Kia sorento IV HEV - koła

forum użytkowników modelu Sorento
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

Cześć, czekam na odbiór Sorento który ma być w lutym i rozglądam się za zestawem kół żeby wyjechać na zimówkach. Myślę żeby zostawić oryginalne koła na lato, a na zimę dobrać jakieś 18-stki(lub 17-stki ewentualnie).

Chodzi mi po głowie taki zestaw:
- felga: https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/ ... 30-et51-00
- opona: https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridge ... 8-107-h-xl

Czy taki zestaw będzie zgodny z homologacją tak żeby w razie "wu" nie było problemu z ubezpieczalnią?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: nagdob »

traceur pisze: 25 sty 2023, 07:45 Cześć, czekam na odbiór Sorento który ma być w lutym i rozglądam się za zestawem kół żeby wyjechać na zimówkach. Myślę żeby zostawić oryginalne koła na lato, a na zimę dobrać jakieś 18-stki(lub 17-stki ewentualnie).

Chodzi mi po głowie taki zestaw:
- felga: https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/ ... 30-et51-00
- opona: https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridge ... 8-107-h-xl

Czy taki zestaw będzie zgodny z homologacją tak żeby w razie "wu" nie było problemu z ubezpieczalnią?
Na pewno kupuj taki rozmiar, jaki będziesz miał oryginalny. Chyba, że w homologacji będziesz miał podane kilka kompatybilnych rozmiarów. Widziałem raz taką homologację, ale zagraniczną. Czyli jak chcesz mieć wcześniej koła to takie jak oryginał, albo czekać na auto i zobaczyć co jest w homologacji.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: raku »

A ASO nie oferuje Ci sprzedaży kompletu kół na zimę?
Może warto popytać?

Też posiadam Dezent TA Silver i muszę stwierdzić, że zdecydowanie polecam rozmiar 19.
Kwestia gustu, kwestia komfortu :)

Wklejam to co miałem w swojej ofercie odnośnie Dezent TA Silver:

SORENTO 18"
Felga aluminiowa: DEZENT TA silver
7,5x18 ET49,5 OE ECE
Opona: 235/60 R18 107H XL

SORENTO 19"
Felga aluminiowa: DEZENT TA silver
7,5x19 ET49,5 OE ECE
Opona: 235/55R19 105V XL

ps. pamiętaj, że jeszcze czujniki TPMS trzeba dokupić: (OE Conti / VDO 52940 L1100 /S5A106i)
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: raku »

Ah, i jeszcze rozstaw śrub: 5x114,3
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

@nagdob no właśnie nie bardzo mi pasują oryginalne rozmiary na zimę :D bo wolałbym coś mniejszego i tańszego niż 19", a 17" wydają się za małe...18" byłaby takim kompromisem. Jak już bym miał wybierać tylko między tymi dwoma rozmiarami to chyba 17" bym zabrał...

@raku 19" wydają mi się za duże na zimę i cenowo też duża różnica. W ASO nie pytałem ani nie proponowali. Zapytam dzisiaj. Tą oferte na DEZENTy dostałeś z ASO?
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: inquis »

Moim skromnym zdaniem 19tki to minimum do tak dużego auta jak Sorento i niżej tego nie ma sensu schodzić. A nie rozważasz (póki co) opcji wymiany opon na felgach? Odpada sporo kosztów, choćby czujniki, które powinny być oryginalne. Ja kupiłem dobre zimówki, wymieniłem na felgach i jest git:)
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

inquis pisze: 25 sty 2023, 09:20 Moim skromnym zdaniem 19tki to minimum do tak dużego auta jak Sorento i niżej tego nie ma sensu schodzić. A nie rozważasz (póki co) opcji wymiany opon na felgach? Odpada sporo kosztów, choćby czujniki, które powinny być oryginalne. Ja kupiłem dobre zimówki, wymieniłem na felgach i jest git:)
Ostatnio tak zrobiłem z Proceedem, tzn stwierdziłem, że kupię przed kolejną wymianą...No i oczywiście nie kupiłem ich do dziś, bo zawsze były ważniejsze wydatki, więc teraz muszę obrać inna taktykę :lol:

Bardziej niż na wyglądzie zależy mi na komforcie, a już tymbardziej zimą przeżyję 17". No i różnica w cenie między 17" a 19" to ok 2k, więc też sporo.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: radzique »

No gdzie 17" do Sorento, oczy będą krwawić :lol:

Na 19" komfort jest dużo lepszy niż na 20", podejrzewam, że na 18" to już wogóle będzie git balon i wygodnie.
traceur
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2020, 21:19

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: traceur »

radzique pisze: 25 sty 2023, 13:20 No gdzie 17" do Sorento, oczy będą krwawić :lol:

Na 19" komfort jest dużo lepszy niż na 20", podejrzewam, że na 18" to już wogóle będzie git balon i wygodnie.
Tak jak patrzyłem na wersję M w salonie to nie jest tak źle według mnie, w SUVie mi to zupełnie nie przeszkadza. Co innego w sportowym aucie - tutaj byłoby mi faktycznie ciężko.

18" byłby fajnym kompromisem ale nie wiem jak z homologacją żeby nie było problemów w razie co. Na stronie KIA widzę tylko informacje o 17" i 19".
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV - koła

Post autor: raku »

Mi ASO proponowało koła zimowe w rozmiarze 17, 18 lub 19 cali (do Sorento HEV).
Od nich bym zaczął, bo może będą mieli coś ciekawego do zaoferowania?

Mój już na zimowych kołach wyjeżdżał z salonu, gdy go odbierałem w listopadzie 2021.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”