Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: ACextreme »

Dopadło mnie niestety najgorsze - nieistniejąca awaria.
Samochód niedawno odebrany, chwilę po wymianie oleju na 10tyś, trasa 600km.
Po 500km na autostradzie, prędkość 140km/h coś jest nie tak - szarpie przy dodaniu i odjęciu gazu, porządnie szarpie. Coś obroty się nie zgadzają, za wysokie i nagle tadam, choinka na desce, silnik wariuje, turbo padło, mocy nie ma, ale moment obrotowy idzie w górę. Zjazd na pobocze, włączenie w N/P, obroty na 1500 zamiast poniżej 1000, buczy wydech, moment obrotowy w okolicach 150-200 na postoju.

Spróbowałem najstarszego ze sposobów - włącz/wyłącz czekaj na cud. No i cud się stał choć nie do końca - po ponownym uruchomieniu silnik/wydech już normalnie działał, ale została żółta kontrolka silnika i komunikat w systemie "Awaria w systemie zarządzania silnikiem, skontaktuj się z serwisem".

Myślę jestem na autostradzie, wzywać lawetę będzie ambaras, wieczór nadchodzi, kontrolka żółta nie czerwona - dzwonię do serwisu swojego, opisałem co i jak, mówią dojechać jeśli się da do celu i wzywać lawetę z Assistance. No to jadę - zrobiłem bez problemu ostatnie 100km autostrada / miasto, niby wszystko ok, kontrolka i komunikat siedzi jak siedział, jedyne co dziwne że tryby jazdy nie działają - w sporcie nie zmienia się nic, obroty, fotel itp.

Dotarłem na parking, rozpakowałem się i mówię dobra, niech się zresetuje zobaczymy, zamknąłem, zostawiłem na 20minut, odpalam to samo. Drugi raz, bez zmian, no dobra nie zniknie samo. Assistance ogarnięte, laweta w drodze, samochód zastępczy podobnej klasy... PRESTIŻ (jak ktoś Wam będzie mówił że to tylko KIA pamiętajcie - PRESTIŻ!!!". Facet od lawety podbija, mówi pokaż Pan co nie działa - odpalam no i nie zgadniecie - brak kontrolki i komunikatu, tryby działają! No ale w serwisie już na nas czekają, zastępcze w drodze to stwierdzam jedziemy, niech sprawdzą - stanie mi się co gorszego na drugi dzień to mi powiedzą że zignorowałem awarię i moja wina.

W serwisie wszystko cacy, na drugi dzień rano do mnie dzwonią, no panie jakby to powiedzieć jeździć obserwować. Podejrzewałem że tak będzie - znaleźli w historii ten komunikat, błąd sterowania silnika, jakiś tam błąd CAN starszy i tyle. Mówią nie ma co auta rozgrzebywać bo nie ma nawet punktu zaczepienia gdzie czego szukać jak wszystko działa. Stwierdzili że prawdopodobnie się kijance coś "jeb... pomieszało", zbieg niefortunnych czynników i wyrzuciła błąd z trybem awaryjnym.

Jedyne co mi przychodzi na myśl ma związek z tankowaniem - niedługo przed tym zdarzeniem zatankowałem pełny zbiornik 95 na Lotosie - rzadko u nich leję, ale zasięgu zostało 40km, duży Lotos przy autostradzie z przemiałem, no bez przesady raczej nie zalałem jakiegoś syfu. No ale może się to niby jakoś łączyć, że gdzieś któryś czujnik coś wykrył i sterowanie zgłupiało?

