Kupuję nowe auto i mam pytanie o gwarancje/serwis

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 80
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Kupuję nowe auto i mam pytanie o gwarancje/serwis

Post autor: MJRegul »

Cyrograf podpisany zdalnie (mailowo) z salonem, jutro idzie przelew, auto do odbioru od ręki w salonie po załatwieniu dokumentów pewnie w następnym tygodniu. Z nikim jeszcze nie rozmawiałem u dealera o konkretach.

Moje pytanie brzmi i na razie nie chce go zadawać w salonie - co mogę a czego nie mogę w okresie gwarancji robić na własną rękę?
Najbardziej chodzi mi o wymiany oleju, które w swoim aktualnym starym Ceedzie uskuteczniam zwykle co 6-7 tysięcy kilometrów.
Czy w okresie gwarancji muszę wymieniać olej w ASO za blisko 700zl czy mogę bez utraty gwarancji wymienić olej w nieautoryzowanym serwisie?

Filtr kabinowy i powietrza to chyba nie problem, je tez wymieniam X razy w roku dla spokoju ducha.

W życiu nie miałem auta z salonu i na gwarancji stąd pytania, domyślam się, że poleci troszkę hejtu ale liczę też na sensowne odpowiedzi. Dziękuję.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kupuję nowe auto i mam pytanie o gwarancje/serwis

Post autor: axeramm »

MJRegul pisze: 11 sty 2023, 22:22 Czy w okresie gwarancji muszę wymieniać olej w ASO za blisko 700zl czy mogę bez utraty gwarancji wymienić olej w nieautoryzowanym serwisie?
Aby zachować gwarancję, wymiany oleju należy wykonywać w ASO, zgodnie z harmonogramem (np. co rok lub 10k km, w książce serwisowej będzie to określone)
Dodatkowe wymiany można robić w innych miejscach (chociaż warto zapytać, może cena nie będzie tak wysoka)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Kupuję nowe auto i mam pytanie o gwarancje/serwis

Post autor: bielaPL »

MJRegul pisze: 11 sty 2023, 22:22 Czy w okresie gwarancji muszę wymieniać olej w ASO za blisko 700zl czy mogę bez utraty gwarancji wymienić olej w nieautoryzowanym serwisie?
praktycznie żeby nie mieć problemów to musi być ASO, teoretycznie możesz gdzie indziej ale jakby co to sprawa na pewno się skończy w sądzie
patrykk
Posty: 184
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Kupuję nowe auto i mam pytanie o gwarancje/serwis

Post autor: patrykk »

Tylko załóż oryginalny filtr oleju i nie będzie kłopotu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”