Rio znowu w sprzedaży

forum użytkowników modelu Rio
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Jutrzejszy »

Pojawił się cennik Rio na rok 2023,
a w nim także skrzynia automatyczna (7DCT).
Zniknęła miękka hybryda (MHEV) 120KM.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Jutrzejszy »

Chyba że to tylko pseudocennik dla tych nieszczęśników którzy nadal czekają na dawno zamówione samochody.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Ksebki »

Nie wiem czy MHEW w Rio był jakoś z zewnątrz oznakowany bo ja takiego nigdy nie widziałem na drodze.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Jutrzejszy »

Ksebki pisze: 19 sty 2023, 20:55 Nie wiem czy MHEW w Rio był jakoś z zewnątrz oznakowany bo ja takiego nigdy nie widziałem na drodze.
Wersja MHEV (dostępna od liftingu):
- ze starym logo Kia ma z tyłu znaczek EcoDynamics+
- z nowym logo Kia nie ma dodatkowego oznaczenia
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Ksebki »

Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Jutrzejszy »

Zgadzam się z tym artykułem:
- Podatek za emisję CO2 nakładany na producentów (który w założeniu miał zmniejszyć emisję CO2) został idiotycznie uzależniony od masy samochodu, co spowodowało że producenci usuwają z oferty małe i lekkie samochody o najmniejszej emisji CO2.
- Rio było modelem całkowicie niepromowanym przez producenta, wiele osób nie wie że taki model w ogóle istnieje. Ale nie ma się co dziwić, jednostkowy zysk producenta największy jest na suwach i krosowerach (wystarczy porównać cenę Stonica i Rio przy zapewne identycznych kosztach produkcji). Żeby zarabiać na hatchbackach (zwłaszcza segmentu B), trzeba je produkować w ogromnych ilościach.

Skoro Rio wypadło z oferty, dzisiaj kupiłbym Clio albo Micrę z fajnym silnikiem 1.0/92KM, ostatnim turbodoładowanym silnikiem który ma wtrysk pośredni.
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Nelan »

Ja zwrócę uwagę na inny fragment artykułu. Ograniczanie wyboru silników i aut. Z jednej strony to dobrze, bo oferowanie silników wysokoprężnych w samochodach typu Panda czy Getz to był kretynizm. Z drugiej strony, wybór aut małych (powiedzmy do segmentu B) jest nomen omen...mały. Samego Rio szkoda. Setki jeździ tego w autoszkołach i poza tym nieszczęsnym sprzęgłem dają radę.
Ksebki
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2020, 18:32
model samochodu: RIO 1.2 M [3.2020] + [7.2023]
Kontakt:

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Ksebki »

Od 10 lutego 2023 mamy nowy cennik: https://www.kia.com/pl/katalogi-i-cenniki.H8-S6-*/#/ cena wzrosła z 63900 na 67900 dla modeli wyprodukowanych w 2023 roku.
Jutrzejszy
Posty: 273
Rejestracja: 05 gru 2021, 14:35
model samochodu: YB G4LF

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: Jutrzejszy »

Ksebki pisze: 12 lut 2023, 18:49 Od 10 lutego 2023 mamy nowy cennik
Czyli w ciągu półtora roku ceny wzrosły o 25%.
Około trzy lata temu przedstawiciel jednego z koncernów (chyba Renault) powiedział, że hatchbacki segmentu B będą kosztowały około 100 tys. zł. Przy ówczesnych cenach wydawało się to abstrakcją, a teraz już niewiele brakuje (Rio i tak jest tanie na tle konkurencji).

Przyczyną takich wzrostów jest karanie producentów (od 2020 roku) za sprzedaż każdego egzemplarza spalinowego samochodu (obecnie kara wynosi około kilku tysięcy euro za każdy egzemplarz) oraz spadek wartości pieniędzy (widoczny jako wzrost cen surowców).

Ostatnio gdzieś trafiłem na analizę, że w roku 2035 w momencie zaprzestania sprzedaży nowych samochodów spalinowych, ceny nowych samochodów osobowych (wówczas tylko elektrycznych) będą zaczynały się od około 300 tys. zł.
Do tego dochodzi kwestia podatków, ponieważ w ciągu najbliższych lat będzie wprowadzona opłata za posiadanie samochodu spalinowego (żeby zapobiec "kubanizacji", czyli użytkowaniu samochodów spalinowych w nieskończoność).
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Rio znowu w sprzedaży

Post autor: kon »

Jak odjąć czynnik inflacyjny, to generalnie Rio od 3 lat nie podrożało.
Jedynie złotówka się zeszmaciła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”