Organizacja bagażnika

forum użytkowników modelu Sorento
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Organizacja bagażnika

Post autor: Robertos »

Cześć,
może banalny wątek, ale liczę że ktoś ma może jakiś złoty środek. Od jakiegoś czasu próbuję sobie zorganizować przestrzeń w bagażniku Sorki (przy złożonym drugim rzędzie siedzeń). W pierwszym odruchu zostawiłem wszystko luzem (wcześniej miałem sedana z wysokim progiem i blokadami na rzepy do podłogi bagażnika i wtedy wielkiej tragedii nie było) i wiadomo jak się to skończyło. Jakiś czas temu zakupiłem organizer montowany o zagłówki na oparciu kanapy - po jakimś czasie środkowy pasek strzelił, a dodatkowo wszystkie przedmioty, zamiast w pionie są teraz niemal w poziomie, także pomysł chyba dobry ale na naprawdę drobne i lekkie rzeczy.
Ma może ktoś, coś sprawdzonego? Teraz myślę o elastycznym pojemniku/organizerze z rzepami od spodu, tak aby było to w miarę stabilne. Nie zmienia to faktu, że wstawianie torby/toreb z zakupami będzie nadal ryzykowne - brakuje jednak haczyków.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: inquis »

Mój organizer to trzy skrzynki plastikowe z Castoramy za 10pln. Zakupy się mieszczą i nic nie lata. Chyba, że przewozisz elementy metalowe albo materiały budowlane, to skrzynki mogą nie dac rady 8-)
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: Robertos »

Czyli prosto i skutecznie ;)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: radzique »

Ja używam systemu Stayhold

https://erli.pl/produkt/organizer-samoc ... OMEALw_wcB

Tzn. aktualnie nie bo mam wsadzoną matę dwustronną oryginalną składaną i na okres zimowy gumowana powierzchnia na górze.
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: Robertos »

Też na to patrzyłem właśnie. A tak z codziennej praktyki, wyższe przedmioty (np.: torba zakupowa, wyższy niż szerszy karton) nie wyłamują/przewracają tego?
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: Soplus »

U mnie siatka przyczepiona do ucwytów w bagażniku daje radę. Na butelki itp mma torbę samochodową z Lidla na rzepy i daje radę.
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: Organizacja bagażnika

Post autor: Robertos »

Ja zapodałem sobie taki organizer, na szpargały zwykle wożone w aucie - muszę przyznać, że to spore jest. Nawet spoko rzecz z rzepami od spodu. Pozostaje jeszcze kwestia wkładania toreb z zakupami.
Załączniki
organizer.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”