Problem z układem kierowniczym (Proceed GT przedlift)

forum użytkowników modelu ProCeed
GoldenMat
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2022, 12:24
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Problem z układem kierowniczym (Proceed GT przedlift)

Post autor: GoldenMat »

Jeszcze proszę trzymać:) Wczoraj dostałem wiadomość od kierownika ASO, że mieli audyt z centrali w tym tygodniu i będzie się odzywał na dniach. Mam nadzieję, że nie każą mi czekać kolejnego tygodnia. Nie chce też ich bombardować telefonami i wychodzić na marudę. Może jestem zbyt pobłażliwy, sam nie wiem. Zaczekam do piątku i jeśli nie będzie kontaktu, to będę po prostu dzwonić do kierownia na kom (dostałem ją zeby prosciej bylo nam się dogadac, niestety na razie ciężko coś to idzie:P)

Powiem szczerze, że już jestem tak zmęczony tą sytuacją, że chyba najchętniej to bym po prostu zapłacił za nową kolumnę...Rozsądek jednak podpowiada, że nie po to kupowalem nowe auto z gwarancją producenta żeby wadę usuwać na własny koszt. A koszt kolumny to już ~7 tys więc z pewnością nie najtancza opcja.

Odezwe sie w temacie jak juz bedzie jakis termin.
Mam nadzieję, że nikt nie napotkal podobnego problemu, jesli jednak komus wypadnie egzemplarz z podobna wadą, to może ten temat okaże się choc trochę pomocny.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Problem z układem kierowniczym (Proceed GT przedlift)

Post autor: ProCee_d56 »

GoldenMat pisze: 05 lip 2023, 23:53 Jeszcze proszę trzymać:) Wczoraj dostałem wiadomość od kierownika ASO, że mieli audyt z centrali w tym tygodniu i będzie się odzywał na dniach. Mam nadzieję, że nie każą mi czekać kolejnego tygodnia. Nie chce też ich bombardować telefonami i wychodzić na marudę. Może jestem zbyt pobłażliwy, sam nie wiem. Zaczekam do piątku i jeśli nie będzie kontaktu, to będę po prostu dzwonić do kierownia na kom (dostałem ją zeby prosciej bylo nam się dogadac, niestety na razie ciężko coś to idzie:P)

Powiem szczerze, że już jestem tak zmęczony tą sytuacją, że chyba najchętniej to bym po prostu zapłacił za nową kolumnę...Rozsądek jednak podpowiada, że nie po to kupowalem nowe auto z gwarancją producenta żeby wadę usuwać na własny koszt. A koszt kolumny to już ~7 tys więc z pewnością nie najtancza opcja.

Odezwe sie w temacie jak juz bedzie jakis termin.
Mam nadzieję, że nikt nie napotkal podobnego problemu, jesli jednak komus wypadnie egzemplarz z podobna wadą, to może ten temat okaże się choc trochę pomocny.
GoldenMat, stosuj zasadę ,,ufaj ale kontroluj".
Uważam, że jeżeli nie będziesz cisnąć i dowiadywać się o postęp w ustaleniu przyczyny usterki, to tenże kierownik uzna, iż nie zależy Tobie na szybkim usunięciu tej usterki w samochodzie.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
GoldenMat
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2022, 12:24
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Problem z układem kierowniczym (Proceed GT przedlift)

Post autor: GoldenMat »

Witam Kijankowcow,

Auto oddaję na 2-dniowe testy w połowie sierpnia. Wówczas się odezwę w temacie czy cokolwiek wywalczyłem, czy może muszę głęboko sięgać do kieszeni zeby w 100% cieszyć się z zakupionego auta :P

Pozdrawiam i udanego weekendu i bezawaryjnej jazdy!
GoldenMat
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2022, 12:24
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Problem z układem kierowniczym (Proceed GT przedlift)

Post autor: GoldenMat »

Witam wszystkich,

Trochę w sprawie się wydarzyło od mojego ostatniego wpisu więc postanowiłem się tym tutaj podzielić. Pozwolę sobie najważniesze rzeczy ująć w punktach żeby było to bardziej czytelne:P

1. Na koniec września odbyłem jazdę wraz z kierownikiem serwisu. Narzędzia diagnostyczne były w trakcie jazdy podpięte. Odczyty zostały zgrane, poproszono mnie o cierpliwość.
2. Kilka dni póżniej zadzwoniono do mnie ponownie z pytaniem czy moglbym odstawic auto na kilka godzin na testy, poniewaz chcieli porównać wyniki z innym Proceedem.
3. Auto odstawilem na kilka godzin (mialo to miejsce okolo 1.5 tyg temu). Aktualnie czekam na wynik tej analizy.
4. Idąc za radą szanownych forumowiczów, udałem się również do rzeczoznawcy. Ten zrobił pomiary dynamometrem i... i wykazały one nieprawidłowość, ktora pokrywa się z moimi odczuciami (zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia zał zdjęć). Jak już wczesniej pisałem, podczas jazdy lewa strona zachowuje się inaczej, względem prawej, tj. kontra z lewej strony jest znacznie silniejsza. Niby taka pierdoła, a szczerze mówiąc zabiera to większość radości z jazdy:P

Zdjęcia również podeslałem do serwisu. Mam nadzieje, ze pomogą one w odpowiednim zaadresowaniu tematu...
Załączniki
IMG-20231009-WA0007.jpg
IMG-20231009-WA0007.jpg (107.11 KiB) Przejrzano 491 razy
IMG-20231009-WA0006.jpg
IMG-20231009-WA0005.jpg
IMG-20231009-WA0004.jpg
IMG-20231009-WA0004.jpg (87.87 KiB) Przejrzano 491 razy
IMG-20231009-WA0003.jpg
IMG-20231009-WA0003.jpg (93.3 KiB) Przejrzano 491 razy
IMG-20231009-WA0002.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”