Termin przeglądu - przekroczony limit km

forum użytkowników modelu ProCeed
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: amilmar »

Tak, ale nie na silnik.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Grundi »

A gdzie tu jest ich ( KIA) wina?

- wskazania komputera są orientacyjne, nie są podstawą do roszczeń, na zasadzie „ przegapiłem wymianę oleju bo mi samochód nie przypomniał” jeszcze kilka lat temu woziliśmy karteczki pod maska, i wtedy pretensje mieli byśmy do kogo?

Obawiam się kolego ze niewiele wskórasz…. Myśle ze zamiast straszyć prawnikami którzy w tej sytuacji niewiele pomogą ( masz jasna informacje w książce „żadnych odstępstw”) sprobuj się bardzo ale to bardzo polubownie dogadać z serwisie do którego odstawisz auto, może akurat będziesz szczęście a kierownik serwisu będzie miał akurat dobry dzień.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: michal84 »

Napisz czynny żal do KMP. Przepraszasz, przebieg był w trasie, to tylko Twoja wina i blagasz na kolanach o przywrócenie gwarancji. Najprawdopodobniej przywrócą z wyłączeniem zespołu napędowego, ale nigdy nie wiadomo bo to indywidualna sprawa..
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 609
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Tolinek »

Gdzieś tu kilkukrotnie pisali że rozgarnięty Pan z frondtesku z ASO ma już na gotowo wydrukowane kwity do wypełnienia z prośbą o przywrócenie gwarancji. Czytam to forum od 2 miesięcy i nikt nie miał z tym problemu. Jedziesz, prosisz o przywrócenie gwarancji bo nie było tu rażącego naruszenia. Pan w ASO sapie bo musi to zrobić po raz 15 w tym dniu.

Wydaje mi się, że Im mniej fikania przy odzysku świadczenia tym szybciej pójdzie... Jedziesz, załatwiasz, zapominasz.

Fajnie by było gdybyś opisał w tym wątku szczegółowo swoje doświadczenia w odzyskiwaniu gwarancji. Temat się powtarza, ludzie się martwią, nie mogą znaleźć informacji a ten wątek jest łatwo cytowalny. Może ktoś inny nie będzie musiał rezygnować z życia w weekend albo dokładać sobie zmartwień do kupki innych zmartwień.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 527
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: gisio »

Przypomnę wszystkim, że ASO nie jest gwarantem więc nie jest uprawnione do rozpatrywania tego typu wniosków. Wniosek o przywrócenie gwarancji należy przygotować w formie pisemnej następnie zrobić jego skan i przesłać na maila infolinia@kia.com.pl (nie ma potrzeby wysyłania pisma tradycyjną pocztą).

Dodam, że jeśli ASO przed wydaniem auta ustawiło w zestawie wskaźników najbliższy termin przeglądu to komunikat zaczyna wyświetlać się 1.500km lub 30 dni przed osiągnięciem wymaganego przebiegu/czasu. Czy ASO wprowadziło takie ustawienia przed wydaniem jest łatwe do sprawdzenia dla importera.

Zalecam kierować wnioski w momencie wystąpienia przekroczenia (obowiązkowo po wykonaniu spóźnionego przeglądu)a nie wtedy gdy spotka nas tak bardzo niechciana awaria.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

Na ten moment auto zostało przyjęte w ASO bez żadnych problemow. Czekam na konkretna informacje przy odbiorze jutro.

