Ubytek płynu chłodzącego

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Marecki 99
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2022, 07:58
model samochodu: Kia Sportage V, 1.6-150km,manual,wersja L ;kolor-yucca steel gray +oklejony czarny dach
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Marecki 99 »

Rozumiem,że dzwoniłeś do Macieja K. ? Prezes i jednocześnie twórca filmików. Poczekam aż będziesz miał wymieniony i wtedy uderzę z tematem. Za klika miesięcy będę miał przegląd to niech wówczas i zbiornik wymienią.
W takim razie czekam na pozytywne załatwienie Twojej sprawy :)
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Tak. Wczoraj miałem dostać telefon zwrotny na jakim etapie jest zamówiony zbiornik, ale telefon milczał. Dziś będę ich nękał znowu 🤗
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: fuTer »

Zbiornik jest serwisie, dopiąłem swego. Z racji wyjazdu dopiero 29 maja jadę na wymianę.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: shider »

Czym uzupełniacie plyn chłodniczy? Wodą destylowaną czy jakimś konkretnym płynem? W instrukcji napisali:

"Przy uzupełnianiu płynu chłodniczego należy stosować wyłącznie wodę demineralizowaną lub miękką. Nie wolno mieszać twardej wody z płynem chłodniczym zalanym przez producenta pojazdu."

Poważnie? Po prostu mamy go rozcieńczać? :(
LooKatME
Posty: 95
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: LooKatME »

Jak dolejesz ze dwie szklanki wody demineralizowanej (po całkowitym odpowietrzaniu układu po zalaniu w fabryce) to nic się nie stanie. Jeżeli nadal Ci będzie ubywało to oznacza wyciek.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: shider »

LooKatME pisze: 25 maja 2023, 21:34 Jak dolejesz ze dwie szklanki wody demineralizowanej (po całkowitym odpowietrzaniu układu po zalaniu w fabryce) to nic się nie stanie. Jeżeli nadal Ci będzie ubywało to oznacza wyciek.
Co rozumiesz przez całkowite odpowietrzanie? Auto ma rok, 18 tys. przebiegu i zastanawiam się nad dolaniem płynu pierwszy raz, bo na rozgrzanym silniku jest na poziomie minimum. Jutro zerknę jak wygląda poziom na zimnym. Poważnie pytam co wlewacie w takiej sytuacji? Wodę zdemineralizowaną zgodnie z instrukcją czy płyn, a jeśli tak to jaki? W instrukcji nie ma słowa o samodzielnym dolewaniu płynu...
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: MARCO46 »

shider pisze: 25 maja 2023, 22:20
LooKatME pisze: 25 maja 2023, 21:34 Jak dolejesz ze dwie szklanki wody demineralizowanej (po całkowitym odpowietrzaniu układu po zalaniu w fabryce) to nic się nie stanie. Jeżeli nadal Ci będzie ubywało to oznacza wyciek.
Co rozumiesz przez całkowite odpowietrzanie? Auto ma rok, 18 tys. przebiegu i zastanawiam się nad dolaniem płynu pierwszy raz, bo na rozgrzanym silniku jest na poziomie minimum. Jutro zerknę jak wygląda poziom na zimnym. Poważnie pytam co wlewacie w takiej sytuacji? Wodę zdemineralizowaną zgodnie z instrukcją czy płyn, a jeśli tak to jaki? W instrukcji nie ma słowa o samodzielnym dolewaniu płynu...
O ile jak kojarzę to było o dolewaniu bo sam to przerabiałem; mi serwis dolewał 3,4 razy - sugerował bym pojechać do dealera i kupić coś co jest dedykowane zamiast rozcieńczać wodą to co jest - jeżeli masz na min na gorącym to będziesz miał sporo poniżej na zimnym to oczywiste; wlejesz pewnie jakieś 300-400 ml to będziesz miał w połowie na zimnym tj. zasadniczo max na rozgrzanym

pisałem ileś stron wstecz - sugeruję zawsze przejrzeć kilka stron do tyłu , a nie to co jest na ostatniej stronie
w moich innych autach nie musiałem praktycznie płynu; może jakieś śladowe ilości po zimie; ford focus i sportage to już uzupełnianie od samej nowości - a układy sprawdzane, szczelne, brak wycieków, itd.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: shider »

MARCO46 pisze: 26 maja 2023, 06:34 pisałem ileś stron wstecz - sugeruję zawsze przejrzeć kilka stron do tyłu , a nie to co jest na ostatniej stronie
Czytałem cały wątek od początku i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy trzymacie się instrukcji czy dolewacie plyn i jaki. Dlatego takie pytanie zadałem. Przyznam jednak, że Twoją wypowiedź faktycznie pominąłem bo cała była UPPER CASE co się bardzo niekomfortowo czyta, ale w niej również nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 25 maja 2023, 20:01 Poważnie? Po prostu mamy go rozcieńczać?
Poważnie to trzeba się zastanowić dlaczego ubyło, jak często ubywa i zgłosić ewentualnie awarię jak samochód na gwarancji bo w normalnych warunkach ubytku praktycznie nie powinno być. A dolewać najlepiej oryginał bądź coś najbardziej zbliżonego.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: nagdob »

Płyn na bazie glikou. Czerwony. To wszystko. Ja po ponad 20 tys. km dolałem setkę, bo było na minimum.
Załączniki
Płyn chłodzenia silnika.jpg
Płyn chłodzenia silnika.jpg (41.82 KiB) Przejrzano 525 razy
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”