automatyczna skrzynia biegów 1.6 DCT

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Czarnny007
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:46
model samochodu: Kia Sportage

automatyczna skrzynia biegów 1.6 DCT

Post autor: Czarnny007 »

Mam Kia Sportage 1.6 diesel 136km z DCt. Przy 50 tys. Szarpała, zgrzytała przy przechodzeniu z 1 na 2 bieg. Po wielu pertutbacjach na początku serwis w ramach gwarncji wymienił jakieś łożysko, ale po 50 kilometrach znowu przy przejściu z 1 na 2 zgrzyt( jak przy skrzyni manualnej nie wciśnięte było sprzęgło). Ponownie laweta itp. Drugi serwis stwierdził, że to sprzęgło, ale chciał za drogo i auto wróciło do pierwszego serwisu. Naprawa ok. 6 tys. Zł. (całe szczeście, że auto jest w leasingu i ma dodatkową opłatę serewisową). Po wymianie i przejechaniu 20 kilometrów oraz 200 kilometrów problem wrócił. Teraz czekam na kolejny serwis. Aha. Przy pierwszej wizycie reklamacyjnej w ramach akcji serwisowej wymienili olej w skrzyni. Czyżby KIA szukała wyjścia i chce ukryć wadę konstrukcyjną i dlatego po najtańszej lini wymienia olej? Czy macie jakiś pomysł co jest uszkodzone?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: automatyczna skrzynia biegów 1.6 DCT

Post autor: gisio »

Zaciekawiła mnie Twoja historia ... Możesz podać mi na PW numer VIN auta a postaram się rozeznać temat co "poszło nie tak".
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
MIKIKEK12
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2023, 21:58
model samochodu: Hyundai Tucson IV

Re: automatyczna skrzynia biegów 1.6 DCT

Post autor: MIKIKEK12 »

Czarnny007 pisze: 13 gru 2022, 21:16 Mam Kia Sportage 1.6 diesel 136km z DCt. Przy 50 tys. Szarpała, zgrzytała przy przechodzeniu z 1 na 2 bieg. Po wielu pertutbacjach na początku serwis w ramach gwarncji wymienił jakieś łożysko, ale po 50 kilometrach znowu przy przejściu z 1 na 2 zgrzyt( jak przy skrzyni manualnej nie wciśnięte było sprzęgło). Ponownie laweta itp. Drugi serwis stwierdził, że to sprzęgło, ale chciał za drogo i auto wróciło do pierwszego serwisu. Naprawa ok. 6 tys. Zł. (całe szczeście, że auto jest w leasingu i ma dodatkową opłatę serewisową). Po wymianie i przejechaniu 20 kilometrów oraz 200 kilometrów problem wrócił. Teraz czekam na kolejny serwis. Aha. Przy pierwszej wizycie reklamacyjnej w ramach akcji serwisowej wymienili olej w skrzyni. Czyżby KIA szukała wyjścia i chce ukryć wadę konstrukcyjną i dlatego po najtańszej lini wymienia olej? Czy macie jakiś pomysł co jest uszkodzone?
Witaj, czy Twój problem został rozwiązany?
Czarnny007
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:46
model samochodu: Kia Sportage

Re: automatyczna skrzynia biegów 1.6 DCT

Post autor: Czarnny007 »

Po wielu oględzinach i namysłach serwis wymienił 2 bieg w skrzyni i wszystko jest ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”