Carsifi - problem z Android auto

forum użytkowników modelu Sorento
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Carsifi - problem z Android auto

Post autor: Manieczek »

Witam
Czy posiada ktoś z was transmiter carsifi do bezprzewodowej komunikacji Android auto?

Mam problem z konfiguracją, otóż łączy się z samochodem, ale brak internetu przez co wszystko jest offline. Łączę się z WiFi siecią carsifi i naturalne że tam brak internetu, ale jak zrobić by internet był z sieci komórkowej?
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: raku »

Podobnie mam przy AAWireless.

Nie wiem czemu, ale za każdym razem, gdy wsiadam do auta to w telefonie wyskakuje pytanie czy połączyć się z daną siecią WiFi. Zawsze to muszę zignorować.

Gdybym nie zignorował i wybrał opcję, aby się połączyć to faktycznie brak internetu się wtedy objawia.

Przy założeniu, że Carsifi działa podobnie to proponuję w telefonie, w ustawieniach WiFi, zapomnieć daną sieć WiFi. I po chwili powinien nastąpić restart Carsifi (lub może trzeba samemu zrobić restart).
Po restarcie pamiętaj, aby ignorować monit z zapytaniem czy połączyć z daną siecią WiFi.

Tak przynajmniej działa to bliźniaczym na AAWireless.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: Manieczek »

Czyli połączenie z WiFi nie jest potrzebne do działania Android auto? Wystarczy sam bluetooth?
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: PiterW »

Idea działania Android Auto to dodatkowa komunikacja przez Wi-Fi obok komunikacji przez bluetooth (która to ma zbyt niską przepustowość do przeysłania obrazu oraz dźwięku wysokiej jakości).
Polega to na tym że samochód albo adapter wystawia sieć Wi-Fi do której łączy się telefon. Oczywiście ta sieć nie daje dostępu do internetu, stąd problem, że połączony z nią telefon może tracić dostęp do sieci.

U mnie w telefonie (Samsung S21 FE) z Androidem 13 jest taka opcja:
Ustawienia -> Połączenia -> Wi-Fi -> trzy kropki ... w rogu -> Intelligent Wi-Fi -> Przełącz na dane komórkowe i mam ją włączoną.

Mam adapter Android Auto Motorola MA1 i działa rewelacyjnie - łączy się bezbłędnie, nie ma opóźnień, działają polecenia głosowe - wszystko jak po kablu, i nie mam problemu z brakiem połączenia z siecią bądź komunikatem że sieć nie ma połączenia z internetem.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: raku »

Zdaje się zatem być to problem z telefonem.

U mnie w leciwym P30 pro, pomimo ustawienia analogicznej opcji WiFi+, nie przełączało mi na dane komórkowe i podobnie nie miałem internetu.

Stąd celowo teraz nie akceptuję połączenia z daną siecią WiFi od AAWireless (to nie kłopot bo telefon w kieszeni lub leży na indukcji)
Mam wrażenie, że połączenie z tą siecią mimo wszystko automatycznie zarządza sobie dedykowana aplikacja od AAWireless. Skoro wszystko u mnie pięknie też działa 😁

Ps. Aż sprawdzę czy monit o połączenie z siecią zniknie po wyłączeniu funkcji WiFi+ w telefonie.

Zatem w ramach Carsifi proponuję potestować różne opcje z ustawieniami WiFi w telefonie.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: Manieczek »

Witam, dziękuję za odpowiedzi. Sprawdziłem i działa gdy zapomnę sieć WiFi i rzeczywiście mimo ignorowania połączenia działa :)
Też mam leciwego p30 pro i widocznie tak te telefony mają

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

I jeszcze jedno pytanie dotyczące wyłączania adaptera z USB, czy auto rozłącza je po jakimś czasie? Mogę bezpiecznie zostawić urządzenie na dłuższy czas, bez obawy że się rozładuje?
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: raku »

A masz diodę jakąś na Carsifi?
Jeżeli tak to sugerują położyć adapter w widocznym miejscu, wyłączyć i zamknąć auto i po jakimś czasie zerknąć przez szybę czy dioda zgasła.
Tak samo połączenie Wifi z Carsifi powinno nie być dostępne w telefonie.

Tj. zrobiłem dokładnie tak jak opisałem i mogę potwierdzić, że w Sorento, a przynajmniej w moim :) napięcie w slocie USB zanika po pewnym czasie.
Zatem bezpiecznie można takie urządzenie mieć wpięte non-stop do portu USB.

No i również Najlepszego w Nowym Roku :)

ps. w ramach P30 pro proponuję jeszcze wyłączyć WiFi+ w telefonie. Przestanie się wtedy pojawiać durny monit z zapytaniem o połączenie z WiFi, gdy wsiadasz do auta :)
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Carsifi - problem z Android auto

Post autor: Manieczek »

Niestety ale u mnie nie wyłącza USB pod Android auto... Ciekaw jestem od czego to zależy, żona przyjechała 2 godziny temu i ja po pracy wchodząc do domu z automatu mnie połączyło z Android auto.

Posiadam serię My22.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”