Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

forum użytkowników Kia Niro
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: mastafu »

hej,

Znalazłem ostatnio taki oto fajny kabelek https://dongar.tech/products/hyundaikia, który w prosty i estetyczny sposób robi port usb koło lusterka, co daje super przyjazny sposób podpięcia video rejestratora.
Osobiście wstrzymywałem się z zakupem go właśnie z racji na nie estetyczne wiszące kable itd.

Problem w tym, że przesyłka droga bo tylko w usa można to kupić ( o dziwo, nie znalazłem tego nigdzie indziej, nawet na alliexpres ;).
Czy ktoś byłby może zainteresowany takim kabelkiem? Można by się złożyć i zamówić więcej, dzieląc koszty przesyłki.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: Lunar GT »

mastafu pisze: 26 gru 2022, 14:35 Osobiście wstrzymywałem się z zakupem go właśnie z racji na nie estetyczne wiszące kable itd.
Przerobiłem już niemało rejestratorów w różnych samochodach i w żadnym nie miałem nieestetycznych kabli, schować kable to dziecko jest w stanie ogarnąć. Na forum coś niecoś na ten temat już było. Kupujesz odpowiednie adaptery/przejściówki pod bezpieczniki gdzie się podłączasz, adapter zasilania parkingowego dla Twojego wybranego rejestratora i montujesz albo montują Ci w serwisie za opłatą jak nie potrafisz czy ze względów gwarancyjnych żeby mieć podkładkę.
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: mastafu »

Super fajnie, tylko czy ja Cię prosiłem o Twoje mądrości ?
Pytałem o co innego. Klasycznie po polsku, nie na temat.
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: sielik »

Przejściówka fajna, nie montowałem rejestratora a z tym wydaje się to proste i estetyczne. Muszę popatrzeć czy w ceed da się poupychać przejściówkę do obudowy lusterka tak jak w ionic czy ev6:
https://www.kiaownersclub.co.uk/threads ... tor.65592/
Przejściówka jest tez na Amazonie, popatrzę ile za wysyłkę.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: Lunar GT »

sielik pisze: 27 gru 2022, 09:55 Przejściówka fajna
To nie ma być fajne tylko funkcjonalne a ta przejściówka nie jest bo nie umożliwia pracy rejestratora w trybie parkingowym przez co jest bezużyteczna dla większości użytkowników, a kabla przy niej będzie widać więcej niż przy tradycyjnym montażu.
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: sielik »

Ale się przyczepił, nie potrzebuje rejestratora w trybie parkingowym, nie zostawiam samochodu pod jakimś kołchozem, tylko, żeby nagrać kretyna który mi ewentualnie się wbije z podporządkowanej podczas jazdy.
piekara
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2022, 16:43
model samochodu: Skoda Fabia

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: piekara »

mastafu pisze: 26 gru 2022, 14:35Problem w tym, że przesyłka droga bo tylko w usa można to kupić ( o dziwo, nie znalazłem tego nigdzie indziej, nawet na alliexpres ;).
Można to zrobić samemu. Kupujesz na aliexpress (może jest i na allego, nie chciało mi się szukać) takie coś. Lutujesz dwa kabelki, wkładasz w koszulkę termokurczliwą i w lusterku lokalizujesz miernikiem masę i 12V.
13,56 z wysyłką + kabelki, cyna, koszulka. W 20 zł max się zmieścisz.
https://pl.aliexpress.com/item/10050012 ... 77sl7l7D4u
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: Lunar GT »

sielik pisze: 27 gru 2022, 13:45 Ale się przyczepił, nie potrzebuje rejestratora w trybie parkingowym,
Dla Ciebie przyczepił, dla innych może coś przydatnego bo za te pieniądze masz adapter zasilania i przejściówki do bezpieczników a trybu parkingowego jak nie potrzebujesz to zawsze możesz wyłączyć, choć tylko do pierwszej szkody parkingowej gdzie sprawcy będziesz szukał jak wiatru w polu.
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: mastafu »

Lunar GT, zachowujesz się strasznie agresywnie i arogancko. Włazisz z butami w wątek ze swoimi wywodami i mądrościami.
Tryb parkingowy rozładowuje akumulator, a w gruncie rzeczy daje Ci wgląd tylko na przód, a większość szkód to moim zdaniem, boczne szkody spowodowane otwieraniem drzwi. Na cholerę Ci wtedy twój tryb parkingowy ?
I nie, nie będzie więcej kabli, Przelotka chowa się pod plastikową przykrywą na szybie, wystaje Ci zatem tylko kawałek z kabla usb. Więc zanim się wypowiesz, sprawdź jak jest na filmikach, zdjęciach itd ... wyluzuj i daj innym użytkownikom żyć po swojemu.

Na amazonie są, zgadza się ale tam jest jeszcze drożej per komponent.

Sprawdzę te komponenty do ogarnięcia tego samemu, jest to jakiś trop ;)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprytna przejściówka, która robi port usb koło lusterka

Post autor: Lunar GT »

mastafu pisze: 27 gru 2022, 16:06 Lunar GT, zachowujesz się strasznie agresywnie i arogancko.
Masz rację choć pomyliłeś mnie z odbiciem w lustrze.
mastafu pisze: 27 gru 2022, 16:06 Tryb parkingowy rozładowuje akumulator, a w gruncie rzeczy daje Ci wgląd tylko na przód,
W gruncie rzeczy nic nie wiesz o rejestratorach.
mastafu pisze: 27 gru 2022, 16:06 wyluzuj i daj innym użytkownikom żyć po swojemu.
Jestem luźny że bardziej się nie da, to jest forum ogólne a nie prywatny wątek, rób jak uważasz ale uważaj jak robisz bo można to zrobić lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”