Stukanie-wibracje wewnątrz auta

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: inquis »

Różne rzeczy wychodzą na mrozie. U mnie np. pojawia się jakaś dziwna wibracja-drżenie-stukanie wewnątrz auta, kiedy załącza się silnik spalinowy, a auto jest wychłodzone. Wcześniej, kiedy było cieplej, tego nie słyszałem, a obecnie po prostu wkurwia. Mam wrażenie, że to gdzieś od strony pasażera, ale nie jestem w stanie tej wibracji zlokalizować. Miał-ma ktoś z Was takie coś?
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: Soplus »

Olej to. Na mrozie od razu silnik się włącza i daje wysokie obroty. Było gdzieś na forum.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: inquis »

Klamka od strony pasażera z przodu delikatnie wibruje i daje ten dźwięk :| Tylko jak jest zimno i wilgoć. W sumie nie ma tragedii.
2xlukasz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lut 2022, 05:51
model samochodu: Kia Sorento MKIV

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: 2xlukasz »

W mojej KIA od dluzszego czasu slychac raz na jakiś czas dziwne stukanie z tyłu samochodu od lewej strony - dwa razy już byłem na serwisie i nic nie znaleźli, osobiście podejrzewam, że to mocowanie haka... Stuki pojawiają się zarówno podczas jazdy po równym jak i nierównościach...
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: Sorento05/09/2021 »

A czy ktoś zanotował głuche stuki przy małej prędkości z prawego tylnego koła (jak domniemam) najbardziej słyszalny przy przejedzie przez koci garb.
Gdzieś czytałem chyba w auto świat test w którym także o takim objawie wspomniano :D
Oczywiście chodzi o HEV-a z nivomatem i przebiegiem 3,8k km...
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: raku »

Też u siebie zauważyłem jakby delikatne stuki dochodzące z tylnego zawieszenia.
Także podejrzewałem zamontowany hak i nawet byłem na "szarpakach" w stacji kontroli pojazdów.
Wszystko wydaje się być jednak w idealnym stanie :)

Mam natomiast wrażenie, że powyższe stuki objawiają się tylko na początku jazdy i po pewnej chwili zanikają.
Czyżby kwestia zimnych klocków hamulcowych?
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: Sorento05/09/2021 »

raku pisze: 03 kwie 2023, 13:55 Też u siebie zauważyłem jakby delikatne stuki dochodzące z tylnego zawieszenia.
Także podejrzewałem zamontowany hak i nawet byłem na "szarpakach" w stacji kontroli pojazdów.
Wszystko wydaje się być jednak w idealnym stanie :)

Mam natomiast wrażenie, że powyższe stuki objawiają się tylko na początku jazdy i po pewnej chwili zanikają.
Czyżby kwestia zimnych klocków hamulcowych?
Kurde tylko że ja nie mam haka a stuki nie ustają po dłuższej jeżdzie :D
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: raku »

Załóż hak i rób dłuższe trasy :D

A tak na poważnie, to chętnie poczytam, gdy znajdziesz już rozwiązanie problemu :)
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: Soplus »

Sorento05/09/2021 pisze: 03 kwie 2023, 13:39 A czy ktoś zanotował głuche stuki przy małej prędkości z prawego tylnego koła (jak domniemam) najbardziej słyszalny przy przejedzie przez koci garb.
Gdzieś czytałem chyba w auto świat test w którym także o takim objawie wspomniano :D
Oczywiście chodzi o HEV-a z nivomatem i przebiegiem 3,8k km...
Mam dokładnie to samo. Głuche, jakby plastikowe stuki z prawej strony. Najczęściej po nocy jak auto postoi. Słychać na hopkach i kostce brukowej na początku jazdy.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Stukanie-wibracje wewnątrz auta

Post autor: Sorento05/09/2021 »

https://e.autokult.pl/test-kia-sorento- ... 095427713a

"Zdecydowanie więcej tu europejskiej sprężystości, której na krótkich uskokach towarzyszą czasem głuche uderzenia w tylnej części podwozia. Jak na klasyczny zestaw bez pneumatyki jest jednak naprawdę dobrze. Poza tym są to jedyne dźwięki powodujące dyskomfort podczas podróży. Kabina sama w sobie została bowiem przyzwoicie wyciszona."

Czyli że to taki standard?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”