Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

forum użytkowników modelu Ceed
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: krgorny »

bielaPL pisze: 30 sty 2023, 14:19
krgorny pisze: 30 sty 2023, 12:53 Ceed MY21 to samo. Ogólnie te radia Display Audio Gen2 ale dla Ceed przed FL wybrakowane jeśli chodzi o funkcjonalności.
mogli by zrobić upgrade jakiś softu... na razie kupuje droższy płyn który w oczy tak nie kuje ;)
To Ci powiem, że w teorii w specyfikacji producenta te jednostki posiadają GPS i Wifi. W teorii powinnismy mieć możliwość na bezprzewodowe AA i Carplay, ale tego nie ma. Dodatkowo poza tymi spryskiwaczami, jest też domykanie szyb z kluczyka (a przynajmniej takie ustawienie jest w Ceedach po FL). Nie mówiąc już o błędach w wyświetlaniu stacji radiowych czy (przynajmniej u mnie) wyłączaniu się ekranu jak skończę cofać, gdy wyłącza się obraz z kamery. Niestety ASO udaje, że to radio jest idealne i nie ma aktualizacji, więc faktycznie wychodzi, że wsparcie dla niego jest gorsze niż dla TV za 1000 zł z marketu.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: MJRegul »

Volver pisze: 30 sty 2023, 12:12 Normalnie cud techniki.... W roku 2001 miałem to w Alfie Romeo 147, a nawet było to bardziej rozbudowane, bo także przy wrzuceniu wstecznego obieg się zamykał plus włączyła się sprężarka AC. Po 20 latach mamy to znowu w kompakcie...
tam pewnie dzialalo, tutaj nie bardzo ;)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: bielaPL »

krgorny pisze: 30 sty 2023, 14:58 To Ci powiem, że w teorii w specyfikacji producenta te jednostki posiadają GPS i Wifi. W teorii powinnismy mieć możliwość na bezprzewodowe AA i Carplay, ale tego nie ma. Dodatkowo poza tymi spryskiwaczami, jest też domykanie szyb z kluczyka (a przynajmniej takie ustawienie jest w Ceedach po FL). Nie mówiąc już o błędach w wyświetlaniu stacji radiowych czy (przynajmniej u mnie) wyłączaniu się ekranu jak skończę cofać, gdy wyłącza się obraz z kamery. Niestety ASO udaje, że to radio jest idealne i nie ma aktualizacji, więc faktycznie wychodzi, że wsparcie dla niego jest gorsze niż dla TV za 1000 zł z marketu.
no szkoda, że tak nie dbają o tą nowinkę żeby to utrzymać długo w sprawności, to nie telefon że sobie go zmienię co 2 lata
ciekawe jak inni producenci mają podejście

Z ciekawostek golf VI w mojej wersji też ma jakieś opcje poukrywane i można je zakodować przez interfejs. Może i tutaj kiedyś jakiś sprytny człowiek to obkoduje...
Bercik123
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2023, 23:41
model samochodu: Kia ceed

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: Bercik123 »

W dniu dzisiejszym przy 6'C zadziałał obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza. Przy niższych nie załączyła się dioda na panelu. Nie jestem zwolennikiem żadnych teorii tylko stwierdzam fakt 😉.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: Lunar GT »

Jednym działa innym nie działa, w Sportage działa choć nie zwracam zbyt na to uwagi ale działa chyba tylko jak jest w auto i każda zmiana jakiegoś stanu z auto może to dezaktywować, nie robiłem eksperymentów ale tak sobie myślę więc może to jest Wasze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: MJRegul »

Dziś o 6 rano - 2C na plusie na zewnątrz - nie działa z AC i bez AC

Dziś około 12:00 - 8C na plusie na zewnątrz - działa jak złoto i z AC i bez AC
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: Alexowy321 »

MJRegul pisze: 16 lut 2023, 14:17 Dziś o 6 rano - 2C na plusie na zewnątrz - nie działa z AC i bez AC

Dziś około 12:00 - 8C na plusie na zewnątrz - działa jak złoto i z AC i bez AC
No i gitara
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: MJRegul »

Od ostatniej aktualizacji stało się coś czego wcześniej nie było - przy automatycznym zamknięciu obiegu po użyciu spryskiwacza nie tylko zamyka się obieg ale i włącza się klimatyzacja (bez zaświecenia się kontrolki na przycisku). Jestem pewien, że nie było tego jeszcze z miesiąc temu bo testowałem to z termometrem w ręku na wylotach nawiewów.
Wyłączenie obiegu i ponowne jego włączenie wyłącza klimatyzację.
Wkurzające jeśli jeździ się wiosną/latem na nawiewie na "LOW" i zamknie się obieg po spryskiwaczu i nagle prosto w twarz lód z klimy.

Ktoś to też ma czy szykować się na serwis?
Kijankax
Posty: 48
Rejestracja: 11 sty 2023, 14:28

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: Kijankax »

Tak to działa. Klimatyzacja się zalicza.
mcy
Posty: 176
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Obieg zamknięty przy użyciu spryskiwacza

Post autor: mcy »

MJRegul pisze: 16 lip 2023, 17:17 Od ostatniej aktualizacji stało się coś czego wcześniej nie było - przy automatycznym zamknięciu obiegu po użyciu spryskiwacza nie tylko zamyka się obieg ale i włącza się klimatyzacja (bez zaświecenia się kontrolki na przycisku). Jestem pewien, że nie było tego jeszcze z miesiąc temu bo testowałem to z termometrem w ręku na wylotach nawiewów.
Wyłączenie obiegu i ponowne jego włączenie wyłącza klimatyzację.
Wkurzające jeśli jeździ się wiosną/latem na nawiewie na "LOW" i zamknie się obieg po spryskiwaczu i nagle prosto w twarz lód z klimy.

Ktoś to też ma czy szykować się na serwis?
Mam tak od początku, tj. od marca. Ostatnia aktualizacja (ta z czerwca) nie ma tutaj nic do rzeczy. Wyłączyłem ta funkcje, bo faktycznie można dostać jebla.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”