"gisio" - a co w takim pismie uwzględnić ? jakas konkretna formuła tego pisma czy zwykły mail ?
Czy to po prostu ma byc tak "napisane od siebie z prośba o utrzymanie gwarancji ", no i pytanie czy pisać o ogólnej gwarancji czy wyszczególnić cos ? Powołać sie na ten błąd w ustawieniu ? - co tak faktycznie mnie zwiodło po prostu..
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Marek3003 »

Mam pytanie. Pierwszy przegląd po 24 miesiącach wykonałem 14.09.2022 przy przebiegu 20 483. Dodatkową wymianę oleju mam wpisaną w książce 8.12.2022 przy przebiegu 26 555. Dlaczego następną wymianę oleju wpisano mi do 14.09.2023/35 483? Przecież przegląd jest co 2 lata a wymiana oleju co rok czyli 12 miesięcy czyli uważam ze do 8.12.2023 powinno być. Co jest dziwne … w książce jest rejestr przeglądów i dodatkowych wymian oleju. W terminie następnego przeglądu mam wpisane tak samo 14.09.2023 i 35 483. Powinno być 24.09.2024 -dwa lata i 50 483 plus wymiana oleju nie później niż 14.09.2023 /35 483. A jak zrobiłem wymianę dodatkowa w grudniu to przesuwa mi się wymiana oleju ale przegląd po 2 latach powinien być oczywiście do września. A jak wymianie olej np. W czerwcu 2023 to dalej będę musiał wymienić olej do 14.09.2023?
Załączniki
0B59FDCA-AFDE-462A-AB3D-5F9AF2658657.jpeg
0B59FDCA-AFDE-462A-AB3D-5F9AF2658657.jpeg (91.22 KiB) Przejrzano 4210 razy
3B99A995-54FE-4089-8633-47848436B175.jpeg
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

przeczytałem, nie rozumiem, w sumie tez nie wiadomo o jakie auto chodzi i jaki harmonogram.

Natomiast ja wymieniłem dodatkowo olej po 4000km (2 miesiace) i to nie przesunęło wpisu na 15000 km.

Natomiast w ksiazce gwarancyjnej jest wpis poniżej u mnie w dziale "Harmonogram przeglądów okresów dla tego pojazdu" i ten zapis był w momencie wyjazdu auta z salonu i tam jest taki dopisek pod:
"Przebieg km/mce licząc pierwszy od daty wydania pojazdu a kolejne od ostatniego terminowego przegladu.

Stad rozumiem ze nie interesuje nikogo dodatkowa wymiana tylko harmonogramowe i te zapisane.
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: Marek3003 »

A czym się różni dodatkowa wymiana oleju od wymiany oleju pomiędzy przeglądami które są co 2 lata/ 30 tys. Czyli czym się różni wymiana oleju dodatkowa od wymiany na 15 tys w Twoim przypadku? Jaka jest różnica w odnotowaniu w książce? Kia proceed Gt rok 2020 bo u mnie nie ma różnicy. W dziale dodatkowa wymiana mam 3 wymiany ale tylko jedna z października jest tą wymianą według harmonogramu? Dla mnie to nie ma sensu. Jak kupiłem samochód w listopadzie to miałem zrobić wymianę oleju do listopada kolejnego roku. Jak zrobiłem w styczniu to powinienem mieć do stycznia. Bo jak zrobiłem w październiku to od razu skrócił mi się czas do października kolejnego roku.😀 wymiana z grudnia nic nie daje a jak jutro wymienię olej czyli styczeń 2023 to do kiedy będę musiał zrobić przegląd drugi w moim przypadku ten co 2 lata lub 30 tys? Dlaczego w książce odnotowano przegląd następny po roku jak powinien być po 2 latach?
marcin22
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:28
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Termin przeglądu - przekroczony limit km

Post autor: marcin22 »

Niczym sie nie różni. Masz ten sam
tok myślenia co ja. Mało tego, przegląd mechaniczny a wymiana oleju to dwie różne sprawy.

Powinieneś zapytac w ASO czemu tak wpisują i dlaczego nie uwzględniają dodatkowej wymiany oleju ze wskazaniem konkretnej pozycji w instrukcji lub gwarancji


w Dziale Harmonogram jest ewidentne rozgraniczone w ksiazce gwarancyjnej na:
Przegląd mechaniczny i wymianę oleju (w sensie oddzielne pozycje ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”