GT czy GT line

forum użytkowników modelu ProCeed
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

GT czy GT line

Post autor: michal84 »

Cześć,
stoję przed takim dylematem.
Miałem na weekend Gt i przyznam że jednak jest przy prędkości autostradowej głośno..
I zacząłem się zastanawiać, czy w związku z tym 1.5 nie będzie wystarczający (do dynamicznej, ale jednak jazdy cywilnej) Bo nie dość, że ma cichy tłumik, to i obrotów przy wyższych prędkościach na 7mym biegu ma mniej. Niestety nie miałem możliwości przejechać się takim autem.

Jak oceniacie różnice, czy 1.5 ewidentnie Waszym subiektywnym zdaniem brakuje mocy czy daje radę w długich podróżach i da rade nim także bezstresowo wyprzedzać?
Zawieszenie w 1.5 jest dużo bardziej miękkie?
Mniejsze hamulce są wystarczające?
Czy poza elektrycznym fotelem kierowcy nie ma różnic w możliwym do zamówienia wyposażeniu?

Subiektywne opinie także mile widziane.
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: GT czy GT line

Post autor: dam9an »

Zalezy czego oczekujesz. I jak jezdzisz. 200KM vs 160KM to jest duza różnica. Jak masz styl dziadkowy 1.5 bedzie ok. Jak lubisz cisnac bedzie za slaby
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: GT czy GT line

Post autor: MarRa »

Jak pisał poprzednik. Zależy czego chcesz.

Jeżeli chodzi o 1.5 TGDI, to przy moim umiarkowanym stylu jazdy wystarcza, aczkolwiek mam wrażenie, że ten silnik jest za mało dynamiczny w dolnym zakresie obrotów, co bywa denerwujące przy ruszaniu, gdy chce się wystartować szybciej. W tym względzie jest jednak na forum osobny wątek dotyczący "resetowania pedału gazu" we własnym zakresie, które podobno ten problem eliminuje. Nie wiem czy skutecznie, trwale i z jakimi skutkami ubocznymi, bo nie próbowałem.

Poza tym mam manuala, a Ty chyba pójdziesz w automat więc nie wiem jak tam ta dynamika wygląda.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: GT czy GT line

Post autor: shider »

Stałem przed podobnym dylematem tyle że w kontekście Ceed HB. Ostatecznie wygrał GT-Line. Nie uważam abym jeździł w stylu dziadkowym, a silnik 1.5 TGDI z DCT jest moim zdaniem całkiem optymalny do tego auta. Zastrzeżenia można miec jedynie do trybu comfort, który momentami przymula rekację na pedal gazu. Aby dynamiczniej pojeździć trzeba włączyć tryb Sport.
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: GT czy GT line

Post autor: marlew8707 »

Też się nad tym zastanawiałem. Po dołożeniu wszystkich pakietów i z automatem różnica w cenie jest w sumie śmiesznie mała a dynamika lepsza w GT co oczywiste. Dlatego ostatecznie wziąłem GT mimo sportowego wydechu (moim zdaniem to jest jego największa wada)
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: GT czy GT line

Post autor: shider »

Jak ja kupowałem to różnica w HB między GT a GT-Line była zaledwie 7000. W tych 7K był mocniejszy silnik, skórzane elektryczne fotele, czerwone dokładki i felgi 18', które to dodatki właśnie różniły GT-Line od GT. Ja świadomie i w zasadzie ze stratą z tego zrezygnowałem bo nie odpowiadały mi niskoprofilowe opony na 18 (mniejszy komfort), czerwone, zbyt krzykliwe dla mnie dokładki i bezsensowny bulbulator. Dodam, że hatchbacki GT i GT-Line na Polskę są paradoskalnie dużo lepiej wyposażone niż procki. Da się dorzucić tylko kolor, dach i AEB. Co do silnika to nie czułem potrzeby dorzucania tych 44 koni więcej, a przez to, że większość czasu spędzam w mieście to mimo wszystko 1.5 jest troszkę oszczędniejszy. Na etapie zamówienia brakowało mi w sumie tylko skórzanej tapicerki z elektryką, która była w GT a nie dało się niestety dobrać w GT-Line (pakiet PRE jest tylko w kombi i proceed). Po 9 miesiącach nie żałuje tego zupełnie. Standardowa tapicerka ostatecznie bardzo fajnie się sprawdza.
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: GT czy GT line

Post autor: marlew8707 »

Zawieszenie w 1.5 jest dużo bardziej miękkie?
Nie odczułem różnicy. Nie testowałem co prawda na jakichś wielkich dziurach ale GT'kiem celowo po progach zwalniajcych jedziłem
Czy poza elektrycznym fotelem kierowcy nie ma różnic w możliwym do zamówienia wyposażeniu?
elektryczny fotel w GT-linie tez można dokupić
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: GT czy GT line

Post autor: michal84 »

Nie można mieć elektrycznego fotela w gt-line.
marlew8707
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2022, 17:20

Re: GT czy GT line

Post autor: marlew8707 »

Rzeczywiscie. "PRE Pakiet Premium" dla Gt-line nie ma elektrycznego fotela... Sorki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”