Android Auto Coolwalk

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: shider »

jarmk pisze: 05 lut 2023, 22:15 ...
Tak jak ludzi dzieli się na tych co robią kopie zapasowe i tych co zaczną, tak samo można podzielić na takich którzy instalują w smartfonach co im inni podeślą i tych co przestaną 😉 Lubisz dobreprogramy i jesteś z nich zadowolony? Super! Nie wszyscy tak jak Ty potrafią podejmować tak dobre decyzję, wybierać tak dobre źródła APK i tak dobrze oceniać ich wiarygodność 😉 Miej to na uwadze i nie zakładaj, że wszyscy są w tym biegli tak jak Ty.

Dla mnie koniec offtopa.
patrykk
Posty: 191
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: patrykk »

Ja mam android auto 8.6 i mam Coolwalka, wlaczylo sie automatycznie bez zadnych aktualizacji. Mqm Samsunsga s9+, u ojca tez juz dziala na Xiaomi redmi note 9. Tez bez zadnych aktualizacji ani kombinacji. W styczniu jeszcze dzialalo po staremu.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: KoLoLoLo »

@shider
Nic dodać nic ująć :D
#K#o#L#o#L#o#L#o#
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: jarmk »

patrykk pisze: 06 lut 2023, 07:15 Ja mam android auto 8.6 i mam Coolwalka, wlaczylo sie automatycznie bez zadnych aktualizacji...u ojca tez juz dziala na Xiaomi redmi note 9. Tez bez zadnych aktualizacji ani kombinacji.
Przecież ja też mając wersję 8.6 miałem Coolwalka, bez kombinacji i aktualizacji.

A wskazanie nowszej wersji 8.8 było tylko zwykłą informacją dla chcących sobie zaktualizować, bo jak wiadomo z AA są ciągle problemy, a w Sklepie Play wersja 8.8 ukaże się pewnie dopiero w kwietniu.. no ale jak widać, niektórzy tu zaraz milion podejrzeń, wręcz złodzieja ze mnie zrobili..
Nikogo nie zmuszam i nie namawiam do aktualizowania aplikacj, kto chce niech siedzi na starej wersji. Pozdro.
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: wlodio5 »

shider pisze: 04 lut 2023, 12:53
wlodio5 pisze: 04 lut 2023, 08:23 Sprawdzę, ale samochód odbierałem w lipcu 2022 więc chyba jest po tej aktualizacji.
Jeśli auto odbierałeś w lipcu to niemal na pewno ostatnią aktualizację masz kilka miesięcy przed lipcem. Dodatkowo nie liczy się data przeprowadzenia aktualizacji a wersja oprogramowania, której ostatnim członem jest data. U mnie 23 grudnia 2022
20230204_124731.jpg

Aktualizacje ściągasz zgodnie instrukcjami tutaj - https://update.kia.com/EU/PL
Potrzebny Windows lub MacOS, ok 60 GB wolnego miejsca na dysku i dobrej jakości pendrive 64GB.

Aktualizacje możesz zrobić zarówno na odpalonym silniku jak i zgaszonym i zamknietym aucie. Całość w aucie zajmuje ok 45 minut. Po aktualizacji dostajesz powiadomienie w Kia Connect.
Mam wersję z kwietnia 22. Właśnie ściągam na pendrive aktualizację. Ciekawe tylko czy to pomoże rozwiązać z AA Coolwalk. Dowiem się za kilka godzin :D Pozdro.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: shider »

wlodio5 pisze: 06 lut 2023, 14:27 Ciekawe tylko czy to pomoże rozwiązać z AA Coolwalk.
Tak to rozwiąże Twój problem. Po aktualizacji będziesz mógł wyświetlić interfejs AA na pełnym ekranie (zarówno stary interfejs jak i coolwalk)
wlodio5
Posty: 123
Rejestracja: 08 lut 2022, 09:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V MHEV FWD 180KM DELUXE WHITE L-30.06.2022

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: wlodio5 »

shider pisze: 06 lut 2023, 16:08
wlodio5 pisze: 06 lut 2023, 14:27 Ciekawe tylko czy to pomoże rozwiązać z AA Coolwalk.
Tak to rozwiąże Twój problem. Po aktualizacji będziesz mógł wyświetlić interfejs AA na pełnym ekranie (zarówno stary interfejs jak i coolwalk)
Yesss, miałeś rację jest ok. Dzięki bardzo wszystkim za pomoc👌
Załączniki
20230206_200504.jpg
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: Zipeczek »

