Hyundai Kona 2023

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

marcinos pisze: 08 mar 2023, 18:55 Mnie się bardzo podoba, dawać mi go tu.
Coś bąkają, że sprzedaż wersji spalinowej i hybrydy ma ruszyć pod koniec drugiego kwartału (czyli pewnie w maju lub czerwcu). Natomiast elektryka dopiero jesienią.
Nie wiem więc czy to nie za późno dla Ciebie (dla mnie zresztą też).
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

Oczywiście, że za późno. Mazda teraz już oczekiwanie pół roku więc gdybym zamówił to najwcześniej byłaby na październik. czekam więc na Niro bo na jedno wyjdzie i wszystko wskazuje na to, że w tym roku do Chorwacji znowu Asia ze mną pojedzie, już 5 raz :)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Nowa Kona właśnie pojawiła się w gamie modeli na stronie Hyundai.
Nie ma jeszcze cennika, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo wreszcie dowiemy się co to warte i czy będzie stanowić realną konkurencję cenową dla Niro.
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Pojawił się cennik nowej Kony.
Na razie dostępna tylko w wersji benzynowej i... chyba nie stanowi konkurencji cenowej dla Niro.
Wszystko więc wskazuje na to, że wersja hybrydowa również nie będzie jakoś tańsza od Niro.
https://dmassets.hyundai.com/is/content ... -PY2023pdf
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Kończąc już chyba ten przydługi temat napiszę jeszcze, że jest też już dostępny cennik Kony w wersji hybrydowej.
Szału nie ma, a wyjściowo jest chyba nawet drożej niż w przypadku Niro.
Wprawdzie można coś tam w Hyundaiu ugrać jeszcze na grupy zawodowe, ale nadal będzie bez szału w stosunku do Niro.
Przy tym Kona jakoś nie przekonuje lepszym wyposażeniem, bo jest ono bardzo podobne do Niro.
Przy czym nie widzę nigdzie w cenniku Hyundaia wyświetlacza przeziernego Head-up, który w Niro Business Line jest.
Dla mnie osobiście lekkie rozczarowanie cennikiem Kony i wracam do zamówionego przeze mnie Niro, które gdzieś już tam chyba płynie sobie do Europy. :)
A oto cennik Kony Hybrid:
https://dmassets.hyundai.com/is/content ... rid-PY2023
radier
Posty: 117
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: radier »

Byłem w salonie zobaczyć na żywo nową Konę. Akurat mieli wersję hybrydową Executive + pakiet Tech.

Cena 144 500, a boczki drzwi kierowcy całe w twardym ordynarnym plastiku + podłokietnik także twardy plastik.
W tej cenie m.in. elektryczna klapa, oświetlenie LED w środku, ale tapicerka materiałowa, skromna.

Na plus nowy infotainment, który działa zauważalnie szybciej od tego co dotychczas oferowała KIA/Hyundai. Ładne grafiki.

Miejsca z tyłu mało bo rozstaw osi jest o 6cm mniejszy niż w Niro a to przepaść.

Generalnie dostajemy mniej za więcej. Nie rozpatrywałbym tego auta jako konkurencji dla Niro.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: Lunar GT »

W kwestii wyboru czy Niro czy Kona
https://www.youtube.com/watch?v=kQMNJe6 ... RhaSBrb25h
to ja powiem tak "nie, nie i jeszcze raz nie"
Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z najbrzydszymi starymi modelami SsangYonga, może zatrudnili tych starych projektantów bo nowe SantaFe zwłaszcza z tyłu wygląda też paskudnie.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: colins »

Fakt, nieco kontrowersyjna ta buda jest.
Z drugiej strony gdzieś już spotkałem się ze stwierdzeniem, że także nowe Niro komuś skojarzyło się z Multiplą. :lol:
Ogólnie te nowoczesne wzornictwo nowych modeli Hyundaia i KIA, to na dwoje babka wróżyła i mogą się przyjąć, ale równie dobrze za kilka lat mogą być wrzucone do jednego wora z tym SsangYongiem czy właśnie z Multiplą.
marcinos
Posty: 175
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Hyundai Kona 2023

Post autor: marcinos »

No ja nie wiem jak niro może się komuś skojarzyć z Multipla...przecież to dwa różne światy. Tutaj obok mniej w Chorwacji stoi Korando więc mogłem się naoglądać i jest ok. Właściciel, Czech mówił, że podchodził do niego z dużymi obawami, odradzali mu ale uważa, że po Octavii, którą posiadał to strzał w dychę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”