Hyundai Kona 2023

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

I co powiecie na nowego Hyundaia Konę, który przecież jest bliźniakiem technologicznym KIA Niro?
Będzie konkurencją dla Niro?
Hmm, osobiście nie ukrywam, że mimo zaliczkowania na Niro, czekam na cennik Hyundaia i jeśli nowa Kona wyjdzie korzystniej cenowo, to...po co przepłacać?
https://www.hyundai.com/pl/models/nowa-kona.html
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

Mi te grafiki się nawet podobają, ale to będzie jednak mniejsze auto, szczególnie w środku.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: krgorny »

radier pisze: 26 gru 2022, 10:21 Mi te grafiki się nawet podobają, ale to będzie jednak mniejsze auto, szczególnie w środku.
To auto ma być rozmiaru Tucsona poprzedniej generacji, więc sporo go powiększyli. Są już filmy "parkingowe" tej Kony i dla mnie w tym wypadku Hyundai wypada ciekawiej od Kii (przynajmniej po samych filmach). Nową Niro EV miałem okazję jeździć, ale nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia (ale może to dlatego, że jeździłem również EV6 i przy kwocie za nowe Niro oczekiwałem czegoś więcej). Nowa Kona jeśli będzie tak ładna w finalnej wersji jak na zdjęciach i filmach, to będę miał zagwozdkę. W przypadku obecnych Ceed/i30, Sportage/Tucson i poprzednich Niro/Kona, patrząc na całość to bardziej przemawia do mnie Kia, ale w tym nowym wydaniu Kony, mam wrażenie, że jednak Hyundai jest bardziej do przodu przynajmniej pod względem wyglądu z zewnątrz i wewnątrz (zobaczymy jak będzie finalnie, bo to tylko moja opinia bazująca na zdjęciach prasowych, wyciekach i filmach parkingowych Hyundaia).
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Jak już już rozmawialiśmy przyjacielu collins, ja również jestem nią zachwycony tak na pierwszy rzut oka i o ile Niro bardzo mi się podoba to obojętnie obok Koony nie przejdę...czekamy więc na cennik i wyposażenie.
Obawiam się jednak, że Kona dostępna będzie dopiero wówczas kiedy odbiorę swoją Niro...płakał naturalnie nie będę bo Niro bardzo przypadł mi do gustu ale będzie niedosyt jeżeli cenowo okaże się korzystniejszy.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

No właśnie, trzeba poczekać na cennik. Tylko ciekawe kiedy będzie?
Obecna wersja Kony Hybrid zaczyna się od 113500 zł. KIA Niro tymczasem od 126900 zł.
Różnica znaczna na korzyść Hyundaia, ale nie ma przecież co oczekiwać, że nowa Kona utrzyma tę cenę.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Gdyby okazało się, że Kona byłaby tańsza i równie dobrze wyposażona to kolejny ciężki byłby wybór....i kolejne czekanie :)
Iktorn
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:59
model samochodu: Niro I HEV

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: Iktorn »

Mam mieszane uczucia, czy nie jest przekombinowany ze światłami. Pytanie jak będzie na żywo (w PL nie w Korei ;) ), bo na zdjęciach Sportage wyglądał super, a na jak na niego patrzę to już tak dobrze nie jest. Z kolei nowe Niro wygląda super, lepiej niż na zdjęciach.
Podobno spalinówka/HEV mają być dostępne styczeń-marzec, a EV w maju. Zobaczymy jak będzie faktycznie.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

No właśnie z tym Sportage to masz rację bo na zdjęciach wygląda ok a normalnie to w ogóle nie przypadł mi do gustu dlatego w salonie KIA bezsprzecznym zwycięzcą u mnie była Niro. Podobał mi się też X Ceed ale w środku już tak kolorowo w stosunku do Niro nie było. Rocznie robię 25/30 tys. km jeżdżąc głównie po mieście i drogami lokalnymi a tylko raz w roku jeżdżę w dłuższą trasę (Chorwacja) dlatego uważam ostatecznie, że hybryda to dla mnie dobry wybór. Kona jednak też bardzo mi się podoba.
Iktorn
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2021, 11:59
model samochodu: Niro I HEV

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: Iktorn »

Hybrydą trzeba nauczyć się jeździć i mieć lekką nogę ;), ale jak się człowiek nauczy to daje frajdę, a na rachunkach za tankowanie to się momentalnie zwraca.
Porównując samochody, o których wspominasz, to w Xceed jakoś przy niro (starym) wydawał się mniejszy, a Sportage (stary) był faktycznie mniejszy w środku. Nowy niestety zabija ceną. A że pomału zbliża się czas wymiany autka, to z hybryd w zasadzie dla mnie zostaje nowe Niro i nowa Kona. W starym niro najsłabszy punkt to był wygląd zewnętrzny i bagażnik (choć na wakacje też się załadowałem). Pytanie jak to będzie teraz w Hyundaiu... no chyba że jednak elektryk :roll:
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Pojawiają się pierwsze filmy prezentujące nową Konę.
Spójrzcie na przykład na ten...
https://www.youtube.com/watch?v=tSoOeki6hzc
Jak dla mnie wygląda bardzo elegancko.
Miejsca w środku powinno być podobnie lub niewiele mniej niż w Niro, bo to przecież ta sama platforma.
Dodatkowo fajna kierownica (na tle Niro), brak piano black (co niestety jest w Niro), fizyczne przyciski (w tym osobny panel do klimy), sterowanie skrzynią biegów przeniesione na manetkę przy kierownicy (przez co jest więcej miejsca na tunelu środkowym).
Na dodatek w bagażniku solidna, twarda półka, a nie jakaś "szmatka" jak w Niro.
Pozostaje kwestia ceny. Ponoć pełna prezentacja i ceny mają być w marcu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”