Stinger jako auto rodzinne

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Nie wiem jak tam z ubezpieczeniem, ale mam belki thule z dedykowanymi mocowaniami thule pod Stingera i całość siedzi nisko - znaczy nie otworzysz okna dachowego, a jeśli spróbujesz to zapewne je uszkodzisz i tu ubezpieczeniem nic nie wskórasz - z tego co kojarzę w instrukcji uchwytów było aby nie otwierać okna dachowego po montażu.

Fajnie ze się tez doczekałeś!
Jeśli czekasz jeszcze na powłokę Przemyśl kwestie oklejenia chociaż samego przodu folia PPF no chyba ze nie przejmiesz się odpryskami itp.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

Ja mam przebieg 50 tyś i żadnych odprysków nie mam
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: ACextreme »

Oczywiście kwestia indywidualna - sporo zależy od tego jakie trasy robisz z jakimi prędkościami... i od szczęścia / pecha - wystarczy czasem jedna trasa 100km po niedawno remontowanym odcinku autostrady czy piaskarka / solarka źle ustawiona z naprzeciwka i masz sito. Ja poprzednim Stingerem zrobiłem 70tyś, a prawie wszystkie odpryski, w tym 3 spore na szybie zebrałem podczas pierwszej trasy na północ przy przebiegu ok. 8-10tyś.
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: Szaweł »

ACextreme pisze: 05 sty 2023, 17:09 Jeśli czekasz jeszcze na powłokę Przemyśl kwestie oklejenia chociaż samego przodu folia PPF no chyba ze nie przejmiesz się odpryskami itp.
Trochę się już wypstrykałem z kasy więc tylko ceramika... przynajmniej póki co, później, jak się odłoży to się założy :)
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

a jeszcze tak odnosząc się do bagażnika dachowego, myślałem o boxie na hak (hak i tak założyłem żeby wozić rowery). Myślę że to może być wygodniejsza opcja
Obrazek
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

Lepsza opcja jeżeli masz hak. Czy zakładając hak trzeba wycinać otwór w dyfuzorze?
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

koblant pisze: 09 sty 2023, 20:06 Lepsza opcja jeżeli masz hak. Czy zakładając hak trzeba wycinać otwór w dyfuzorze?
tak to u mnie wygląda, hak zdejmowany
viewtopic.php?p=70849#p70849
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: koblant »

kasztaniak pisze: 10 sty 2023, 02:02
koblant pisze: 09 sty 2023, 20:06 Lepsza opcja jeżeli masz hak. Czy zakładając hak trzeba wycinać otwór w dyfuzorze?
tak to u mnie wygląda, hak zdejmowany
viewtopic.php?p=70849#p70849
Ładnie to wygląda, i faktycznie z poziomu głowy nic nie widać. Myślałem że bardziej potną dyfuzor do montażu haka.
Widzę też że odrazu wydech założyli ci z MG motorSport. Można zapytać ile policzyli cię za wydech ?
kasztaniak
Posty: 31
Rejestracja: 16 maja 2022, 01:59
model samochodu: Stinger GT

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: kasztaniak »

koblant pisze: 10 sty 2023, 08:10
kasztaniak pisze: 10 sty 2023, 02:02
koblant pisze: 09 sty 2023, 20:06 Lepsza opcja jeżeli masz hak. Czy zakładając hak trzeba wycinać otwór w dyfuzorze?
tak to u mnie wygląda, hak zdejmowany
viewtopic.php?p=70849#p70849
Ładnie to wygląda, i faktycznie z poziomu głowy nic nie widać. Myślałem że bardziej potną dyfuzor do montażu haka.
Widzę też że odrazu wydech założyli ci z MG motorSport. Można zapytać ile policzyli cię za wydech ?
Szczerze to nie mam pojęcia, dostałem cenę za samochód od razu z wszystkimi dodatkami więc nie wiem ile każda z rzeczy wyszła. Wszystko było robione w ASO jeszcze przed odbiorem samochodu. W innej KII jak rozmawiałem o cenach to wydech z klapami miał kosztować chyba 10 tys brutto.
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Stinger jako auto rodzinne

Post autor: mariuszzar »

Jeszcze zapytam się jak oceniacie przednie światła ? Czy są wystarczające jasne i mocne? Czy nie brakuje Wam matrycowych lamp?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”