Dźwięk z zewnątrz/rezonans-przy V-146-152km/h

forum użytkowników modelu Optima
Michał Be.
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2022, 23:49
model samochodu: Kia Optima kombi

Dźwięk z zewnątrz/rezonans-przy V-146-152km/h

Post autor: Michał Be. »

Hej Wszystkim,

Jestem nowy więc nie bijcie po głowie jeżeli o czymś zapomniałem.
Obecna Optima kombi 2018 w dieslu z automatem to moja 1ga Optima w przeciągu 5 lat.
Autko mega....niestety przy prędkościach autostradowych mam pewien problem, którego z oczywistych względów serwis nie chce/nie może zdiagnozować.
Otóż tylko i wyłącznie w zakresie prędkości 146-152km/h z zewnątrz zaczyna dochodzić dziwny jednostajny/rezonansowy dźwięk (jakby powietrze przez owiewki przechodziło). Pojawia się dokładnie przy 146, przy 149 jest "widocznie" słyszalny tak że można nagrać to dyktafonem i przy 153 jak ręką odjął znika.
Czy ktoś miał podobną sytuacją z kombi? Przewertowałem wątki na forum ale nie dokopałem się do takiej historii....
Ogólnie help - bo wyprzedzanie z chwilową wyższą prędkością na autostradzie jest męczące...
Lunar GT
Posty: 1135
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dźwięk z zewnątrz/rezonans-przy V-146-152km/h

Post autor: Lunar GT »

Miałem kiedyś coś podobnego w samochodzie co miał taką gumową zaślepkę wokół szyby i przy pewnej prędkości ją zaczynało wyciągać z dziwnym odgłosem towarzyszącym, jak nic namacalnie nie da się zlokalizować co może powodować dźwięk to zaklejaj losowo szeroką taśmą różne szczeliny/ składania dwóch elementów, generalnie jest coś luźnego co pęd powietrza wykorzystuje do grania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”