Ubytek płynu chłodzącego

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: nagdob »

patrykk pisze: 13 kwie 2023, 11:11 Wersja BL, MHEV, mało widać ale coś tam widać.
Faktycznie widać, że te zbiorniczki są inne. U mnie są czarne napisy MIN/MAX, a u ciebie są koloru takiego, jak zbiorniczek i są "uwypuklone".
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: nagdob »

Może wie ktoś jaki płyn chłodzący silnik jest tu zastosowany? Typ, model etc.
Daję fotki ile jest płynu na zimnym i rozgrzanym silniku. Przebieg 20 tys. km i nic nie dolewane. Ciekawy jestem skąd to ptasie piórko :?: Było ich kilka więcej :(
Załączniki
Silnik zimny.
Silnik zimny.
Silnik rozgrzany.
Silnik rozgrzany.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
patrykk
Posty: 184
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: patrykk »

Tylko to znalazłem w instrukcji:

"Mieszanka płynu zapobiegającego zamarzaniu i wody destylowanej (płyn chłodzący na bazie glikolu etylenowego z fosforanami do chłodnic aluminiowych)"

oraz
"Stosować wysokiej jakości płyn chłodniczy na bazie glikolu etylenowego Producent dostarcza pojazd z układem chłodzenia napełnionym wysokiej jakości płynem chłodzącym na bazie glikolu etylenowego. Jest to jedyny rodzaj płynu chłodzącego, jaki należy stosować, ponieważ pomaga zapobiegać korozji w układzie chłodzenia, smaruje pompę wody i wyklucza zamarzanie układu. Płyn chłodzący należy wymieniać lub uzupełniać zgodnie z harmonogramem przeglądów podanym w rozdziale 8. Przed nadejściem zimy należy przekazać próbkę płynu chłodzącego do analizy, aby sprawdzić, czy jego temperatura krzepnięcia jest wystarczająca w stosunku do temperatur przewidywanych zimą."

Pierwsza wymiana po 210 000 km (140 000 mil) lub 120 miesiącach, Następnie kolejne wymiany co 30 000 km (20 000 mil) lub 24 miesiące.
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: saron22 »

Jak to skąd prasie piórko? Z ptaka a skąd?
Jakiś ptak tam wlazł i się grzał na silniku. Albo kot go tam konsumował. Ot cała zagadka.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Byłem dziś w ASO bo wymieniali pompkę tylnego spryskiwacza bo sikała gdy używałem przedniego, przy okazji zleciłem weryfikację kolory zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego. Pan przyznał mi rację ,że jest on dziwny w porównaniu do zbiornika płynu hamulcowego. W poniedziałek będzie decyzja co z tym zrobią.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Nowy zbiornik zamówiony. Czekam na dostawę i wymianę.
Kamst
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2021, 09:47
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Kamst »

U mnie dokładnie to samo ze zbiornikiem - kompletnie niewidoczny stan. Taki badziewny plastik.
Muszę rozbujać auto na boki z otwartą maską, żeby zobaczyć, czy coś tam chlapie w okolicach przedziału max.
Jestem tez po przygodzie z kuną, dlatego jestem wyczulony.
Pogryziony przewód ze zbiorniczka wyr. prowadzący do silnika.

Będę wdzięczny za podesłanie zdjęcia tego nowego zbiornika, który Ci wymienili. Musiałeś pisać do Kia Polska czy serwis to zrobił ?
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Jeszce nie wymienili, czekam na część 10 dni już. Chyba z Azji płynie. Łapie za telefon i się zorientuję.
Marecki 99
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2022, 07:58
model samochodu: Kia Sportage V, 1.6-150km,manual,wersja L ;kolor-yucca steel gray +oklejony czarny dach
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Marecki 99 »

Jeśli dobrze pamiętam to byłeś w ASO w Gdańsku na Kartuskiej?

Wymieniałem olej na przeglądzie "zalecanym" pod koniec kwietnia i przy okazji serwisant powiedział ,że jeśli jest sprawny zbiornik to nie wymieniają.
Bo jak zamówi to przyjdzie taki sam i Pan mówi żeby sobie latarką podświecać ....echh
Dodam ,że serwis na Karuskiej
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Marecki 99 pisze: 15 maja 2023, 11:42 Jeśli dobrze pamiętam to byłeś w ASO w Gdańsku na Kartuskiej?

Wymieniałem olej na przeglądzie "zalecanym" pod koniec kwietnia i przy okazji serwisant powiedział ,że jeśli jest sprawny zbiornik to nie wymieniają.
Bo jak zamówi to przyjdzie taki sam i Pan mówi żeby sobie latarką podświecać ....echh
Dodam ,że serwis na Karuskiej
Dobrze pamiętasz, Kia Interbis. Na przeglądzie Pan Adam G. podobnie mi mówił, lecz nie odpuściłem. Przy kolejnej wizycie i wymianie pompki do spryskiwacza inny serwisant stwierdził ,że jego kolor również jest nienaturalny. Nawet zaglądaliśmy do aut które na placu stoją. Mój ostatni telefon obił się o prezesa i część została zamówiona 05.05.2023, dzwoniłem dziś się dowiedzieć coś. Czekam na telefon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”