Picanto 3 - czujniki parkowania - proszę o pomoc

forum użytkowników modelu Picanto
Synkro
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2023, 13:58
model samochodu: KIA Picanto III 1.2 GTline

Picanto 3 - czujniki parkowania - proszę o pomoc

Post autor: Synkro »

Cześć,
proszę o pomoc w weryfikacji sposobu działania tylnych, fabrycznych czujników parkowania w KIA Picanto 3.

Mój problem polega na tym, że skrajne czujniki nie wywołują w ogóle sygnału ciągłego - wywołują sygnał przerywany (duża odległość od przeszkody) i przyspieszony przerywany (średnia odległość od przeszkody), natomiast nigdy nie sygnalizują małej odległości od przeszkody dźwiękiem ciągłym. Środkowy czujnik działa normalnie - ma 3 zakresy ostrzegania dźwiękowego - przerywany, przyspieszony przerywany i ciągły.

ASO wymieniło czujniki, wymieniło BCM po czym stwierdziło, że tak ma być (bo środkowy czujnik jest odbiornikiem i transmiterem a skrajne tylko transmiterami) i jest to oficjalna informacja z KIA w odniesieniu do mojego problemu.

Moim zdaniem coś jednak jest nie tak, coś nie działa jak powinno, natomiast ostateczną weryfikacją byłaby informacja jak fabryczne czujniki działają w innym aucie.
Jeśli ktoś mógłby to sprawdzić w swoim Picanto 3 (od 2017 RM) i podzielić się ze mną wnioskami - byłbym wdzięczny.

Dzięki!
arturch1977
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2022, 15:13
model samochodu: Kia Picanto 2021 L+Business Line 1.0

Re: Picanto 3 - czujniki parkowania - proszę o pomoc

Post autor: arturch1977 »

Wczoraj sprawdziłem to i podczas parkowania boczny prawy tylny czujnik wykrył przeszkodę, było czerwone pole i ciągły sygnał. Także działa tak jak powinno być.
Synkro
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2023, 13:58
model samochodu: KIA Picanto III 1.2 GTline

Re: Picanto 3 - czujniki parkowania - proszę o pomoc

Post autor: Synkro »

Dziękuję za odpowiedź!
Ciekawa sprawa - rozmawiałem z innym użytkownikiem, któremu z kolei czujniki działają tak jak u mnie - czyli skrajne nie wykrywają bezpośredniej bliskości przeszkody. Albo coś zmienili pomiędzy 2017 a 2021 rokiem produkcji, albo usterka pojawia się także u innych (pytanie czego dotyczy, skoro u mnie wymieniono i czujniki i BCM)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”