KM

Olej i wymian żarówek.

Post autor: robursg1 »

Witam posiadam KIE OPTIME 2019 2.0 163KM benzyna wersja wyposażenia M. Pytanie jaki olej lejecie? Wiem, że 5W30 ale jaki spełniający normy producenta. Chciałem dokupić żarówki i sprawdzić jakie są tam zamontowane, ale się tam nie dostałem podejrzewam, że są tam H7. Może ma ktoś fotorelacje z wymiany żarówek. Lub coś podpowie jak się żarówki odpina. Z góry dziękuje za pomoc.
kenrad
Posty: 124
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Olej i wymian żarówek.

Post autor: kenrad »

światła mijania - żarówka H7 , światła drogowe - żarówka HB3U 9005 ,

co do wymiany to weź lusterko inspekcyjne i popatrz , sam odgadniesz co i jak , z lewej strony to ja odkręcałem jedną wtyczkę ( nie od świateł , jak spojrzysz to sam odgadniesz którą ) tak aby lepsze dojście ręką mieć, wymianę żarówki uważam że można zrobić na drodze bez problemu , naprawdę moim zdaniem przednie żarówki wymienia się bez większego trudu ( za wyjątkiem pozycyjnych LED ) ,

co innego to wyciągniećie tylniej lampy w kombi do wymiany żarówki...

oleje do tej pory to lałem: Orlen ME F , Orlen ME XD ( poza serwisem ) , Mobil Super 3000 X1 , Amsoil SS ( poza serwisem ) , zawsze z OEM-ym filrem oleju , każdy olej w lepkość 5W30 , interwał wymiany co 6-8 tys. km
robursg1
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2023, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA 2019 2.0 163KM

Re: Olej i wymian żarówek.

Post autor: robursg1 »

OK dzięki wielkie za info, a może wiesz jakie są w sedanie żarówki na tył i kierunkowskazy ?
robursg1
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2023, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA 2019 2.0 163KM

Re: Olej i wymian żarówek.

Post autor: robursg1 »

kenrad
Posty: 124
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Olej i wymian żarówek.

Post autor: kenrad »

Nie wiem co na tył, posiłkując się instrukcją to:
Lampy tylnie 1.jpg
Lampy tylnie 1.jpg (70.65 KiB) Przejrzano 445 razy
https://carmanuals2.com/ - tutaj znajdziesz instrukcję obsługi w .pdf a w niej dane o które pytasz.

Co do oleju to nie to forum , zapytaj na www.oilclub.pl , tam z pewnością otrzymasz wyczerpujące odpowiedzi co do oleju.

Pewnie wszystko co wlejesz będzie dobrze przy skróconym interwale. Tak patrząc na opisy to ten Ravenol ma API SL ( sprawdź to w innym źródle ) a w instrukcji masz minimum API SM ale u mnie w serwisie także wlali API SL bo Kia PL miała/ma umowę z Orlenem w PL.
woogi_boogi
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2023, 10:44
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Olej i wymian żarówek.

Post autor: woogi_boogi »

Żarówki mijania H7 wymienia się w 3 minuty, dzisiaj zrobiłem to pod marketem bo stwierdziłem, że moje słabo świecą. Odkręcasz dekielek przeciwnie do ruchu wskazowek zegara i potem również przeciwnie do ruchu wskazówek mocowanie gniazda żarówki w lampie. Zakładasz nową żarówkę, dokręcając w przeciwna stronę ;) przy odkręcaniu gniazda żarówki trzeba użyć trochę siły. Ja mam dość duże dłonie i poradziłem sobie z dostępem bez problemu. W skali od 1 do 10 wymianę poziom trudności oceniam na 2, ale jeździłem kiedyś fiatem stilo i tam poziom trudności wynosił 15 na 10, więc miałem się gdzie uczyć.
Niestety wymiana firmowych philipsow na osramy nic nie dała, jak redkektory świeciły moim zdaniem slabo tak dalej słabo świecą. :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”