alufelgi zimą i latem

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Fancik
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

alufelgi zimą i latem

Post autor: Fancik »

Jedne alufelgi i dwa zestawy opon czy dwa pełne zestawy jakie jest wasze zdanie .....
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: rabi22 »

2 komplety alu i opon. Zmiana samodzielna w garażu. Brak kosztów wymiany i konieczności umawiania się w kolejki. Przy sprzedazy zawsze plus. Koszty trochę większe za alu.
Cocosh
Posty: 262
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: Cocosh »

rabi22 pisze: 11 sty 2023, 05:16 2 komplety alu i opon. Zmiana samodzielna w garażu. Brak kosztów wymiany i konieczności umawiania się w kolejki. Przy sprzedazy zawsze plus. Koszty trochę większe za alu.
A nie trzeba wyważać za każdym razem?
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: dragonn »

Robiłem tak w poprzednim aucie i nigdy nie trzeba było wyważać, wyważanie było tylko jak opona się zużyła.
Ale w XCeed zrezygnował z drugiego zestawu felg z względu na dodatkowy koszt czujników TPMS i kombinacje z nimi. Jeśli ktoś ma wersję bez to nadal spoko sprawa mieć drugi zestaw, ale jednak z to już gorzej się opłaca.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: Lunar GT »

Jeżeli masz kasę na drugie alufelgi to kupuj bo z nimi jest wygodniej, szybciej, łatwiej i bezpieczniej dla opon i czujników.
Kupując alufelgi trzeba zwrócić uwagę na to by nie były tylko letnie bo sporadycznie ale jednak się takie zdarzają.
dragonn pisze: 11 sty 2023, 08:48 z względu na dodatkowy koszt czujników TPMS i kombinacje z nimi.
Koszt czujników przy kosztach felg jest niewielki a kombinacji żadnych nie ma.
Fancik
Posty: 47
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: Fancik »

W nowych Xceed nie ma problemu z czujnikami bo ich poprostu nie montują....
Kasa zawsze się znajdzie tylko pytanie dodatkowe czy warto kupować oryginalnego felgi Kia czy na zimę wystarczy trochę taniej np. firma Dezent lub coś podobnego...
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: Lunar GT »

Fancik pisze: 11 sty 2023, 09:33 czy warto kupować oryginalnego felgi Kia
Jak kupisz uznanej firmy to technicznie nie ma różnicy (one często produkują dla koncernów samochodowych) a zwykle jest taniej i masz większy wybór.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: rabi22 »

Nie ma potrzeby wyważania co sezon. Chyba, że poczujesz drżenie jakieś. W kilkunastu samochodach które miałem nigdy nie wyważałem ponownie. Miałem to szczęście że było cacy.
Od wersji chyba L są czujniki. Ja ma w PRESTIGE na pewno. Kupiłem kiedyś z alli . Super Najmniejszych problemów. Działają idealnie. Bez programowania żadnego. Założone na drugim komplecie i po kilku km odczytane przez komputer. Kosz chyba był ok 130zł za komplet. rewelacja.
Próbowałem szukać linku ale nie mam niestety.
Ktoś wcześniej polecał właśnie z alli. Kupiłem Sprawdziłem rewelacja za grosze. A sumie to samo sprzedają w serwisach jako zamienniki za 600zł. Sprawdzałem jak byłem zainteresowany.
krisbe
Posty: 68
Rejestracja: 11 lut 2022, 11:05
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI 204 KM Prestige Line

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: krisbe »

Z tym wyważaniem się nie zgodzę. Wystarczy raz czy drugi wjechać w dziurę i już koło może wymagać wyważenia.
Osobiście zawsze miałem 2 komplety, przy XCeed jeszcze nie kupiłem. Lato przejechałem na Ori, teraz wrzuciłem na nie zimówki.

Patrząc na koszty, to komplet felg 18 to około 4000zł + czujniki. Wymiana co sezon 200zł, czyli po 10 latach dopiero zaczyna się to zwracać.
Czy warto? Tu niech każdy sobie zdecyduje.

Oczywiście wymiana opony co sezon trochę niszczy felgę - zawsze ryzyko zadrapania.
Sam mam już wybrane felgi, które bym brał do mojego PrestigeLine, jednak dalej się waham czy warto.
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: alufelgi zimą i latem

Post autor: rabi22 »

Jak masz pecha to musisz wyważać i prostować felgi. Ja nie miałem przez 30 lat. Więc luz. Felgi można kupić za 4tys ale za 1600zł rownież. Kwestia co poszukasz i co lubisz. Przy 4tys rzeczywiście mozna mysleć czy mnie stać na komplet felg i czy warto. To już kazdy indywidualnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”