Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: nagdob »

Szczerze mówiąc nie zauważyłem, żeby przy dłuższym przyciśnięciu hamulca włączył się auto hold. Ale sprawdzę to. Tzn. może inaczej. Jak auto np. stoi to jak naciśniemy przycisk auto hold to na ekranie jest biały napis auto hold. Dopiero jak mocniej zahamujemy, to napis robi się zielony i od teraz działa auto hold zawsze. Żeby całkowicie go wyłączyć trzeba ponownie nacisnąć przycisk auto hold, tak żeby w ogóle zniknął na ekranie napis auto hold.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Lunar GT »

W Sportage nie ma czegoś takiego jak włączenie auto hold po mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca, jak jest wyłączony to jest wyłączony i tyle. Może w Ceed działa to inaczej albo kolega Tomeck coś źle obsługuje.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: shider »

Lunar GT pisze: 05 mar 2023, 14:58 W Sportage nie ma czegoś takiego jak włączenie auto hold po mocniejszym wciśnięciu pedału hamulca, jak jest wyłączony to jest wyłączony i tyle. Może w Ceed działa to inaczej albo kolega Tomeck coś źle obsługuje.
W ceed jest tak samo z tą różnicą, że po odpaleniu jest zawsze nieaktywny co mi osobiście odpowiada.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Lunar GT »

shider pisze: 05 mar 2023, 16:07 W ceed jest tak samo z tą różnicą, że po odpaleniu jest zawsze nieaktywny co mi osobiście odpowiada.
No to
Lunar GT pisze: 05 mar 2023, 14:58 kolega Tomeck coś źle obsługuje.
Tomeck
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2022, 19:49
model samochodu: Ceed

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Tomeck »

To pewnie ja coś popierdzieliłem. Sorki za zamieszanie
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: nagdob »

nagdob pisze: 05 mar 2023, 12:52 Szczerze mówiąc nie zauważyłem, żeby przy dłuższym przyciśnięciu hamulca włączył się auto hold. Ale sprawdzę to. Tzn. może inaczej. Jak auto np. stoi to jak naciśniemy przycisk auto hold to na ekranie jest biały napis auto hold. Dopiero jak mocniej zahamujemy, to napis robi się zielony i od teraz działa auto hold zawsze. Żeby całkowicie go wyłączyć trzeba ponownie nacisnąć przycisk auto hold, tak żeby w ogóle zniknął na ekranie napis auto hold.
Potwierdzam. Nie ma opcji włączenia auto hold poprzez naciśnięcie hamulca. Tylko i wyłącznie przyciskiem.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Krych86 »

Przecież tu o dwóch różnych rzeczach dyskutujecie. Jedna rzecz to samo włączenie opcji by Auto Hold był aktywny (od tego jest przycisk), a druga to by hamulce "złapały". Jak Auto Hold jest aktywny, to by auto się zatrzymało i ikona zapaliła się na zielono to albo trzeba mocno nacisnąć pedał hamulca albo przytrzymać hamulec lżej przez jakąś sekundę, może dwie.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: nagdob »

Krych86 pisze: 07 mar 2023, 08:47 Przecież tu o dwóch różnych rzeczach dyskutujecie. Jedna rzecz to samo włączenie opcji by Auto Hold był aktywny (od tego jest przycisk), a druga to by hamulce "złapały". Jak Auto Hold jest aktywny, to by auto się zatrzymało i ikona zapaliła się na zielono to albo trzeba mocno nacisnąć pedał hamulca albo przytrzymać hamulec lżej przez jakąś sekundę, może dwie.
Poczytaj ze zrozumieniem poprzednie posty.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: Krych86 »

nagdob pisze: 07 mar 2023, 10:53
Krych86 pisze: 07 mar 2023, 08:47 Przecież tu o dwóch różnych rzeczach dyskutujecie. Jedna rzecz to samo włączenie opcji by Auto Hold był aktywny (od tego jest przycisk), a druga to by hamulce "złapały". Jak Auto Hold jest aktywny, to by auto się zatrzymało i ikona zapaliła się na zielono to albo trzeba mocno nacisnąć pedał hamulca albo przytrzymać hamulec lżej przez jakąś sekundę, może dwie.
Poczytaj ze zrozumieniem poprzednie posty.
Do tego też Ciebie zachęcam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - 230KM Hybryda - parkowanie

Post autor: nagdob »

Krych86 pisze: 07 mar 2023, 12:03
nagdob pisze: 07 mar 2023, 10:53 .....

Poczytaj ze zrozumieniem poprzednie posty.
Do tego też Ciebie zachęcam
Chodziło o ten post, bodajże drugi w tym temacie:
Tomeck pisze: 04 mar 2023, 22:39 Witam. Chciałbym zapytać czy da się jakoś wyłączyć auto hold ,żeby się nie aktywował przy hamowaniu. Mam dosc ciasne miejsce parkingowe.Podczas jazdy testowej Sportage Hev z automatem próbowałem zaparkować i myslałem że wystarczy tylko delikatnie popuszczać sprzeglo zeby auto sie toczylo.Ale przez ciągle włączający się auto hold trzeba było delikatnie wciskać gaz żeby samochód zaczął się poruszać przez co mało co nie zahaczyłem sciany. Jeździłem testowo też nową corolla cross i tam sie da normalnie toczyć popuszczając sprzeglo.Z góry dzięki za odpowiedź
Teraz kapujesz?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”