Kia sorento IV HEV - koła

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

"Czy byłeś kiedyś na dworcu w Kutnie w nocy?
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy..." :lol:
Załączniki
17.jpg
17.jpg (82 KiB) Przejrzano 868 razy
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Lunar GT »

raku pisze: 25 sty 2023, 13:50 Mi ASO proponowało koła zimowe w rozmiarze 17, 18 lub 19 cali (do Sorento HEV).
Od nich bym zaczął, bo może będą mieli coś ciekawego do zaoferowania?
Zaproponują Ci to co mają na stanie, niekoniecznie zgodnie z homologacją i indeksami opony, i z pewnością drożej niż zestaw złożony indywidualnie(czasem nawet sporo drożej).
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 sty 2023, 14:41 ...
Zaproponują Ci to co mają na stanie, niekoniecznie zgodnie z homologacją i indeksami opony, i z pewnością drożej niż zestaw złożony indywidualnie(czasem nawet sporo drożej).
Niekoniecznie drożej. Mnie w jesieni zaproponowali komplet zimówek w na prawdę rozsądnej cenie, oczywiście po duuużej obniżce. Ale cena za komplet była chyba około 200 zł drożej niż najtańszy ten zestaw w Internecie. Oczywiście wziąłem, montaż był w cenie zakupu. Także trzeba pytać i się targować.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

inquis pisze: 25 sty 2023, 14:27 "Czy byłeś kiedyś na dworcu w Kutnie w nocy?
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy..." :lol:
Kompletnie mi to nie przeszkadza ;) a wręcz wygląda bardziej "terenowo" jak dla mnie. Na zimę jak znalazł.

Koła z ASO jakoś nie za bardzo mnie interesowały bo jak brałem poprzednie auto to pamiętam, że ceny kół nie były zbyt okazyjne w porównaniu do tego co bym dostał poza salonem. Ale może się coś zmieniło. Już się kontaktowałem z nimi i maja podesłać ofertę.

Gdzie mogę sprawdzić homologację na koła do Sorento żeby mieć 100% pewności czy 18" w ogóle wchodzą w grę? To jest gdzieś w papierach które dają do samochodu?
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

Skoro w cenniku są 18tki, to nie widzę problemu. Nie możesz założyć 20tek - chyba, że do diesla, natomiast do PHEVA tylko 19tki. Hev ma 17,18 i 19tki.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

A jak wyglada kwestia pozostałych parametrów, poza rozmiarem(ET itd)? Bo takie rzeczy też są określone w homologacji jak dobrze rozumiem?
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: nagdob »

traceur pisze: 25 sty 2023, 16:41 ...
Gdzie mogę sprawdzić homologację na koła do Sorento żeby mieć 100% pewności czy 18" w ogóle wchodzą w grę? To jest gdzieś w papierach które dają do samochodu?
Homologację sprawdzisz tylko i wyłącznie po otrzymaniu samochodu. Wtedy właśnie otrzymasz wszystkie papiery, w tym homologację na konkretny twój.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

Wiedziałem żeby za dużo nie przeglądać...tak jak byłem zdecydowany na 18", tak teraz coraz bardziej chodzą mi po głowie 19". Originalne na zimę, a na lato jakieś czarne. Takie CMSy mi wpadły, tylko ET i szerokość się nie zgadza z tym co podają na rozmiary-opon.pl :? Myślicie, że w razie co ubezpieczalnia może się doczepić i próbować nie wypłacić odszkodowania?
Załączniki
Screenshot 2023-01-26 102932.png
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: Sorento05/09/2021 »

traceur pisze: 25 sty 2023, 13:42
radzique pisze: 25 sty 2023, 13:20 No gdzie 17" do Sorento, oczy będą krwawić :lol:

Na 19" komfort jest dużo lepszy niż na 20", podejrzewam, że na 18" to już wogóle będzie git balon i wygodnie.
Tak jak patrzyłem na wersję M w salonie to nie jest tak źle według mnie, w SUVie mi to zupełnie nie przeszkadza. Co innego w sportowym aucie - tutaj byłoby mi faktycznie ciężko.

18" byłby fajnym kompromisem ale nie wiem jak z homologacją żeby nie było problemów w razie co. Na stronie KIA widzę tylko informacje o 17" i 19".
Zawsze można dobre całoroczne( np. Michelin CrossClimate) założyć a letniaki na OLX w handel puścić (ja tak zrobiłem) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”