Stinger jako auto rodzinne

forum użytkowników Kia Stinger
slwkk
Posty: 130
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:02
model samochodu: StingerMy22

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: slwkk »

mariuszzar pisze: 14 sty 2023, 12:38 Ehh, chyba jednak zrezygnuje ze Stingera. Oglądałem demo w lokalnym salonie. Obawiam się o ten bagażnik. Wyjazd z dziećmi na wakacje byłby mocno kłopotliwy. Gdyby byl te 5-10 cm głębszy to nie byłoby wątpliwości.
Szkoda. Samochód bardzo mi się podoba. Ostatnie mocne, analogowe auto na rynku.
Zawsze możesz kupić torby na wymiar :

https://www.torbysamochodowe.pl/product ... 3-SZT.html

Jeśli to za mało to raczej sobie odpuść.
Maslak
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2019, 20:18

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Maslak »

Kwestia też tego jak często wyjeżdżasz na wakacje bo jak 1x w roku i wtedy się nie spakujesz to pomyśl czy nie warto wtedy wypożyczyć jakiegoś dużego suw-a. Z kolei jak kilka razy w roku to no już to jest przeszkodą. Ja miałem łatwiej bo przesiadałem się z auta które miało prawie taki sam bagaznik jak stinger, uklad 2+1 ale już bez wózka za to dochodzi hulajnoga albo dwie jak dla siebie też zabieram (hulajnogi analogowe - nie elektryczne). Jak chcesz więcej spakować zapomnij o sztywnych walizkach. Ja używam walizki ze szywnymi plecami i jedną parą kółek. Pakowane na bok tak że plecy jednej przylegają do pleców drugiej. Mam takie które idealnie wchodzą w tym układzie na wysokość od podłogi do półki bagażnika. Jak znajdę to wrzucę zdjecie
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Lunar GT »

Jak bardzo chcesz ten samochód to zamontuj hak a na niego platformę bagażowo/rowerową i możesz wozić co chcesz lub box na dach, co wolisz.
dealer8
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2022, 18:45

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: dealer8 »

mariuszzar pisze: 14 sty 2023, 12:38 Ehh, chyba jednak zrezygnuje ze Stingera. Oglądałem demo w lokalnym salonie. Obawiam się o ten bagażnik. Wyjazd z dziećmi na wakacje byłby mocno kłopotliwy. Gdyby byl te 5-10 cm głębszy to nie byłoby wątpliwości.
Szkoda. Samochód bardzo mi się podoba. Ostatnie mocne, analogowe auto na rynku.
Myślałeś o bmw m340 kombi? 370 koni, napęd na 4 koła. Kapitalny dźwięk silnika. Model po lifcie zupełnie inna klasa cenowa. W jakimś serwisie widziałem przedliftowe w cenie niewiele różniącej się od stingera
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Tak, zastanawiałem się na nim. Niestety nawet po rabatach nowa M340i wychodzi min. 320-330tys zł.
Praktykuje zakup raczej nowych aut. Roczny M340i wychodzi ok. 260-280k zł w zależności od wyposażenia (wg otomoto).
Dodatkowo, mówiąc szczerze, nie mam parcia na marki premium. Nie potrzebuje znaczka, auto ma mi się podobać, a nie innym.

Btw: ceny obecnych nowych aut są z kosmosu. 330i w touringu to teraz min. 250k zł.

Dlugo myślałem nad Stingerem. Naprawdę mi się podoba. Wczoraj wracając przez miasto zobaczyłem stojącego na chodniku Stingera. Az zatrzymałem się zeby go obejrzeć. Uznałem, że raz się żyje. A w wakacje jakoś się przemęczę z boxem. Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawca z salonu. Prawdopodobnie uda mi się przejąć zamówienie na nowego Stingera. Czas oczekiwania 6m. Niestety rabatów można powiedzieć już nie ma. Nawet na dosłownie ostatnie sztuki.
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Mała aktualizacja.
Auto na które czekam prawdopodobnie jest już wyprodukowane. Ma by w PL za 2-3 miesiące :)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Brawo ty!
Akurat na wiosnę odbierzesz 😀
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

Jaki kolor? Szyberdach będzie miał? Dach super sprawa :!:
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: GeRRaD »

Szczególnie jak trzeszczy - vide liczne wątki na tym forum - z perspektywy wybrałbym auto bez szyber - korzyści z niego mniej niż problemów ;)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Niko123 »

Mam szyber dach i zero skrzypienia od nowosci , ale to chyba loteria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”