Czujnik świateł - działanie?

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Czujnik świateł - działanie?

Post autor: Cocosh »

rabi22 pisze: 18 sty 2023, 06:04
alfredos pisze: 17 sty 2023, 22:03 U mnie podobnie (ceed 2022).
Zauważyłem że to zależy czasami pod jakim kątem pada światło na czujnik światła.
Słońce mam z tyłu lub z boku (czujnik w cieniu) to czasami się włącza.
Słońce na czujnik - to się wyłącza.
W godzinach porannych do 8-9 świeci non stop
Koło 15-16 właściwie niezależnie od słońca to już świeci non stop. Okres zimowy.
To cudo jest za czułe. Może jakaś aktualizacja wkrótce pomoże...
Co wam to przeszkadza tak naprawdę ? Mówicie o zuzyciu paliwa Ledów 0,001% więcej? Czy jest jakis powód? Nawet jak nie jest to idealne to kompletnie nie ma znaczenia. Pomodliłbym się żeby prawdziwe problemy nie wystąpiły. Chyba działanie czujnika wycieraczek może być bardziej upierdliwe, a jednak wszyscy już się z tym pogodzili.Na światłach mijania zawsze bezpieczniej dla Was i Waszej rodzinki jadącej w środku. Kiedyś jak były żarówki H7 czy H4 to ktoś tam liczył że 0,2 % oszczędności.
Uspokój się, i nie napinaj się tak. Nie narzucaj swojej narracji dotyczące zużycia paliwa.
Zapytałem najzwyklej w świecie do normalnych osób, które może spotkały się z tym. I może dzięki temu dowiem się, ze tak musi być.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Czujnik świateł - działanie?

Post autor: Cocosh »

rabi22 pisze: 18 sty 2023, 08:24 Tak banał. Zastanów się przez chwilę nad tymi światłami i przyznasz mi rację.
Co byś nie kupił zawsze znajdziesz jakis problem. Wierz mi. Bo to kolejny juz mój pojazd. Najróżniejsze marki miałem. Wszędzie jest się do czego doczepić. Dlatego te nieistotne tematy trzeba spłukiwać.
Prawo masz zastanawiać się nad tematem. Mieć nadzieję że ktoś napisze, że on też tak ma, albo że wszyscy inni mają super, a KIA to najlepsze co wyprodukowano.
Jeżeli taka Twoja natura myśliciela to dlaczego nie. Twoje życie.
Chlopie, masz chyba jakiś kompleks bo wypisujesz jak nawiedzony. Zrozum, ze nie każdy ma taki tok „rozumowania” jak Ty!
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Czujnik świateł - działanie?

Post autor: Cocosh »

Tolinek pisze: 18 sty 2023, 08:51 A jednak twoją intencją było narzucenie własnej narracji. NIe godzisz się z faktem że ludzie nie podzielają twojego podejścia do życia wbrew temu co deklarujesz w ostatnim zdaniu. Z ciekawością ciężko się walczy szczególnie, gdy dysponuje się nieskrępowaną możliwością użycia instrumentów poznania. Trzeba by ją stłumić. Smutne to by było, może nawet traumatyczne.

To również banał, że zawsze znajdzie się jakiś problem. Chyba tylko dzieci widzą świat w różowych okularach i taki jakim być powinien (a nie jest).
Stąd zresztą pytanie autora wątku. Wydaje się że powinno to działać innaczej niż działa. Może to błąd? A może to ma sens?

Tak czy innaczej to zawsze jest ciekawe poznać czyjś punkt widzenia jeżeli odbywa się w normalnej atmosferze. Rozumiem co chciałeś napisać, że temat jest w zasadzie nie istotny. Bo jest. Ja poprostu wolę dyskutować o tym niż o piłce nożnej (równie nie istotny, choć np. mój sąsiad ma inne zdanie).
Dziękuje :). Przywracasz mi wiarę, ze w przestrzeni internetu możliwa jest „normalna” dyskusja. Wraca wiara, ze są jeszcze normalni ludzie na tym świecie.
sparrow777
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Czujnik świateł - działanie?

Post autor: sparrow777 »

To są wwsystko drobnostki, powiedzcie,czy wraz z tą nadwrażliwością świateł nie doświadczyliście czasem mocnego przyciemniania panelu klimy i oznaczeń załączonego trybu przy lewarku DCT?Jednocześnie głowne zegary wówczas w zasadzie rażą!Jak włączają się ś. mijania, nie w ciemności,ale już też nie w pełnym słońcu, panel klimy jest w zasadzie niewidoczny. To jest dopiero wkurzające,jak robi się ciemno, wszytko wraca do normy,główne bledną, nie rażą, a klima jest podświetlona w sam raz, wkurza to prawie tak jak te głupie wycieraczki na auto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”