Stinger jako auto rodzinne

forum użytkowników Kia Stinger
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

mariuszzar pisze: 10 sty 2023, 15:56 Jeszcze zapytam się jak oceniacie przednie światła ? Czy są wystarczające jasne i mocne? Czy nie brakuje Wam matrycowych lamp?
Oj jeśli chodzi o światła to jest słabo. Nie ma tej bieli. Trzeba zdecydowanie podnieść je do góry. Wcześniej miałem Mercedes E klase 212 full LED i tam było zdecydowanie lepiej. Stinger ma słabe światła. Jak się przesiadłem to byłem załamany
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Naprawdę jest tak źle z tymi światłami? Ciekawe. Na jednych testach piszą, że są dość mocne, na innych, że przeciętne.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Niko123 »

Na pewno slabsze od mazdy , mialem mazde 2016 na ledach 5 lat .
Swiatla stingera nie sa slabe ale i nie sa mocne, moc swiecenia jak moje inne auto na ledach nissan, czyli standard.
Sa auta z slabszymi swiatlami ale i sa z mocniejszymi , brak stref/ matryc to juz inna sprawa.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: axeramm »

mariuszzar pisze: 11 sty 2023, 07:58 Naprawdę jest tak źle z tymi światłami? Ciekawe. Na jednych testach piszą, że są dość mocne, na innych, że przeciętne.
To zależy od punktu widzenia i samochodów, do których się porównuje. Wcześniej miałem zwykłe żarówki w samochodach, więc szału nie było. Nie jeżdżę zbyt często nocą, ale dla mnie widoczność w Stingerze jest wystarczająca.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Dokładnie - zależy do czego porównywać.
Oczywiście przy halogenowych Stinger wypada super.
Moim zdaniem swieci nieco lepiej od dobrych, mocnych ksenonów (z takich się przesiadłem).
Ale już nowoczesne ledy stosowane w Audi/BMW/Mercu świecą znacznie lepiej - jaśniej, mocniej, dalej. Matryce podbijają poprzeczkę.
Czyli tragedii nie ma, lecz mogłoby być wyraźnie lepiej.
No i trzeba je podnieść nieco nawet jeśli w serwisie mówią ze są ok.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Niko123 »

W roczniku 2022 latwo samemu podniesc swiatla.
Podobno w starszych wersjach potrzeba bardzo dlugi śrubokręt.

Dodam ze ledy stingera sa skretne zgodnie z ruchem kierownicy
Nie wiem czy tak bylo przed liftem.
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

Jak już jesteśmy przy temacie bagażnika to przy okazji zapytam, udało się komuś znaleźć jakieś torby, organizery do bocznych wnęk w bagażniku? Wożę teraz jakieś podstawowe rzeczy (latarka, rękawice, kompresor) w zwykłej torbie a fajnie by było zwolnić przestrzeń w świetle siedzeń. Najchętniej wrzuciłbym to pod podłogę ale tam nie ma kompletnie miejsca, nie chcę też żeby coś latało luzem przy akumulatorze (a może na to ktoś ma patent?).
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: axeramm »

Coś takiego na rzep? Są różne rozmiary, więc któryś się powinien wpasować we wnękę. Rzepy trzymają bardzo mocno, więc nic nie lata po bagażniku (mam od nich inny model)
https://allegro.pl/oferta/organizer-tor ... 9523399334
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

axeramm pisze: 13 sty 2023, 16:47 Coś takiego na rzep? Są różne rozmiary, więc któryś się powinien wpasować we wnękę. Rzepy trzymają bardzo mocno, więc nic nie lata po bagażniku (mam od nich inny model)
https://allegro.pl/oferta/organizer-tor ... 9523399334
no właśnie coś podobnego na rzep mam ale torba jest długa i niska więc nie ma szans żeby się zmieściła we wnęce i leży luzem głębiej.
Pomierzę wnękę i poszukam ale może ktoś ma i używa to byłby gotowiec :D
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Ehh, chyba jednak zrezygnuje ze Stingera. Oglądałem demo w lokalnym salonie. Obawiam się o ten bagażnik. Wyjazd z dziećmi na wakacje byłby mocno kłopotliwy. Gdyby byl te 5-10 cm głębszy to nie byłoby wątpliwości.
Szkoda. Samochód bardzo mi się podoba. Ostatnie mocne, analogowe auto na rynku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”