Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

forum użytkowników Kia Carens
Krzysztof39
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2022, 14:16
model samochodu: Kia Carens 2005 2.0 CRDI

Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: Krzysztof39 »

Witam. Mam takie w sumie dwa problemy z moją Kią. Pierwszy to auto nie chcę odrazu odpalić gdy stoi pod górkę wystarczy wtedy ustawić je na płaskiej powierzchni i odpali, pompa w baku? zapowietrzac by się zapowietrzał nawet na płasko? Drugi to mokro na dywaniku pasażera, jeden odpływ znalazłem na ścianie grodziowej jest drożny, filtr kabinowy suchy. Mokro jest na dywaniku i ściance pod deską. Jest gdzieś jeszcze jakiś inny zdemontowałem podszybie od strony silnika pod spodem ani liści ani syfu. Gdzie jeszcze może cieknąć do środka?
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: romanhoks »

A szyba nie puscila? Zdejmij boczna oslone slupka i zobacz czy nie ma wody?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Tomasz_GD
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2023, 13:36
model samochodu: Kia Carens 4

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: Tomasz_GD »

Cześć.
Podbije temat. Co prawda to było w audi 80, ale też pewnego razu miałem mokry dywanik kierowcy. Co wysuszyłem i chwilę pojeździłem to znowu mokry. Wszystkie kanały drożne itp. okazało się, że ciekło z nagrzewnicy więc sprawdź poziom płynu chłodzącego i jaka jest ciecz pod dywanikiem.
Co do paliwa to podobny problem miał szwagier w toyocie RAV4. Okazało się że musiał wstawić zawór zwrotny przed filtrem paliwa bo coś nie trzymało ciśnienia paliwa i jak ręką odjął.
Krzysztof39
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2022, 14:16
model samochodu: Kia Carens 2005 2.0 CRDI

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: Krzysztof39 »

Z nagrzewnicy raczej nie bo poziom płynu taki sam jak był. Mokro się robi po opadach itp. więc raczej woda napływa z zewnątrz. Zaworek wstawię przy okazji wymiany świec.
Krzysztof39
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2022, 14:16
model samochodu: Kia Carens 2005 2.0 CRDI

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: Krzysztof39 »

Najdziwniejsze jest to przedwczoraj nie chciał odpalić, wczoraj to samo, no i akumulator już się.rozladowal, dziś podjechałem drugim autem i na kable odpalił od razu. Akumulator jest nowy, na poprzednim to samo było. Rozrusznik kreci normalnie raz czy dwa razy puści dymka przy próbie odpalania i tak nie.odpala, nie pomaga grzanie świec raz, dwa czy dziesięć razy.
gck01
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:53
model samochodu: CARENS IV 1,6 135 KM
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: gck01 »

nie ma co czarować mokry dywanik świadczy o nieprawidłowym odprowadzaniu wody w podszybia. trzeba rozebrać dobrze wyczyścić wszystkie kanały i miejsca przy błotnikach. stare liście i resztki organiczne robią tu złą robotę. chyba że szukaj w podłodze ale to mało prawdopodobne.
Krzysztof39
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2022, 14:16
model samochodu: Kia Carens 2005 2.0 CRDI

Re: Kia carens 2004 2.0CRDI ciężko pali, mokry dywanik

Post autor: Krzysztof39 »

Po długiej przerwie wracam z jednym rozwiązanym problemem, woda nie dostawała się z podszybia po zdjęciu deski okazało się iż na łączeniu blach zrobiła się dziurka przez którą woda dostawała się do środka. Po wyczyszczeniu wszystkiego z rdzy i brudu dałem silikonu uszczelniającego Boll od tamtej pory spokój. Z odpalaniem dalej nie wiem o co mu chodzi. Dziś wymieniłem oringi w pompie bo zauważyłem jak ostatnio przymroziło że wycieka sobie paliwo, teraz nie chcę wogole odpalić. Zaraz po wymianie oringów miał ochotę zapalić ale się rozmyślił i teraz nawet nie próbuje tzn kręci ale nic wiecej, wycieku już nie widać, po zdjęciu przewodu doprowadzającego paliwo do wtrysków podczas kręcenia paliwo leci. Czy tak się zapowietrzył, czy mógł strzelić jakiś bezpiecznik, czy walnął focha?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”