Sorento lifting

forum użytkowników modelu Sorento
woocashd
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2023, 11:17

Re: Sorento lifting

Post autor: woocashd »

Widziałem te ceny podane na stronie francuskiej - ale czy to na pewno tam są podane ceny za PHEV'a?
Wydaje mi się, że tego nie ma sprecyzowanego, więc to mogą być nawet ceny za HEV lub benzynę normalną jeśli taki silnik w ogóle oferują we FR.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sorento lifting

Post autor: inquis »

woocashd pisze: 10 sty 2024, 11:01 Widziałem te ceny podane na stronie francuskiej - ale czy to na pewno tam są podane ceny za PHEV'a?
Wydaje mi się, że tego nie ma sprecyzowanego, więc to mogą być nawet ceny za HEV lub benzynę normalną jeśli taki silnik w ogóle oferują we FR.
Zwróć uwagę na ikonkę napędu na stronie z modelami - jest tam wtyczka. Oprócz tego felgi 19 we wszystkich wersjach wyposażenia są tylko w PHEVIE. Ale cena trochę dziwna, jakby za HEVA...
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sorento lifting

Post autor: inquis »

Koledzy z forum Sportage'a zwrócili uwagę na nowy cennik, gdzie w RM 2025 HEV ma mieć 215 KM, zaś PHEV 252 KM. Chyba tym można tłumaczyć wydłużony okres wprowadzania na rynek lifta Sorento oraz nowego Santa Fe. Będzie słabiej, za to bardziej eko - norma Euro 6e...
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sorento lifting

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 02 lut 2024, 21:28 Koledzy z forum Sportage'a zwrócili uwagę na nowy cennik, gdzie w RM 2025 HEV ma mieć 215 KM, zaś PHEV 252 KM. Chyba tym można tłumaczyć wydłużony okres wprowadzania na rynek lifta Sorento oraz nowego Santa Fe. Będzie słabiej, za to bardziej eko - norma Euro 6e...
Sądzę, że zmniejszenie mocy wynika także ze zmiany składu benzyny z E5 na E10. Mam wrażenie, że wzrosło nieco zużycie paliwa. Piszę "mam wrażenie", bo warunki pogodowe w styczniu były bardzo zmienne, co mogło się na to przekładać.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sorento lifting

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 03 lut 2024, 08:55
inquis pisze: 02 lut 2024, 21:28 Koledzy z forum Sportage'a zwrócili uwagę na nowy cennik, gdzie w RM 2025 HEV ma mieć 215 KM, zaś PHEV 252 KM. Chyba tym można tłumaczyć wydłużony okres wprowadzania na rynek lifta Sorento oraz nowego Santa Fe. Będzie słabiej, za to bardziej eko - norma Euro 6e...
Sądzę, że zmniejszenie mocy wynika także ze zmiany składu benzyny z E5 na E10. Mam wrażenie, że wzrosło nieco zużycie paliwa. Piszę "mam wrażenie", bo warunki pogodowe w styczniu były bardzo zmienne, co mogło się na to przekładać.
Mi się wydaje, że raczej chodzi o zmniejszenie emisji CO2. Ciekawe jak takie Sorento czy SF będą się zbierały z taką mocą 215KM, bo o ile w Sportkach czy Tucsonach HEV230 fajnie daje radę, to w Sorento był za słaby. A 215???
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Sorento lifting

Post autor: nagdob »

inquis pisze: 03 lut 2024, 09:50 ...

Mi się wydaje, że raczej chodzi o zmniejszenie emisji CO2. Ciekawe jak takie Sorento czy SF będą się zbierały z taką mocą 215KM, bo o ile w Sportkach czy Tucsonach HEV230 fajnie daje radę, to w Sorento był za słaby. A 215???
Na pewno Sorento czy SF będą za słabe, bo i teraz nie są to demony prędkości (przyspieszenia). Czasami i w Sportage troszkę mi brakuje kucyków, ale źle nie jest. Ale jak mają ograniczać prędkość do tych na znakach to daj Boże zdrowie. Może z powrotem furmankami zaczniemy jeździć. Widać, że w tych tematach dobrze to już było.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sorento lifting

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 03 lut 2024, 14:26
inquis pisze: 03 lut 2024, 09:50 ...

Mi się wydaje, że raczej chodzi o zmniejszenie emisji CO2. Ciekawe jak takie Sorento czy SF będą się zbierały z taką mocą 215KM, bo o ile w Sportkach czy Tucsonach HEV230 fajnie daje radę, to w Sorento był za słaby. A 215???
Na pewno Sorento czy SF będą za słabe, bo i teraz nie są to demony prędkości (przyspieszenia). Czasami i w Sportage troszkę mi brakuje kucyków, ale źle nie jest. Ale jak mają ograniczać prędkość do tych na znakach to daj Boże zdrowie. Może z powrotem furmankami zaczniemy jeździć. Widać, że w tych tematach dobrze to już było.
Nigdy nie sądziłem, że to powiem, ale jedyna nadzieja w Niemcach, których koncerny, zwłaszcza VW, nie radzą sobie z przejściem na elektryfikację. Może ktoś z DE tupnie nogą w Brukseli, żeby się ogarnęli i wycofali, albo przesunęli ad calendas te holenderskie fanaberie zeroemisyjne. A Koreańczycy przesadzają z tym podążaniem za realizacją eko wymogów i mam nadzieję, że bokiem im to wyjdzie, bo za coraz większe pieniądze sprzedają coraz gorsze produkty. Całe szczęście jest jeszcze Mazda, Toyota, które się nie wycofują ze spalinówek, jest też Mercedes i BMW, gdzie jeszcze można zamówić V8:)
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Sorento lifting

Post autor: kenrad »

Z drugiej strony taka Honda , na PL rynku poza Civic Type R to nie ma innego modelu wyłącznie ICE.
W Suzuki podobnie , poza Jimmy wszystkie inne modele to mild Hybrid / Hybrid / Plug-in Hybrid w PL.
Nissan oferuje Juke/Quashqai/X-Trail w czystym ICE jeszcze w PL, reszta modeli to już wariacje hybryd i elektryki.

Jedyna szansa na możliwą szansę to wybory 6-9.06.2024 w całym EU.
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Sorento lifting

Post autor: radier »

inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sorento lifting

Post autor: inquis »

No i zniknęło nowe Sorento z czeskich cenników:) Ciekawe czy produkcja polifta będzie taką samą porażką jak przedlifta, bo początki nie rokują najlepiej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”