Wycieraczka przednia

forum użytkowników modelu Optima
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Wycieraczka przednia

Post autor: grzesiu_j »

Witam
Rzuciłem okiem na forum i nie znalazłem odpowiedzi wiec piszę...
Od wczoraj dziwny objaw:
Na pierwszym biegu lub po spryskaniu płynem wycieraczka działa bardzo powoli, wręcz bardzo wolno, żeby skutecznie oczyścić szybę muszę na chwilę włączyć najszybszy bieg, który i tak wg mnie działa wolniej niż powinien.

Moje przemyślenia:
1. silnik raczej dobry bo inaczej wogóle by nie ruszyły
2. miałem podobnie lata temu w vw pasacie bodajże, że ramiona odpowiedzialne za ruch były zapieczone i cieżko chodziły.

Ktoś miał podobnie? Ktoś demontował mechanizm (silnik z ramionami) w celu wymiany bądź nasmarowania?
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Wycieraczka przednia

Post autor: grzesiu_j »

Youtube mi poniekad pomogl: znalazlem filmi z objawem jak u mnie: czeka mnie demontaz i nasmarowanie lub wymiana mechanizmu
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Wycieraczka przednia

Post autor: grzesiu_j »

No to tak wygląda rozwiązanie mojego problemu:
Demontaż ramion, podszybia i całego mechanizmu (generalnie prosta rzecz po obejrzeniu youtuba o ile nie jest nic zapieczone np. ramiona na stożku mocującym)
okazało się że metalowy mechanizm nie jest zapieczony, problemem był silnik, którego niestety nie mogłem rozkręcić w celu naprawienia, wiec poszedł w ruch preparat WD40, którego aż w nadmiarze napsikałem do włączonego silnika. No i się naprawiło. Pewnie do następnej awarii bo silnik na obudowie posiadał widoczne ślady korozji...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”