Było:
Samsung S21 FE
wersja AA: 8.7.6
Infotainment w Sportage z 09.22
Interfejs AA: dzielony, ale bez coolwalk

Po aktualizacji:
Infotainment w Sportage z 23.12.2022
wersja AA: bez zmian
Interfejs AA: jest coolwalk

Uwagi:
Funkcjonalność jak opisywana wcześniej i szeroko w internecie.
Co nie działa poprawnie:
1. Po przełączeniach między ekranami mapy i muzyki potrafi "zawieszać" możliwości sterowania przesuwaniem i "zoomem" na ekranie mapy - czasami trzeba odłączyć telefon i połączyć ponownie aby wszystko znowu działało
2. Jak w muzyce korzystałem na próbę przez kilka minut z RMF ON i potem wróciłem do Spotify, to zmiana przyciskiem na kierownicy źródła dźwięku wyłączała mi Spotify i włączała z powrotem RMF ON (a powinna u mnie tylko przełączać między radiem i AA - i tak było przed coolwalk)
... na razie tyle po kilkunastu minutach testów

Wnioski:
Do tanga trzeba dwojga .... bez właściwego interfejsu w samochodzie sam AA niezależnie od wersji nie wystarczy do uruchomienia coolwalk.
Jeżeli nikt na innych forach z innymi samochodami nie zauważył problemów dla coolwalk jak wyżej, to znaczy że problem jest z interfejsem od KIA - jeden od tanga nie nadąża, albo drugi nie potrafi poczekać.
Tak czy inaczej chyba trzeba czekać na kolejne aktualizacje.
majuszcz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2023, 21:52
model samochodu: KIA SPORTAGE

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: majuszcz »

wolmac pisze: 08 sty 2023, 14:00 1. Mapa na cały ekran. Jest dostępna w wersji AA Coolwalk. Mam wyłączony podział ekranu w ustawieniach połączenia z telefonem w aucie. Myślę ,że to może mieć też wpływ na powierzchnię zajmowaną przez AA na ekranie. Z tego co pamiętam klikając na ikonę mapy po lewej powiększa się na cały ekran. Klikając na układ w lewym dolnym rogu można wrócić do wersji mapa + odtwarzacz. Można je też zamieniać tj. klikając na odtwarzacz (mniejsze okno) zmieni się proporcja na duży odtwarzacz i mała mapę.
2. Wersja Androida. Moja 8.5.6.... Z tego co mi wiadomo Google aktywuje nową wersję AA po swojej stronie na serwerze. Ja mam Samsunga Galaxy S21 ,możliwe ,że to też ma wpływ.
3. Nie biorę udziału w programie beta. To już musi być wersja produkcyjna.

Na razie "bawiłem" się nową wersją może przez 10 minut. Pierwsze wrażenia - płynność, responsywność, robią bardzo dobre wrażenie.
Próbowałem wszystkich uwag, ale wielkość mapy (pulpitu) nie chce byc większa ... po prawej stronie 1/4 ekranu zajmuje logo android auto.
Coolwalk działa oprócz tego bez problemów.
Kia Sportage, Samsung S21 5G lub S23 Ultra. AA 8.7.630264-release
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Android Auto Coolwalk

Post autor: Zipeczek »

majuszcz pisze: 15 lut 2023, 22:03 Próbowałem wszystkich uwag, ale wielkość mapy (pulpitu) nie chce byc większa ... po prawej stronie 1/4 ekranu zajmuje logo android auto.
W ustawieniach samochodu masz włączony podział ekranu wymuszany przez samochód. Jak to wyłączysz, to nad podziałem ekranu będzie decydował tylko AA i wtedy możesz włączyć mapę na cały ekran.
Jest to w ustawieniach i znajdziesz tą opcję do zmiany szukając po haśle "Android" (zawsze tak robiłem więc nie pamiętam opisu tej opcji), ale opcja ta pojawia się do zmiany tylko jeżeli to robisz bez podłączonego smartfonu z AA. Po zmianie możesz oczywiście już podłączyć smartfon i AA.
I ... nareszcie mapa z AA robi na ekranie właściwe wrażenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”