Stinger jako auto rodzinne

forum użytkowników Kia Stinger
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Czesc. Zastanawiam sie na zamiana swojej obecnej Mazdy 6 na Kia Stinger.
Chcialbym sie poznac Wasze opinie odnosnie Stingera jako auta rodzinnego. Bagaznik 400l - bez fajerwerkow, z tylu umiarkowana ilosc miejsca - choc dla dzieci powinna byc wystarczajaca.
Posiadam rodzine 2+2. Dzieci: 3- i 5-letnie. Etap wozkow mam juz za soba. Obecnie posiadam Mazde 6 kombi, ktora ma wiecej miejsca niz potrzeba mi.
Wiem, ze pojemnosc auta to dosc subiektywna opinia.

Dodatkowo chcialbym dowiedziec sie jak to jest z awaryjnoscia obecnych Stingerow. Mazda szczerze mowiac nie zawiodla mnie ani razu.

Zostaly ostatnie sztuki w PL, stad te rozterki. A to chyba ostatnia okazja aby kupic V6TT w dosc jeszcze rozsadnej cenie.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
kirzyk
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2021, 15:33
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kirzyk »

Cześć. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami po dwóch latach użytkowania.

- Bagażnik w Stingerze sprawia wrażenie sporego, jednak jest bardzo płytki, spakujesz od niego 4 walizki samolotowe, ale poza tym niewiele bez upychania po szczelinach - wcześniej miałem golfa 7 gti (hatchback), samochód o połowę mniejszy, pojemność bagażnika porównywalna.
- Po złożeniu foteli na wysokości oparć jest dość solidne przewężenie, przez co - w moim przypadku - nie da się spakować roweru/szerszego bagażu bez zdejmowania kół/rozbierania na części.
- Z tyłu komfortowo podróżują osoby do 170 cm wzrostu - z uwagi na opadającą linię dachu, na nogi miejsca sporo, fotele bardzo komfortowe.

Mój egzemplarz (odpukać) jest całkowicie bezawaryjny - przebieg 60k km, przeglądy co 10k ASO. Jedyny mankament jaki dostrzegłem to parujące reflektory jesienią/zimą. Silnik 3.3 jest genialny, wbrew niektórym opiniom potrafi być oszczędny - u mnie od nowości średnie spalanie 10.5/100.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2023, 19:05 przez kirzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Jeśli nie wozisz wózków ani innych dużych gratów to spokojnie się zapakujesz w opcji 2+2. Ja dawna jeżdżę Stingerem w opcji 2+1+Pies którego transporter zajmuje w bagażniku jakies 35-40% miejsca i spokojnie dajemy radę zapakować się na 2-tygodnie wakacji. Ewentualnie jakies większe miękkie rzeczy ładują na kanapie (poduszka/kurtka itp.). Bez psa powinieneś upchać wszystko w bagażniku.
Przesiadłem się do Stingera z Golfa 7 Kombi gdzie bagażnik był dość ogromny i nie miałem sytuacji po przesiadce aby mi miejsca brakło.
Awaryjność - jeśli już to pierdoly jak trzaskające klapa czy okno dachowe wydające odgłosy ale da się je naprawić jako tako. Jak będziesz miał super pecha to trafisz na wadliwą skrzynię, lecz to chyba bardzo sporadyczne przypadki. Poza tym raczej nie ma problemów.
Spalanie potwierdzam - ostatnio zrobiłem trasę 2500km w tydzień i wyszło równe 10l głównie autostrady 120-140
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: GeRRaD »

2+2 na wakacje da się - ale część bagaży musi iść do środka lub w box dachowy - Stinger to raczej do biznesówka na przeloty przez autostrady - nie suv ;)
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: slwkk »

GeRRaD pisze: 03 sty 2023, 19:37 2+2 na wakacje da się - ale część bagaży musi iść do środka lub w box dachowy - Stinger to raczej do biznesówka na autostrady - nie suv ;)
Ja mam Tucsona i Stingera, popieram powyższe, na siłę wszystko się da, maluchem też ludzie jeździli na wakacje.. Natomiast co do Suva - zamiast niego napisałbym kombi, o wiele bardziej pojemne w praktyce niż typowy suv. U mnie dłuższe wyjazdy rodzinne to tylko tucson, ale niektórzy nie mają problemu spakować się na tydzień w jeden plecak, także kwestia indywidualna. Natomiast jazda Stingerem jest zdecydowanie przyjemniejsza dla osób, które lubią czasem wcisnąć mocniej gaz w podłogę ;)
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

mariuszzar pisze: 03 sty 2023, 17:40 Czesc. Zastanawiam sie na zamiana swojej obecnej Mazdy 6 na Kia Stinger.
Chcialbym sie poznac Wasze opinie odnosnie Stingera jako auta rodzinnego. Bagaznik 400l - bez fajerwerkow, z tylu umiarkowana ilosc miejsca - choc dla dzieci powinna byc wystarczajaca.
Posiadam rodzine 2+2. Dzieci: 3- i 5-letnie. Etap wozkow mam juz za soba. Obecnie posiadam Mazde 6 kombi, ktora ma wiecej miejsca niz potrzeba mi.
Wiem, ze pojemnosc auta to dosc subiektywna opinia.

Dodatkowo chcialbym dowiedziec sie jak to jest z awaryjnoscia obecnych Stingerow. Mazda szczerze mowiac nie zawiodla mnie ani razu.

Zostaly ostatnie sztuki w PL, stad te rozterki. A to chyba ostatnia okazja aby kupic V6TT w dosc jeszcze rozsadnej cenie.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
bagażnik jest bardzo niski przez to mega nieustawny, wcześniej jeździłem Civiciem IX i pakowanie się do niego było dużo wygodniejsze, zwłaszcza dzięki magic seats. Bardzo się na nim zawiodłem pod tym względem. Nie wiem jak ktoś jest się w stanie spakować na wakacje w 4 osoby z bagażami do niego.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Zależy co wozisz - są pewnie osoby które się w dwójkę nie dadzą rady spakować ;)
No i sensowniej upychać graty w miękkie torby niż w typowe walizki sztywne - te faktycznie ciężko poustawiać
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

Ja mam rodzinę 4 osobowa, na 4 dni zimą w góry spokojnie spakowaliśmy się. Ale teraz w wakacje dodatkowo dokupiłem box na dach i jest znacznie lepszy komfort pakowania się. Ogólnie auto super przyjemne. Mam rok 18 tys i brak problemów. Wcześniej miałem Mercedes E klase sedan 2014 pakiet AMG również 2.0 benzyna, to dla porównania Stinger jest znacznie bardziej wyciszony i mnie spala paliwa, a Mercedes miał tylko 184km
Załączniki
IMG_20220722_015151.jpg
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Też rozważam bagażnik dachowy jako jedna z opcji. Jakiej długości masz tego boxa? Narty 175cm wejdą do niego?

Do codziennego użytku wielkość bagażnika jest wystarczająca. Chodzi właściwie o dłuższe wyjazdy. Z boxem dużo głośniejszy jest?
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Szaweł »

A czy nie ma przypadkiem jakiegoś TEORETYCZNIE możliwego problemu przy bagażniku dachowym z szyberdachem? Coś gdzieś mi się obiło, że jeśli się coś stanie to ubezpieczyciel może nie być zadowolony.

P.S. Mój Ceramic Silver stoi już i czeka na ceramikę*, resztę dodatków i najsmutniejszą część czyli przelew. Imieniny mam 25 stycznia, życzcie mi abym już wtedy jeździł swoim "Żądłem" ;)

* - czy będę mógł go wtedy nazywać Double-Ceramic Silver? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”