Hyundai Kona 2023

forum użytkowników Kia Niro
krgorny
Posty: 156
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: krgorny »

marcinos pisze: 24 wrz 2023, 19:41 A i cenowo jak bo nawet nie wiem, mam jeszcze szansę bo irytuje mnie KIA i mogę zmienić nawet kosztem czekania. Mnie wizualnie bardziej chyba KONA się podoba.
Na stronie Hyundaia masz konfigurator oraz samochody dostępne „od ręki”. Proponuję sobie poklikać, bo ciężko ocenić jaką wersję Niro wybrałeś i co Cię interesuje. Dodatkowo na stronie Hyundaia po zakończeniu konfigurowania już można zobaczyć jaki jest upust dla klienta indywidualnego i myślę, że na tej podstawie w salonie można się ewentualnie „targować”.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

krgorny pisze: 24 wrz 2023, 19:36 Kona nie oferuje nic więcej? A silnik 200km, 7 biegowy DCT, 4WD oraz pakiet n-line? Gdybym ja rozważał czy Niro czy Kona to jednak z racji wspomnianych przeze mnie rzeczy, czysto teoretycznie bardziej skłaniałbym się ku Konie. Co innego jak to się prowadzi i jak faktycznie jeździ, ale to już osobny temat i ciężko to chyba jednak ocenić nawet stojąc obok tego samochodu.

Wizualnie co kto lubi, nie będę nikogo gustu komentował ale ja nie wstydziłbym się jeździć Koną. 8-)
No fakt, jeśli brać pod uwagę wybór silników, to Kona ma ich więcej.
Jednak ja brałem pod uwagę tylko i wyłącznie wersje hybrydowe, a te są dokładnie takie same w Niro i Konie.
I przy takim wyborze Niro moim zdaniem oferuje więcej (zależało mi na przykład na wyświetlaczu head-up, który ma Niro, a Kona nie).
krgorny
Posty: 156
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: krgorny »

colins pisze: 24 wrz 2023, 19:49
krgorny pisze: 24 wrz 2023, 19:36 Kona nie oferuje nic więcej? A silnik 200km, 7 biegowy DCT, 4WD oraz pakiet n-line? Gdybym ja rozważał czy Niro czy Kona to jednak z racji wspomnianych przeze mnie rzeczy, czysto teoretycznie bardziej skłaniałbym się ku Konie. Co innego jak to się prowadzi i jak faktycznie jeździ, ale to już osobny temat i ciężko to chyba jednak ocenić nawet stojąc obok tego samochodu.

Wizualnie co kto lubi, nie będę nikogo gustu komentował ale ja nie wstydziłbym się jeździć Koną. 8-)
No fakt, jeśli brać pod uwagę wybór silników, to Kona ma ich więcej.
Jednak ja brałem pod uwagę tylko i wyłącznie wersje hybrydowe, a te są dokładnie takie same w Niro i Konie.
I przy takim wyborze Niro moim zdaniem oferuje więcej (zależało mi na przykład na wyświetlaczu head-up, który ma Niro, a Kona nie).
To już jest kwestia indywidualna, ale jednak dalej między tymi autami są różnice i to nie takie „byle jakie”. Ktoś kto nie ma wyświetlacza head-up to przejdzie co do tej funkcji obojętnie, a jednak nawet na stylistykę patrząc, wolę dwukolorowe nadwozie gdzie cały dach jest w innym kolorze, a nie tylko jeden panel boczny (i jeszcze za ten dodatkowy panel trzeba zapłacić więcej niż za inny kolor dachu w Konie).
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

A to już kwestia gustu, co sam słusznie wcześniej zauważyłeś.
marcinos
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

A czynie jest tak (chyba już była o tym mowa), że w Konie jednak jest head-up ?
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Sam jestem zdziwiony, bo w materiałach prasowych Hyundai chwalił się, że head-up w Konie ma być.
W rzeczywistości jednak nie ma (przynajmniej w konfiguratorze hybrydy nie ma takiej opcji).
marcinos
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Faktycznie w konfiguratorze nie ma przy czym cenowo jest grubo bo więcej prawie 20 tys. więcej w najwyższej wersji wyposażenia hybrydy przy czym dla leasingu nie ma żadnego upustu.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Powiedzmy, że to kosmetyczne różnice, bo head-up, to już takie raczej rozpieszczanie kierowcy niż rzecz niezbędna.
Jednak zagłębiając się w szczegóły (konfigurator) doczytać można, że Niro jest też nieco większe, a dokładnie jest dłuższe, a przede wszystkim ma większy rozstaw osi, co przekłada się na więcej miejsca w środku dla pasażerów, co moim zdaniem nie jest już tylko kosmetyczną, ale wymierną różnicą na korzyść Niro.
Jest również różnica w masie własnej obu pojazdów, która w przypadku Niro wynosi 1399 kg dla wersji HEV oraz 1410 kg w przypadku Kony. Większa waga Kony skutkuje jej gorszymi osiągami. Znów można powiedzieć, że są to różnice kosmetyczne, ale faktem jest, że Niro HEV "zbiera się" do setki o pół sekundy szybciej niż Kona (a przynajmniej tak twierdzą w katalogach). :D
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2023, 20:43 przez colins, łącznie zmieniany 1 raz.
marcinos
Posty: 179
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Mieć head-up a nie mieć to różnica i ja będąc po dwóch jazdach próbnych Niro jestem tak pozytywne nastawiony do tego bajeru, że miałbym spory niedosyt gdybym teraz go nie posiadał.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

U mnie ten bajer też był jednym z kilku powodów, które sprawiły, że finalnie wybrałem Niro zamiast Kony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”