Źle osadzony słupek A w ProCeed po FL

forum użytkowników modelu ProCeed
frappe
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2023, 23:41
model samochodu: Proceed GT Line 22

Źle osadzony słupek A w ProCeed po FL

Post autor: frappe »

Cześć, sprawa dotyczy słupka A w Procku po FL., Przy odbiorze zauważyłem dwa kratery na lakierze (maska), poza tym to ogólnie nie miałem się czego czepić.
Ale, już w domu zauważyłem dziwnie osadzony słupek A po lewej stronie, który ma wybrzuszenie. Zdjąłem go i założyłem ponownie i nic. Od strony szyby widać szparę, może ok 2cm. Słupek chętnie by siadł bliżej ramy okna ale wraca do pozycji wybrzuszonej po nacisku. Pojechałem do ASO, przyszedł mechanik, 10 minut i się poddał. Następnie zaczął chodzić po salonie, akurat stał Procek i… to samo, naprawdę, sam to tez dostrzegłem, dalej XCeed również szpara. Oczywiście dziękujemy, ten typ tak ma. Dziwne, że prawy słupek tak nie ma :roll: Czy któryś z Was zauważył to u siebie lub może zerknąć czy tak jest? Czyżby jakieś wadliwe kokpity, bo zauważyłem, że tam jest mocowanie dolne słupka A, i wg mnie to ono powoduje problem ze spasowaniem. Odbiegając nieco od tematu, kilka Ceedow i Proceedow w salonie miało maski całe w kraterkach i wtrąceniach lakiernicznych, na jednym naliczyłem 5 szt. Czy Kia maluje auta w stodole? Z góry dziękuje za pomocne posty!
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Słupek A

Post autor: Mifamis »

No cóż. Te samochody tak mają. Ja pierwszy raz otrzymałem info o odbiorze Proceeda w sierpniu 2022, a odebrałem dopiero w grudniu 2022. Podczas odbioru okazało się że wtrącenia (czy jak to nazwać) są na całej powierzchni lakieru na dachu i na przedniej klapie. Stwierdzili że to naprawią, ale polegli (po prawie pół roku oczekiwań) i zaproponowali inny samochód (też Proceed, ale bez AEB, który miał tamten). W nowym tych wtrąceń nie było, choć jak dałem do nałożenia ceramiki, to osoba nakładająca ceramikę, stwierdziła że nie jest źle ale nie jest idealnie z tym lakierem. Nie patrzyłem na osadzenie słupka, ale jak podczas odbioru oglądałem te oba samochody to mogę stwierdzić że są strasznie niechlujnie wykonane. W pierwszym szczeliny dylatacyjne między błotnikiem i pokrywą silnika z jednej strony wynosiły ok 6 mm z drugiej 3 mm, lampa przednia bodajże lewa była jakieś 3 mm wysunięta do przodu w stosunki maski, grubość lakieru wahała się od 35mikronów do chyba 110 mikronów w różnych miejscach. W drugim egzemplarzu było trochę lepiej - szczeliny dylatacyjne już nie mają takich rozrzutów, lampy też lepiej s[pasowane (choć jedna z uszczelek przy lampie odstaje a druga nie). Ale z kolei na podsufitce były jakieś takie "zmechacenia". Generalnie trzeba przyjąć że ten typ tak ma.
frappe
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2023, 23:41
model samochodu: Proceed GT Line 22

Re: Słupek A

Post autor: frappe »

Czyli auta malowane i składane w stodole, chociaż dzisiaj tendencja nawet u marek premium raczej spadkowa kwestii jakości, chociaż i tak przerażajace jest, że auto w fabryce ma lakier położony z wtrąceniami :?
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Słupek A

Post autor: sztandar »

Ja dałem procka od razu z salonu na nałożenie ceramiki i u mnie lakier perfect, chłopaki też trochę zdziwieni bo mówili, że dostawali VV i Audice malowane jak pędzlem. Może jakaś seria wadliwa poszła.
frappe
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2023, 23:41
model samochodu: Proceed GT Line 22

Re: Słupek A

Post autor: frappe »

Dziś obiłem korektę onestepa i aplikacje powłoki (samodzielnie) obejrzałem dokladnie każdy element. Idealny, poza maską. Wtrącenia tak na 98% usunąłem, bałem się trochę bo lakier dość cienki, ale miernik lakieru dużo mi pomógł. Jednak zagadnieniem typu science fiction jest słupek A. Mam pomysł już jak go ustawić, tj.przy pomocy podgrzania mocowań i lekkiego ich podgięcia, bo pomierzyłem sobie kokpit z lewej i prawej, jest ok, wiec wychodzi, że wadliwy odlew słupków prawdopodobnie poszedł na ileś tam set aut, ale to takie swobodne dedukowanie, bo nie mam punktu odniesienia. Gdyby ktoś zerknął i podzielił się spostrzezeniami, będę wdzięczny ;)
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Słupek A

Post autor: sztandar »

Będzie to widać na jakiejś fotce? Jak tak to wrzuć.
frappe
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2023, 23:41
model samochodu: Proceed GT Line 22

Re: Słupek A

Post autor: frappe »

Będę dopiero koło czwartku w domu, to zrobię fotki i wrzucę ;)
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: Źle osadzony słupek A w ProCeed po FL

Post autor: marlew8707 »

Czyli z tą jakością jest różnie jak widać. Mój egzemplarz dotarł właśnie na plac przy salonie i z grubsza rzuciłem na niego okiem. Z tego co zobaczyłem to są delikatne różnice w szerokości szczelin między maską a reflektorami (porównując lewą stronę z prawą). Ponadto patrząc z tyłu na linie nadwozia widać że drzwi kierowcy bardziej "odstają" niż pasażera po prawej stronie. Nie wygląda to jakby ktoś coś odkręcał lub na szybko naprawiał, prawdopodobnie tak wyjechało z fabryki. Tak czy owak auto przed ewentualnym odbiorem będzie obejrzane przez wynajętego "fachowca" i od jego opinii uzależniam dalsze postępowanie.
Pytanie jak to u Was z tymi proceedami, wszystko równo czy też jakieś "odchylenia" ?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Źle osadzony słupek A w ProCeed po FL

Post autor: Marcin_1976 »

U mnie jest równo.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Źle osadzony słupek A w ProCeed po FL

Post autor: waciach »

Zalecam ogólnie umiarkowany pedantyzm w tym samochodzie. Z czasem znajduje się tu i ówdzie różne niechlujne spasowania. Trzeba przywyknąć bo inaczej to byśmy tylko do ASO jeździli a tam to wiadomo "cecha" :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”