Asystent jazdy po autostradzie, a aktywny tempomat

forum użytkowników modelu ProCeed
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Asystent jazdy po autostradzie, a aktywny tempomat

Post autor: marcinek82 »

Bylo, bylo... guzikiem do ustawiania odleglosci. Ustawiasz minimalna i przytrzymujesz wcisniety.
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Asystent jazdy po autostradzie, a aktywny tempomat

Post autor: RobekK4 »

Dzięks, jutro obczaję. 8-)
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Asystent jazdy po autostradzie, a aktywny tempomat

Post autor: lethaljelly »

michal84 pisze: 31 sty 2023, 21:50 Na moje oko hda po prostu utrzymuje dodatkowo ograniczenie prędkości wg znaków i nawigacji. Producenci muszą to już mieć, bo może to być kiedyś obowiązkowe ( i może być włączane automatycznie z autem jak inne systemy dziś)
HDA ostatnio ominął mi śmiecia/kamień na autostradzie ! Nawet wyświetlił się komunikat o przeszkodzie na drodze i sam skręcił

Miałem wcześniej auto bez HDA (tylko SCC zwykły Ceed) to tylko jechał prosto i skręcał wg pasów, nie potrafił omijać rzeczy na autostradzie i dostosowywać prędkości do danych z satelity
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Asystent jazdy po autostradzie, a aktywny tempomat

Post autor: shider »

lethaljelly pisze: 16 lut 2024, 15:31 HDA ostatnio ominął mi śmiecia/kamień na autostradzie ! Nawet wyświetlił się komunikat o przeszkodzie na drodze i sam skręcił
Ten system nie ma żadnego związku z bezpieczeństwem i tym bardziej omijaniem przeszkód. Jedyną różnicą względem SCC + LFA jest używanie danych z nawigacji i znaków w celu regulowania ustalonej predkosci.

Screenshot_20240216_195506_Owner's Manual.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”