Zmiana formatu zegarów na cyfrowe kia XCEED

forum użytkowników modelu Kia XCeed
MateuszOtr
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2023, 23:39
model samochodu: Kia XCEED

Zmiana formatu zegarów na cyfrowe kia XCEED

Post autor: MateuszOtr »

Wiecie może czy można zmienić format zegarów w virtual cockpit tak żeby wewnątrz zegara była pokazywana prędkość i obroty w formie cyfrowej? Sam jeszcze nie próbowałem ponieważ dopiero w piątek odbieram samochód natomiast sprzedawca mówił, że chyba można ale nie wie gdzie to się zmienia. Z filmów na youtube zauważyłem że taki format wyświetlania jest w trybie sport ale nigdzie nie umiem znaleźć czy w tym normalnym trybie jazdy można mieć tak ustawione zegary. Dodałem zdjęcie w załączniku żeby rozjaśnić o co konkretnie mi chodzi :)
Załączniki
zdjęcie vc.png
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Zmiana formatu zegarów na cyfrowe kia XCEED

Post autor: amilmar »

Cyfrowe zegary zmieniają wygląd w zależności od trybu jazdy. Przed liftem tryb sport wyglada jak to co masz na zdjęciu, a tryb normal ma wskazówki i nic z tym się nie da zrobić. Po lifcie są chyba 4 motywy i można sobie ustawiać takie jak ci się podobają z tych dostępnych w ustawieniach samochodu.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Zmiana formatu zegarów na cyfrowe kia XCEED

Post autor: shider »

W poliftach motywy zegarów są inne. Nie da się ustawić tego co masz na zdjęciu. W trybie dynamicznym wszystko wyświetlane jest w formie cyfrowej, w pozostałych trybach z wirtualnymi wskazówkami da się wybrać wyświetlanie prędkości na środku pomiędzy zegarami. Niestety dzieje się to kosztem innych informacji po środku (zamiast samochodu na ponizszym filmie).

Takie tryby da się wybrać:
https://youtu.be/IgG3XHAV10c

Tak wygląda prędkościomierz pomiędzy na przykładzie sportage hev, ale w xceed jest dokładnie tak samo.
Screenshot_20230129_200815_YouTube.jpg
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 07:07 przez shider, łącznie zmieniany 2 razy.
MateuszOtr
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2023, 23:39
model samochodu: Kia XCEED

Re: Zmiana formatu zegarów na cyfrowe kia XCEED

Post autor: MateuszOtr »

Tak właśnie myślałem ale teraz utwierdziliście mnie w tym :) Dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”