Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: Brzydal »

Czy ktoś się orientuje czy w ogóle ww. wersje wyposażania sprzętowo są przygotowane na bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay i czy faktycznie możemy w przyszłości liczyć na ewentualną aktualizację która nam to aktywuje ?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: Lunar GT »

Liczyć możesz ale się nie doliczysz, niestety. Temat nie warty ponownej dyskusji.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: kemotl »

Lunar GT pisze: 04 sty 2023, 14:44 Liczyć możesz ale się nie doliczysz, niestety. Temat nie warty ponownej dyskusji.
Dokładnie to nie problem techniczny. Kwestia umów licencyjnych podobno i dlatego nie ma. Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, ale trzeba było zabulić coś wyzej i jak widać nie opłaca się dla wygody uzytkowników.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: kemotl »

kemotl pisze: 04 sty 2023, 21:52
Lunar GT pisze: 04 sty 2023, 14:44 Liczyć możesz ale się nie doliczysz, niestety. Temat nie warty ponownej dyskusji.
Dokładnie to nie problem techniczny. Kwestia umów licencyjnych podobno i dlatego nie ma. Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, ale trzeba było zabulić coś wyzej i jak widać nie opłaca się dla wygody uzytkowników.Dla pocieszenia ci powiem że toyota nawet w wypas wersjach nie udostępnia wirelles AA
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: kemotl »

kemotl pisze: 04 sty 2023, 21:54
Lunar GT pisze: 04 sty 2023, 14:44 Liczyć możesz ale się nie doliczysz, niestety. Temat nie warty ponownej dyskusji.
Dokładnie to nie problem techniczny. Kwestia umów licencyjnych podobno i dlatego nie ma. Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, ale trzeba było zabulić coś wyzej i jak widać nie opłaca się dla wygody uzytkowników.Dla pocieszenia ci powiem że toyota nawet w wypas wersjach nie udostępnia wirelles AA
kacperhq
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:22

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: kacperhq »

kemotl pisze: 04 sty 2023, 21:52
Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, [...]
Witam,
Na jakiej podstawie stwierdziłeś że to android.
Z tego co się orientuję i z przestudiowania dostępnych informacji wynika że systemy multimedialne w Europie wyposażone są w Linuxa, wersja z androidem jest w na rynek azjatycki i amerykański. Stąd w oznaczeniu softu na Europę literka L (Linux) a na Azja/Ameryka M (zapewne od Mobile).
Pozdrawiam
TK
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: Brzydal »

kemotl pisze: 04 sty 2023, 21:52
Lunar GT pisze: 04 sty 2023, 14:44 Liczyć możesz ale się nie doliczysz, niestety. Temat nie warty ponownej dyskusji.
Dokładnie to nie problem techniczny. Kwestia umów licencyjnych podobno i dlatego nie ma. Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, ale trzeba było zabulić coś wyzej i jak widać nie opłaca się dla wygody uzytkowników.
No właśnie dlatego pytam. Bo jeżeli to tylko ograniczenie software-owe / licencyjne to jest większe prawdopodobieństwo, że się tam kiedyś dogadają i zrobią nam "dobrze". Gorzej by było jeżeli wiązałoby się to z jakąś wymianą elektroniki.
Pozostaje mieć nadzieję.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: kemotl »

kacperhq pisze: 05 sty 2023, 08:55
kemotl pisze: 04 sty 2023, 21:52
Dostałem się do softu wszytko to zwykły android który obgania software owo i hardware wszystko, [...]
Witam,
Na jakiej podstawie stwierdziłeś że to android.
Z tego co się orientuję i z przestudiowania dostępnych informacji wynika że systemy multimedialne w Europie wyposażone są w Linuxa, wersja z androidem jest w na rynek azjatycki i amerykański. Stąd w oznaczeniu softu na Europę literka L (Linux) a na Azja/Ameryka M (zapewne od Mobile).
Pozdrawiam
TK
Przeca Android to też linux :D . Może powinienem doprecyzować że wyrób androidopodobny. :D
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: Marcin_1976 »

Brzydal pisze: 05 sty 2023, 09:11
No właśnie dlatego pytam. Bo jeżeli to tylko ograniczenie software-owe / licencyjne to jest większe prawdopodobieństwo, że się tam kiedyś dogadają i zrobią nam "dobrze". Gorzej by było jeżeli wiązałoby się to z jakąś wymianą elektroniki.
Pozostaje mieć nadzieję.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Mnie sprzedawca powiedział nieoficjalnie, że nie po to Tom Tom daje Kia nawigację, byś miał łatwo i komfortowo korzystać z Google :D
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Bezprzewodowy AndroidAuto/ CarPlay w wersjach z fabryczna nawigacją

Post autor: nagdob »

Nie ma żadnej idealnej nawigacji. Każda ma coś "nie tak". A Google to czasami robi takie numery, że szkoda pisać. Wg mnie fabryczna navi jest na prawdę nie zła.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”