Hyundai Kona 2023

forum użytkowników Kia Niro
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

Head up można regulować. Co do ekranu Infotainment to rozdzielczość jest stała niezależenie czy to 10.25"czy 12,3", a co za tym idzie grafika jest ostrzejsza w Niro.
krgorny
Posty: 146
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: krgorny »

To już kwestia preferencji. Jakbym miał patrzeć pod siebie co lepiej - heads up czy oba ekrany 12" to wole oba ekrany 12" mimo tej samej rozdzielczości. W ruchu nie zauważa się różnicy w ostrości, a większe litery, mapa itd są po prostu czytelniejsze. Do heads up trzeba się przyzwyczajać.

Dodatkowo nie wiem czy komuś na tym zależy, ale jednak Kona ma ciekawsze oświetlenie ambient.

Faktycznie co będzie lepsze to będzie można się dopiero wypowiedzieć jak Kona zawita do salonów. Wtedy się oceni różnicę w wielkości wnętrza, jakości wykonania itp.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

2024 Hyundai KONA Test Drive - the most comprehensive review on KONA yet
https://www.youtube.com/watch?v=_kP5NBLPCHE
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Rzeczywiście pojawiają się już filmiki z jazd testowych, a u mnie chyba powoli przechodzi zainteresowanie Koną i chyba tylko jej niższa cena może zaważyć na rezygnacji z zamówienia Niro.
Te pierwsze filmy z jazd próbnych pokazują, że faktycznie miejsca wewnątrz może być mniej niż w Niro.
Ponadto jak dla mnie ta rzekomo ładniejsza niż w Niro kierownica, w praktyce już nie jest taka ładna. :mrgreen:
Do sterowania skrzynią biegów manetką za kierownicą też jakoś nie jestem przekonany i mam obawy czy niechcąco w trakcie jazdy do przodu nie włączy się biegu R-akietowego. :D Najpewniej jest zabezpieczenie przed takimi czynami, jednak mimo to wajcha biegów przy kierownicy jak w starej Syrence jakoś mi do końca nie pasuje.
Te fizyczne przyciski, widoczne w Konie, to najpewniej wygoda użytkowania, ale wychodzi na to, że ja osobiście już przyzwyczaiłem się do wszechobecnych tabletów i sterowania dotykowego na ekranach więc jakoś te pstryczki w Konie nie do końca mi leżą albo coś w całym układzie tej deski rozdzielczej jest nie tak. Jakaś taka kwadratowa. Na dodatek brak head up display, który w Niro zrobił na mnie dobre wrażenie.
Wszelkie inne plastiki widać równie twarde jak deska klozetowa.
Na dodatek na tym konkretnie filmie, który wrzuciłeś, gość jedzie sobie po równych drogach, a jednak kamera, którą filmuje, podskakuje jakby jechał po kocich łbach.
Może to kwestia zamocowania kamerki, ale równie dobrze może to być efekt twardego zawieszenia Kony.
Co znów nie do końca mi pasuje, bo preferuję raczej komfort jazdy.
Tak więc jakoś mam mieszane uczucia, ale z chęcią obejrzę Konę na żywo jeśli tylko się pojawi (zresztą już mam to zaklepane w "zaprzyjaźnionym" salonie, gdzie sami czekają na tę nowinkę).
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

To podskakiwanie może być też kwestią kół bo duże wyglądają bajerancko ale w amortyzacji już nie pomagają choć nie wiem jakie tam koła są.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Dzisiaj zapytałem w salonie Hyundaia w Lubinie o Konę to powiedzieli, że dopiero może kwiecień/maj dotrą. Wtedy to już będzie po ptakach bo pewnie już Niro będę miał lub co innego. Dziś trochę znowu poobcowałem z Niro/Mazdą oraz Arcaną, ciężki wybór ale chyba jednak Niro.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

I jak tam po dzisiejszej premierze nowej Kony?

https://www.hyundai.com/pl/models/nowa-kona.html

Taka podróbka Niro moim zdaniem :mrgreen: i jedynie niższa cena Kony może sprawić, że podziękuję KIA.
Niestety cen na razie nie podano. Za to wyświetlacz przezierny head-up jednak będzie (a nie wynikało to z wcześniejszych prezentacji Kony). :)
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: Lunar GT »

colins pisze: 07 mar 2023, 17:40 Taka podróbka Niro moim zdaniem i jedynie niższa cena Kony może sprawić, że podziękuję KIA.
Dokładnie, a mnie nawet niższa cena by nie przekonała.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Mnie się bardzo podoba, dawać mi go tu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”