Wibracje auta oraz kierownicy

forum użytkowników modelu Sorento
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: romanhoks »

Lunar GT pisze: 12 sty 2023, 13:13 Co do wibracji to może nie ta skala ale posłuchajcie co ludzie mówią:
https://www.youtube.com/watch?v=Po7aa9J4K4U
Kolego te auta sa katowane w terenie Nie te auta.Co do opon sobie sam odpowiedzial z czego zalozyl. Tez mialem kiedys dawni temu przypadek w koncowce lat 90tych.Klient z polecenia przyjechal. Audi100 i skarzyl sie ze auto sie zachowuje tak pijane. Nie idzie go utrzymac w prostym kierunku jazdy. No i wiesz co bylo przyczyna? Ktos zalozyl mu opony nie ten rozmiar ktory powinien byc na feldze. Za szerokie opony na za waska felge i auto robilo co chcialo.Sproboj pojechac takim Sorento w pole go katowac. Nie wiem czy przyjedziesz do domu caly.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: romanhoks »

Nie obwinial bym ASO az tak mocno. To wszystko jest zalezne gdzie i na kogo trafi.Moze tam postawili na mlodziez. Dzis to sie nazywa mechatronika, a o na tym sie nie konczy. Ja zawsze bylem tego zdania ze powinien pracowac ktos ze starych mechanikow jak i mlodziez. Zobacz kto dzis robi chlopakom z motosportu silniki?Nie elektronike a czysty mechaniczny tuning.Bo to jest potrzebne.Tez sie kiedys oto otarlem.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 609
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: Tolinek »

Rozumiem i podzielam twój punkt widzenia oprócz jednego - podejście ASO. Mimo wszystko uważam że autora wątku spławiono mimo, że ta kierownica wyraźnie się trzęsie. Szef serwisu jest do spławiania ludzi a nie do diagnostyki i wyraźnie zaznaczył że nie ma jego płaszcza ;) Usługa z definicji tutaj nie istnieje bo przenosi na klienta problemy serwisu. Tak to widzę. Doświadczeni mechanicy pojechali za lepszym za granicę i nie ma komu uczyć młodzieży :P
Ostatnio zmieniony 12 sty 2023, 16:15 przez Tolinek, łącznie zmieniany 2 razy.
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: Lunar GT »

romanhoks pisze: 12 sty 2023, 13:39 Kolego te auta sa katowane w terenie Nie te auta.
Dlatego napisałem
romanhoks pisze: 12 sty 2023, 13:39 Co do wibracji to może nie ta skala
Wszystkie przyczyną o których mowa w filmie mogą wystąpić w każdym samochodzie posiadającym podzespoły o których tam mowa.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: romanhoks »

Czy wiesz czym sie rozni suv od terenowki? Chyba nie.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: Lunar GT »

romanhoks pisze: 12 sty 2023, 17:22 Czy wiesz czym sie rozni suv od terenowki? Chyba nie.
Może zrobisz jakiś wykład, chętnie się dowiem czegoś nowego.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: romanhoks »

Lunar GT pisze: 12 sty 2023, 14:43
romanhoks pisze: 12 sty 2023, 13:39 Kolego te auta sa katowane w terenie Nie te auta.
Dlatego napisałem
romanhoks pisze: 12 sty 2023, 13:39 Co do wibracji to może nie ta skala
Wszystkie przyczyną o których mowa w filmie mogą wystąpić w każdym samochodzie posiadającym podzespoły o których tam mowa.
Widzisz tym sie różnimy że ty piszac posty czerpiesz wiedze tylko z internetu . Takim sposobem nie postawisz dobrej diagnozy. To tak jak by lekarz specjalista chcial postawic ci diagnoze choroby przez telefon. Natomiast ja wiedze czerpie z moich lat praktyki i dalej sie ucze bo technika idzie do przodu. Czasami zdarzy sie telefon do kolegi dlatego ze nie posiadam nie ograniczonej wiedzy. Co do mojego pytania to majac troche wiedzy odpowiedzial bys jednym zdaniem. Widzisz poczytales w internecie i sie zdziwiles bo za duzo informacji i czytania. No i nie wiadomo co napisac. Prosze tylko o jedno nie obrzydzaj mi pisania postow i pomagania innym kolegom jesli moge im pomoc.Tak w nawiasie moje hobby to nie motoryzacja a zawod ktory wykonuje.Jak chcial bys sie dowiedziec np gdzie powedkowac w okolicach rzeki Gloma lub Oslo, Drammen,Vikersund lub Nesbyen to sie odezwij.
Pozdrawiam
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: romanhoks »

Tolinek do dla ciebie. Mam kolege ktory mi dostarczal oprogramowanie do warsztatu przez czas ktory prowadzilem. Jak powiedzialem mu ze koncze nie byl zadowolony.Nie dziwilem sie .Kasa. Wiesz co mi powiedzial jak przyjechal do nas z zona na urlop? Do dobrego warsztatu kolejki sa min miesieczne. Ci co czekaja za klientem to sobie podaruj. Twoje ostatnie zdanie to potwierdzilo :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: inquis »

Napisz gościu coś nt. problemu w tytule, bo twoje wywody są już męczące
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wibracje auta oraz kierownicy

Post autor: Lunar GT »

romanhoks pisze: 12 sty 2023, 20:34 Co do mojego pytania to majac troche wiedzy odpowiedzial bys jednym zdaniem.
Najwidoczniej Ty jej nie posiadasz bo zamiast napisać jedno konkretne zdanie napisałeś kilka zdań bzdetów i nie na temat. Co do Norwegii to zdecydowanie wolę jej zachodnie wybrzeże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”