Termometr wskazuje błędną temperaturę zewnętrzną

forum użytkowników Kia Stonic
Temnahvezdna
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2022, 13:31
model samochodu: KIA Stonic

Termometr wskazuje błędną temperaturę zewnętrzną

Post autor: Temnahvezdna »

Witam,
zauważałem, że auto zaczęło wskazywać błędną temperaturę zewnętrzną. W momencie, gdy na zewnątrz jest -4 C, auto potrafi wskazywać, że temperatura wynosi +25 C. Raz zaparkowałem auto w garażu podziemnym, gdzie temperatura była dodatnia i wtedy czujnik wskazywał prawidłowe temperatury. Niestety, gdy znów postał na zewnątrz przy minusowej temperaturze, problem powrócił.

Czy może to być wina uszkodzonego czujnika temperatury czy problem może leżeć gdzieś indziej?

Nie wiem czy to ma jakieś powiązanie, ale:
1. Dnia, gdy problem się pojawił jeździłem po wysokim i bardzo lepkim śniegu koło południa.
2. W pewnym momencie podczas jazdy zaświeciły się na pomarańczowo jednocześnie 3 kontrolki:
- kontrolka ostrzegawcza systemu zapobiegania blokowania kół ABS
- kontrolka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w oponach
- kontrolka ESC
3. Myślałem, że to przez śnieg - pojechałem na myjnię wypłukać śnieg. Kontrolki do tej pory nie pojawiają się ponownie.
4. Wieczorem po raz pierwszy czujnik zaczął wskazywać za wysoką temperaturę na zewnątrz.

Auto- KIA Sonic 1.4 100km 2019r
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Termometr wskazuje błędną temperaturę zewnętrzną

Post autor: sielik »

Raczej zaszkodziło mu to płukanie i woda. Jak masz możliwość przetrzymania samochodu przez święta lub przez weekend w ciepłym garażu aby wysechł to warto spróbować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”