Rezonuje wydech GT

forum użytkowników modelu ProCeed
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Rezonuje wydech GT

Post autor: Izusek »

Hej

Od jakiegoś czasu rezonuje mi wydech w trybie normal, przy lekkim wciśnięciu gazu na postoju słychać jakby ktoś w puszkę dmuchał(po nagrzaniu auta ciężkie do wykrycia), również jak auto ma ciężko pod górkę i trzeba wiecej gazu dac to sobie zabrzęczy. Przy trybie Sport problem znika.

Chciałbym "specjalistą" z aso pomóc namierzyć problem, z tego co wyczytałem to może być plecionka lub końcówka wydechu, coś jeszcze? Komuś udało się naprawić?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Grundi »

Na starych forach motoryzacyjnych było takie stwierdzenie
TTTM

Rozwijając Ten Tył Tak Ma

Każdemu rezonuje, jak to ładnie zostało określone, jest to cecha a nie wada,
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: koblant »

Hej... Czy w takim proceed GT słychać wydech w kabinie ? Taki fabryczny co mruczy w GT 204km
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Lunar GT »

Grundi pisze: 19 gru 2022, 23:31 Rozwijając Ten Tył Tak Ma
Jak już to: Ten Typ Tak Ma
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Grundi »

Widziałeś :-) słownik lepiej wiedział :-)

Oczywiście ze typ a nie tył :-)
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: vladi »

wersja z tyłem bardziej mi się podobała, od razu w 100% w kontekst wpada ;)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Marek3003 »

W moim Gt tłumik charczy i pierdzi. Nie wiem czy można z tym coś zrobić. Pewnie nie. Jakbym miał kasę i chęci oraz pewność nie utraty gwarancji to zrobiłbym tłumik w jakiejś dobrej firmie. A tak Gt ma być głośny i pierdzący nawet w trybie normalnym. Rano po odpaleniu jak wchodzi na 1,5-1,8 tys obrotów to budzę sąsiadów. Najgorzej niesie się z garażu bo mieszkam w bliźniaku.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: waciach »

Pierdzący wydech to wada fabryczna tłumika końcowego (w moim przypadku Proceed 1.4). Temat znany przez Kia Polska i bardzo chętnie odrzucany jako "cecha" pojazdu. W moim przypadku przy przebiegu 20K wystąpił problem, któy ignorowano ale centrala się "ugięła" pod naporem moich argumentów godząc się na naprawę gwarancyjną ale niestety naprawa to farsa bo zakładają dokładnie taki sam bubel. Aktualnie przekroczyłem 20K z wymienionym tłumikiem i już zaczyna się odzywać, tak więc wychodzi na to że żywotność podzespołu to +- 20 000 km. Żenada.
Tym razem nawet nie jadę do ASO, od razu odpisuję na starego maila do Kia Polska....

W 1.6 jest nieco inny tłumik końcowy ale jak robi go ta sama fabryka to wada może być analogiczna (puszka w wkładzie się odrywa i brzęczy, co łatwo wywołać robiąc przygazówkę na P, gdy auto schodzi z obrotów to zaczyna pierdzieć)
Izusek
Posty: 26
Rejestracja: 22 maja 2021, 06:25
model samochodu: Astra K

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Izusek »

Grundi pisze: 19 gru 2022, 23:31 Na starych forach motoryzacyjnych było takie stwierdzenie
TTTM

Rozwijając Ten Tył Tak Ma

Każdemu rezonuje, jak to ładnie zostało określone, jest to cecha a nie wada,
No i byłeś w błędzie aso stwierdziło, że końcowy wydech do wymiany na gwarancji (z ciekawości syptalem ile kosztuje, 4500zl netto).
Poza tym i tak już mialem zamówiony nowy wydech od katalizatora firmy Bastuck. Więc nowy, który otrzymam od aso w kartonie zapewne sprzedam :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Rezonuje wydech GT

Post autor: Marek3003 »

Patrzyłem na stronie Bastuck.de i mają tylko serię sport i classic. Nie mogę wyszukać tłumika do Kia Proceed 1.6 GT z 2020r. Czy sportowy będzie cichszy od seryjnego bo w temacie było o rezonowaniu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”