Ktoś miał podobną sytuację?
Trochę lipa - przede mną od razu kolejne dni jazdy po 400-600km, spotkania poumawiane itp. trochę jakbym na minie jeździł.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: Niko123 »

Kup sobie Vgate iCar 2 ELM327 Bluetooth
Zawsze mam to ze soba na wszelki wypadek.
Kiedys jechalem w trase fordem taty i cos mnie podkusilo aby wziasc z swojego auta to urządzenie do forda, po 400 km wywalilo na autostradzie blad , zatrzymalem sie i sprawdzilem ze to blad katalizatora/ sondy lambda, skadowslem blad i pojechałem dalej.
Majac to mozna sprawdzic jaki blad wywala i czy jest to cos powaznego, kosztuje grosze , jest male i mozna do schowka dac.
Daniel112
Posty: 73
Rejestracja: 16 sty 2021, 10:59
model samochodu: Kia stinger prestige line

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: Daniel112 »

Część, miałem identyczną sytuację po ostatnim serwisie (sama wymiana oleju)
Po wyjechaniu z serwisu i przejechaniu kilkunastu kilometrów taka sama sytuacja jak u ciebie(ten sam błąd)
Informacja z serwisu że nic nie grzebali i żeby wrócić to zobaczą co się stało.
Nie chcę mi się wierzyć że nic nie grzebali więcej niż sama wymiana oleju, chyba że mają jakiś dziwny sprzęt diagnostyczny.
Odmówiłem i wróciłem do domu, w domu podpiąłem swój sprzęt i skasowałem błąd.
Do dzisiaj błąd nie wystąpił ani nie występował wcześniej przy innych przeglądach.
Dodam że błąd był w nowym serwisie, nie tam gdzie zawsze serwisowaniem wcześniej.
Pozdrawiam,
i nie przejmuje się ogólnie serwis KIA trzyma słaby poziom obsługi.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: Tolinek »

Daniel112 pisze: 20 sty 2023, 11:53 i nie przejmuje się ogólnie serwis KIA trzyma słaby poziom obsługi.
Zabawnie to brzmi w jednym zdaniu.

BTW. VGATE icar pro oraz icar 4 BT też działają.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: Niko123 »

Jaki to byl dokladnie blad ?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: GeRRaD »

...no i jaki serwis omijać ? :(
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: ACextreme »

Trochę mnie uspokoiło pocieszenie ze to raczej jakaś pierdoła. Auto wczoraj odebrałem z serwisu, jeździłem cały dzień zrobiłem w sumie ponad 450km i objawów na razie brak.
Dziwne aby serwis coś tak spaprał - ja zanim mi ten zonk wyskoczył, a już po serwisie olejowym jeździłem kilka dni w tym zrobilem trasę 600km bardzo podobną tej na której Stinger zgłupiał i nic się nie działo, ale ale - w serwisie im wyszły dwa błędy - jeden ten co mi wyskoczył, a wiec system sterowania silnikiem (dokładnie coś z obrotami tam było) i do tego jakoś ogólny błąd magistrali CAN nie wiadomo skąd.
Bardziej to łączyłem z tym tankowaniem, bo niedługo za stacja mi się to stało ale cholera wie…. wczoraj już 98 zalałem do pełna dla spokoju 😆

Co do serwisów - przegląd robiłem u Korczyka w Bielsku, ale tam nie mam ogólnie żadnych zastrzeżeń. Zgłaszałem tam jakies pierdoly gwarancyjne, nie olali mnie poprawili co trzeba, z serwisem tez bez problemu. Poprzedniego stingera tez tam ogarniałem i spoko.

Natomiast po tej awarii trafiłem to Wojtanowicz w Gdyni gdzie obsługa i kontakt na prawdę super, nawet na mnie po zamknięciu czekali aby mogli od razu zrobic przyjęcie auta a nie na drugi dzień.

No cóż, miejmy nadzieje ze to tylko wypadek przy pracy i się więcej nie powtórzy. Jutro robię kolejne 600km zobaczymy.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: ACextreme »

Update - dwa dni jazdy za mną, ponad 1000km w różnych trybach, z różnymi prędkościami i nic się nie wydarzyło - uff.
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: seeya »

nie wiem czy to na temat, ale ostatnio nie działał mi kick down w pedale gazu. Wciskałem na maksa a auto jednostajnie się rozpędzało, bez tzw. szarpnięcia.
PIANOMAX
Posty: 8
Rejestracja: 01 kwie 2023, 21:35
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Kontrolka silnika & brak mocy w nowym Stingerze?

Post autor: PIANOMAX »

Mi podczas jazdy na desce zrobila się choinka i stracil moc Skrzynia, szarpie i blad silnika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”