Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kascha
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:24
model samochodu: KIA Sportage 2020

Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

Post autor: Kascha »

Witam,

może ktoś, coś?

W lutym 2020 kupiłam w salonie Kia Sportage 1,6 diesel.

W dniu 20.01.2021 nie mogłam odpalić samochodu. Na początku trochę kręcił ale ogólnie nie miał siły aby się ruszyć. Lawetą trafił do serwisu. Nie bardzo wiedzieli co mają zrobić i jako przyczynę awarii podano mi defekt sondy lambda. Wymienili ją.

Następnie w dniu 09.02.2021 znowu nie odpaliłam samochodu. Znowu lawetą trafiłam do serwisu. Tym razem również nie bardzo wiedzieli co mają zrobić. Tym razem wgrano aktualizację oprogramowania "zimne odpalanie".

Kolejna niespodzianka spotkała mnie 28.12.2021. Znowu nie odpaliłam samochodu. Znowu lawetą trafiłam do serwisu. Tym razem powiedziano mi, że odmrożą intercooler i zobaczą. Okazało się, że silnik jest do remontu. Woda z intercoolera przedostała się do silnika. Wtedy na placu stała jeszcze jedna Kia Sportage do wymiany / remontu silnika. Następną była Kia Sportage sprzedawcy z salonu. Zakończyli remont silnika i około 24.03.2021 odzyskałam swój samochód. Wgrali również oprogramowanie aby woda z intercoolera nie była zasysana do silnika. Nie wspomnę jakie miałam problemy z samochodem zastępczym. Do pracy dojeżdżam 200km dziennie.

W dniu 16.12.2022 auto znowu nie odpaliło. Jak się okazało powyższe oprogramowanie nie dało rady. Do dnia dzisiejszego jest diagnozowane. Na początku powiedzieli mi, że spuszczą wodę, osuszą układ i pojadę samochodem do domu. W tym dniu już dwa samochody tak „uratowali”. Wiedziałam, że się to nie uda. Za każdym razem były te same objawy a po przekręceniu kluczyka, nie było żadnej reakcji. Samochód zastępczy dostałam i czekam… Na wstępie zaproponowali mi, że przed kolejnymi mrozami mam przyjechać i „osuszą” układ.

Ok, samochód jest na gwarancji i nic za bynajmniej pierwszą naprawę nie zapłaciłam jednak dużo jeżdżę. Nie wiem gdzie i kiedy spotka mnie mróz. Poza tym przerzucanie odpowiedzialności na klienta jest słabe. Dodatkowo, mam już 90000km na liczniku i nie chcę płacić po 30000zł za naprawę / wymianę silnika każdej zimy.

Miał ktoś z Was podobny problem? Jakie mam teraz możliwości? Prawnik, rzeczoznawca, rzecznik praw konsumenta? Nie chcę już tego samochodu. Zaproponowali, że odkupią mój samochód ale wiadomo jakie ceny proponują, to się nie opłaca.


Pozdrufffki i pociechy z Kia Sportage ;)
zbigniew312
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

Post autor: zbigniew312 »

Osobiście zdecydowałbysię na mecenasa , który by mnie reprezentował .Silnik , wymiana, naprawa to kosztowna rzecz więc warto zainwestować 2000 zł w mecenasa.Usunięcie wady w ramach gwarancji , zadość uczynienie za problemy pozostwania bez samochodu itp.Ps. mój przykład z innej marki , 2 lata temu.Ford ,przedłuzona gwarancja , przebieg 80 tyś , pękniety blok pomiędzy cylindrem 1 i2 .Decyzja Ford wymaia na nowy calego silnika w ramach gwarancji , czas naprawy dni 14 , wartośc dla gwaranta 29000 zł , auto zastepcze na czas naprawy neodpłatnie.
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

Post autor: MARCO46 »

Koleżanka to jakaś cierpliwa i naiwna ;)

Kolega nade mną podał ścieżkę i ja się pod nią podpisuję.
Rękojmia - chciej nowe auto.
Kascha
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:24
model samochodu: KIA Sportage 2020

Re: Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

Post autor: Kascha »

Koleżanka aż nie taka naiwna bo trzeciego samochodu KIA już nie chcę :) Z pierwszym sprawę w sądzie wygrałam - temat był inny.
thx za komentarz :)

Dodam, że wygląda to na wadę konstrukcyjną i nie jest do usunięcia. Serwis też to potwierdził.
Kascha
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:24
model samochodu: KIA Sportage 2020

Re: Kia Sportage 2020 -> drugi remont silinka

Post autor: Kascha »

Informacyjnie - właśnie dzisiaj, po pierwszej rozprawie, podpisałam ugodę z dealerem o odstapieniu od umowy z tytułu rękojmi po prawie 4 latach od zakupu auta. Na szczęście spotkałam na swojej drodze człowieka, który bardzo mi w tym pomógł :)

Następnym razem "Kupię Inne Auto" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”