Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

forum użytkowników modelu Venga
Damianxxxking
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2023, 07:12
model samochodu: Penar

Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: Damianxxxking »

Cześć wszystkim, mam problem z Kia Venga sprawa wygląda tak wziąłem się za czyszczenie zaworu EGR, chłodnica EGR klapa gaszącej i przy okazji chłodnice powietrza zalałem benzyną ekstrakcyjną po złożeniu wszystkiego odpaliło bez problemu jedynie co tylko obroty wyskoczyły wysoko bo dostało trochę benzynki z chłodnicy po chwili obroty wróciły do normy i tak silnik pracował przez minutę i zaczął się problem obroty spadły do 500 i zgasł na próbę odpalenia kilka sekund 500 obrotów i gaśnie po odczekaniu kilku dziesięciu minut już w ogóle silnik przestał łapać ale czuć spaliny komputer pokazuje błąd 0000 nie zrobiłem adaptacji EGR przed odpaleniem a już jak zrobiłem to po nie ma wpływu problem dotyczy silnika 1.4 diesel 2011
Damianxxxking
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2023, 07:12
model samochodu: Penar

Re: Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: Damianxxxking »

Teraz po kilku razach rozgrzewania świec wydaje się jak by chciał łapać ale daje oznaki jak by był rozrząd przestawiony czy to możliwe ?
Damianxxxking
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2023, 07:12
model samochodu: Penar

Re: Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: Damianxxxking »

Na plaku normalnie pracuje ale jak się kończy obroty spadają i gaśnie
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: saron22 »

Przesloczyl rozrząd albo pogiąłeś zawory z powodu benzyny w dolocie.
Damianxxxking
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2023, 07:12
model samochodu: Penar

Re: Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: Damianxxxking »

Odpaliła nie były odpowietrzone wtryski pojawił się jeszcze błąd regulatora doładowania ale udało się po przygięciu wtyki usunąć błąd jeszcze jeden mi został ale muszę podpiąć pod lepszy komputer bo z kodu 0000 nic się nie dowiem po odpaleniu strasznie kopciła ale jak się zagrzała to mała chmurka i wydaje się że silnik głośniej pracuje czekam teraz aż ostygnie i zobaczę co się będzie działo
pasqudek
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2022, 16:27
model samochodu: KIA PICANTO

Re: Problem po czyszczeniu EGR i klapy gaszącej

Post autor: pasqudek »

@Damian: Interpunkcja obowiązuje na forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”