Lakier zaprawki

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
barkley1
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2022, 22:09

Lakier zaprawki

Post autor: barkley1 »

Mam na masce odprysk Kia cee'd 2016r plus tylna klapa średnia kropka z rdzą. Jak można takie mankamenty usunąć w tanich kosztach?
barkley1
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2022, 22:09

Re: Lakier zaprawki

Post autor: barkley1 »

Ktoś coś doradzi?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lakier zaprawki

Post autor: Lunar GT »

Wybierz właściwą dla siebie odpowiedź:
naklej naklejkę
zamaluj lakierem do paznokci( tylko nie daj się złapać żonie)
kup właściwy lakier zaprawkowy, obejrzyj kilka filmików instruktażowych w necie i zamaluj
daj zrobić profesjonaliście
bagins666
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2022, 01:39
model samochodu: Kia Cee'd 1.5 tgdi BLP blue flame

Re: Lakier zaprawki

Post autor: bagins666 »

barkley1 pisze: 01 sty 2023, 17:16 Mam na masce odprysk Kia cee'd 2016r plus tylna klapa średnia kropka z rdzą. Jak można takie mankamenty usunąć w tanich kosztach?
Siemkanko. Najlepiej było by zamówić lakier zaprawkowy. Idealnie kolor dobiorą w większości mieszalni. Ja natomiast polecam zamówić oryginalny z kia. Ja zamawiam na sklepie kia szic Opole. 100zł za małą tubkę bazy i małą Klary. Drogo trochę ale kolor dobiorą idelanie. Mają dobre pędzelki.
Do tego coś do usunięcia rdzy.
Oprócz tego przyda się podkład. Polecam Tu w zależności czy była rdza czy nie wybieram jeden podkład z firmy Optima.
Polecam film na YT "zaprawka lakieru - krok po kroku" autor: auto aktywni.
Co do podkładu i który wybrać "odprysk i zaprawka na hondzie" autor: fix and driver.
Ja chcesz to zrobić dobrze to najlepiej z delikatną poletka papierem ściernym p2500 i potem delikatna polerka.

Ja na pierwszej przejażdzce zostawiłem (po wyjeździe z salonu auto pod marketem) i jakiś deb... obił mi drzwi pasażera. Każdy lakiernik chciał już lakierować całe drzwi pasażera. Była to raptem mała zaprawka i po instrukcji naprawy z tego pierwszego filmu jest już praktycznie niezauważalna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”