Stukanie z okolic bagażnika.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: fuTer »

Ktoś z Was zauważył dziwny dźwięk z okolic słupka C albo bagażnika? Zaczęło się niedawno, występuje zarówno na nierównościach jak i szybkim skręcie kierownicy w lewo jak i w prawo. Wczoraj nawet jak na studzienkę kanalizacyjną najechałem to dźwięk był słyszany. Początkowo wydawało mi się że pod podłogą bagażnika coś luźno lata, nic z tych rzeczy. Wszystko wyciągnąłem co nie jest w jakiś sposób na sztywno przymocowane, krótka trasa uderzanie dalej słychać. Przed chwilą wyczytałem komentarz na yt jednego z użytkowników wyższych wersji, że to źle spasowana klapa bagażnika i jego siłownik się tak tłucze, może wystarczy jego regulacja. Macie jakieś doświadczenia z tym? Zbliżam się do pierwszego przeglądu i robię listę rzeczy do poprawy żeby przedstawić na serwisie.
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: zbigniew312 »

U mnie raz przyczyną był parasol lużno położony w bagażniku ,a raz wypięta z jednego zaczepu osłona przeciwsłoneczna pasazera z przodu ,która dawała taki rezonans że pozorował hałas klapy bagażnika
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: jaskier »

tak mam to samo, gość z grupy na FB polecił nasmarowanie tawotem tych gum/dystansów na na słupku z którym spotyka się klapa. Podobno pół roku dochodził do źródła hałasu i to pomogło, mam zamiar to przetestować w wolnej chwili. Również nie nie wożę w bagażniku może to faktycznie klapa wchodzi w rezonans
Załączniki
sportage.jpg
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: fuTer »

Okej, dzięki. Sprawdzę. Natomiast wydaje mi się że coś jest w takim razie nie tak z dopasowaniem klapy, że to użytkownik ma się babrać w smarach w nowym aucie.
Sloter
Posty: 28
Rejestracja: 20 lis 2022, 14:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI 150 KM L

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: Sloter »

jaskier pisze: 08 sty 2023, 18:56 tak mam to samo, gość z grupy na FB polecił nasmarowanie tawotem tych gum/dystansów na na słupku z którym spotyka się klapa. Podobno pół roku dochodził do źródła hałasu i to pomogło, mam zamiar to przetestować w wolnej chwili. Również nie nie wożę w bagażniku może to faktycznie klapa wchodzi w rezonans
Jaskier, możesz zdradzić (najlepiej z linkiem;) jaką masz siatkę w bagazniku? I czy ta połówka podłogi otwiera się Tobie z tak założona siatka jak na zdjęciu?
sztyk
Posty: 73
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: sztyk »

Potwierdzam. Trzeba przesmarować te kliny certujące kalpę czymś śliskim. U mnie pomogło.
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: jaskier »

fuTer pisze: 08 sty 2023, 20:19 Okej, dzięki. Sprawdzę. Natomiast wydaje mi się że coś jest w takim razie nie tak z dopasowaniem klapy, że to użytkownik ma się babrać w smarach w nowym aucie.
pełna zgoda ale jak pojedziesz do serwisu to nie sądzę żeby coś lepszego wymyślili o ile w ogóle nie wkręcą Ci że się przesłyszałeś
Jaskier, możesz zdradzić (najlepiej z linkiem;) jaką masz siatkę w bagazniku? I czy ta połówka podłogi otwiera się Tobie z tak założona siatka jak na zdjęciu?
wiesz co z allegro jakąś uniwersalną firmy Zakszwalnia (wyszukasz na allegro). Połówka podłogi się otwiera, siatka jest elastyczna. Przy okazji akcesoriów polecam też nakładki ochronne na tył foteli (widać na zdjęciu) kupiłem je w serwisie można położyć fotele położyć na tym bagaż i nie brudzi się tapicerka
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: fuTer »

Ja to bym chętnie wypełnił jakimś miękkim materiałem te nadkola w bagażniku. Są dramatyczne i szybko się mi porysowały od walizek.
jaskier
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: jaskier »

do tapicera na flokowanie zawsze można podjechać :) Też mnie to razi ale taką akcję zostawię sobie jak już spłacę leasing za 2,5 roku bo nie wiem czy auto zatrzymam, patrząc na ten problematyczny gpf to nastawiam się na raczej na rozstanie z kia
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Stukanie z okolic bagażnika.

Post autor: fuTer »

Ja póki co problemu z filtrem nie mam 13k przejechane, ale patrząc na forum i fb, to na wiosnę podejmę decyzje co robić z tym autem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”